Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

1 hour ago, nisam ja said:

to je jedino što mi ostalo od jugoslavije i vi oćete da ukidate. :cry:

ostalo je jugoslovensko dramsko pozorište, jugoslovenska kinoteka, jugoslovensko sportsko društvo

 

a ne samo menjanje sata

 

da ne zaboravim jugoslovensko rečno brodarstvo

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 4
Link to comment
A sad ozbiljno, ne mogu da zamislim kako je onima što žive blizu polarnog kruga kad nastupi zimski deo godine...[emoji185]
Sad baš gledam sever Norveške, to je 71. stepen severne geografske širine... od 21. novembra do 21. januara je konstantno noć i još jedno mesec dana pakla gde sviće u 9, 10 a smrkava se u 11, 12. Al naviknu se ljudi na sve jbg. Najjača pojava meni je na krajnjoj tački severnog pola... 21. septembra sunce zalazi i oblast se nalazi u sumraku do početka oktobra kada nastupa potpuni mrak koji traje do početka marta. Tada nastupa zora koja traje do 21. marta kada izlazi sunce i dan je celo leto. Južni pol isto, samo obrnuto. Voleo bih da probam na jednu godinu, ne mogu reći biggrin.png

Sent from my DN2103 using Tapatalk


  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

ostalo je jugoslovensko dramsko pozorište, jugoslovenska kinoteka, jugoslovensko sportsko društvo

 

a ne samo menjanje sata

 

da ne zaboravim jugoslovensko rečno brodarstvo

Ostala je i YU grupa.

 

Apropo Norge, spremala sam se da se selim u Trondhajm. To je negde sredina N., Kad se prođe onaj okrugli deo Norveške, pa se krene uz duguljasti, negde na sredini.

Malo sunca, ali šta će ti više. Ima posla, ima standard. 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
41 minutes ago, arheolog1981 said:

Sad baš gledam sever Norveške, to je 71. stepen severne geografske širine... od 21. novembra do 21. januara je konstantno noć i još jedno mesec dana pakla gde sviće u 9, 10 a smrkava se u 11, 12. Al naviknu se ljudi na sve jbg. Najjača pojava meni je na krajnjoj tački severnog pola... 21. septembra sunce zalazi i oblast se nalazi u sumraku do početka oktobra kada nastupa potpuni mrak koji traje do početka marta. Tada nastupa zora koja traje do 21. marta kada izlazi sunce i dan je celo leto. Južni pol isto, samo obrnuto. Voleo bih da probam na jednu godinu, ne mogu reći biggrin.png

Sent from my DN2103 using Tapatalk

 

 

Pogledaj ovaj film:

 

https://www.imdb.com/title/tt0278504/

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ostala je i YU grupa.

 

Apropo Norge, spremala sam se da se selim u Trondhajm. To je negde sredina N., Kad se prođe onaj okrugli deo Norveške, pa se krene uz duguljasti, negde na sredini.

Malo sunca, ali šta će ti više. Ima posla, ima standard. 

 

 

 

 i? jesi odustala ili se jos spremas?

Link to comment
3 minutes ago, munze said:

 

 i? jesi odustala ili se jos spremas?

Nisam skroz. Počela sam negde u jesen 2019. da kao učim norveški. Krenem da sakupljam dokumentaciju da je šaljem u taj njihov neki biro za nostrifikaciju diplome. Ali pri tome znam da moram da naučim prvo za B1, a kasnije B2, i da mora da se polaže u Oslu. Ranije je moglo odavde. Uglavnom, da, bila sam rešila i počela nešto, s neizvesnim ishodom, ali bi od juga ipak nešto izvesnije bilo severnije za pronalazak posla. Čula sam negde, možda baš ovde na ppp, da sam mogla da radim bilo šta, iako mi je drugarica rekla da ne može ako si kvalifikovan, tipa da radiš u prodavnici. A ona je bila odmakla u toj proceduri. Uglavnom, počne kovid i to je to. 

 

Ideja mi je bila da idem sama dok to polažem, a kad nađem posao, dođem po decu, pa nek uče tamo jezik.  Ionako nije težak. Hello, god dag, god kveld, tusen takk, jeg er en gutt, hvor hvem hva, en jente spiser et eple, ge meg smørbrød, dovoljno. Elgen spiser mannen :lolol:

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ostalo je jugoslovensko dramsko pozorište, jugoslovenska kinoteka, jugoslovensko sportsko društvo

 

a ne samo menjanje sata

 

da ne zaboravim jugoslovensko rečno brodarstvo

 

10 hours ago, nisam ja said:

ma kakvi. ne povezujem se sa tim ni mrvu. 

 

da li si ikada bio u toj zgradi?

imao sam tu srecu da se zadesim tamo na slavi sv nikole. tvrdim da u beogradu ne postoji bolje projektovan prostor za kafanu. to je, sto bi mladi rekli, vrh vrhova.

kafana u saveznoj skupstini (ne restoran za klopu) je dve klase ispod, a takodje je vrhunski kafanski prostor (samo ima sranje klijentelu).

 

JRB rules!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...