Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

10 hours ago, aram said:

Brte, a šporet jebeni?

 

zamisljam te kako si stavio corbu da se kuva sinoc nesto pre 3, vreme na sporetu ti se automatski apdejtovalo, a corba se prekuvala :(

Link to comment
23 hours ago, Reaktor said:

sačuvaj nas bože od kuge, gladi i zimskog računanja vremena :gospode:

pa nema zimskog računanja vremena. ovo je ono pravo vreme.

letnje računanje je nasilna promena.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

Verovatno smo u prethodnih 20 godina vodili već tri ovakve žučnr rasprave, ali hajde da pitam neistomišljenike još jednom: da li vam taj jedan sat popodnevnog dnevnog svetla zaista vredi više nego jutarnjeg? Ja se i fizički i mentalno osećam loše kad po mrklom mraku moram da se budim i idem na posao, a počinjao sam između 7 i 8 dobar deo svog radnog veka. Doslovno mi je šok za organizam, oči mi se same sklapaju, umoran sam ujutro. Još u autobusu gde tuče svetlo, a napolju mrak. Otkad se probudiš, iz mraka u svetlo u mrak u svetlo. Ovako je prirodnije - probudiš se, polako sviće, već je dan dok si napolju. 

  • +1 2
Link to comment

Pa pre ću da izdržim tri meseca da svanjiva između 7 i 8 nego 12 meseci ukradenih sat vremena dnevnog svetla. Kome koristi da sviće u 3.30 leti?

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Link to comment

Kojih ukradenij sat vremena dnevnog svetla?

Ono dnevno svetlo od 20 - 21h?

 

 

Kome odgovara da zimi sviće u 9 ujutru?

Edited by Filozof manijak
Link to comment
58 minutes ago, Filozof manijak said:

Kojih ukradenij sat vremena dnevnog svetla?

Ono dnevno svetlo od 20 - 21h?

 

 

Kome odgovara da zimi sviće u 9 ujutru?

onima koji ne moraju da ustaju pre 8. onda sat vremena sunca vise znaci puno.

jbg, podeljeni smo. sigurno smo mi 'spavaci' u manjini ali mozemo, bar, da se deremo, da izgleda da nas ima vise. kada padne mrak u 16:00 dodje mi da se sakrijem u pecinu i ne izlazim do marta...

21.VI slavim sa zenom svake godine, kao pagani. :)

Link to comment
2 hours ago, arheolog1981 said:

Pa pre ću da izdržim tri meseca da svanjiva između 7 i 8 nego 12 meseci ukradenih sat vremena dnevnog svetla. Kome koristi da sviće u 3.30 leti?

Sent from my DN2103 using Tapatalk
 

zato bi trebalo da se uvede super letnje vreme :happy:

- da se poslednjeg vikenda maja sat pomeri za još 1 sat unapred, kako bi u junu svanjavalo u 4:30, a u julu u 5 i onda da se zadnjeg vikenda jula pomeri sat unazad na regularno letnje vreme....:D

  • +1 1
Link to comment

malo se promašuje poenta, priča oko ukidanja je počela zbog toga što su milenijalci kenjkavi nedelju dana posle svake promene dok se ne prilagode, znači problem je sama promena a ne da će da bude zimsko ili letnje, to je rešeno, psihosomatski za čoveka je važnije je da bude dan ujutru kad se budi nego poslepodne.

 

zato je najbolje da se menja letnje-zimsko, da se ublaže oba ekstrema, pogotovo za nas koji smo na granici između dve vremenske zone

 

 

Link to comment

a oni  koji ne ustaju za posao pre 9 svakako imaju ceo dan da iskoriste po suncu ako im je bitno, problem je za one koji rade pa celu obdanicu provedu na poslu. ali i za njih je to mala žrtva da se ne bi obesili samo jedno jutro kad ustanu po mraku

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...