Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

33 minutes ago, levi said:

malo se promašuje poenta, priča oko ukidanja je počela zbog toga što su milenijalci kenjkavi nedelju dana posle svake promene dok se ne prilagode, znači problem je sama promena a ne da će da bude zimsko ili letnje, to je rešeno, psihosomatski za čoveka je važnije je da bude dan ujutru kad se budi nego poslepodne.

 

zato je najbolje da se menja letnje-zimsko, da se ublaže oba ekstrema, pogotovo za nas koji smo na granici između dve vremenske zone

 

 

Ja nisam milenijalac, ali sam bukvalno bolesna tri nedelje posle promene sata u martu. Ovo sada mi ne smeta.

  • +1 2
Link to comment

upravo, mene ubija ta prolećna promena, taćno mi je nedelju dana potrebno da se priviknem. Ova mi je sasvim ok, jer nam se vraća taj ukradeni sat.

Cela poenta je u tome što smo mi na granici dve časovne zone. Ali nekako bih više voleo da smo sa Španijom u časovnoj zoni, nego sa Sudanom ili Libanom, npr.

Link to comment

Neverovatno mi je kolika je tu razlika medju ljudima a s obzirom da se radi o necemu bioloskom. Ja uopste ne mogu da pojmim na sta se tu treba navikavati. Ali ja i nemam rutinu kod budjenja, variram izmedju 6 i 7.45 pa mozda i zbog toga

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, Lezilebovich said:

 Ali ja i nemam rutinu kod budjenja, variram izmedju 6 i 7.45 pa mozda i zbog toga

sigurno je zbog toga.

jednostavno - rutina budjenja* je biološka stvar, a s druge strane uslovljena time u koliko sati moraš da budeš na radnom mestu.

meni s proleća nije svejedno da umesto u 5.30 odjednom ustanem u 4.30.

 

edit.

*osim u slučaju ljudi sa non-24-hour sleep-wake disorder.

Edited by pt 2.0
  • +1 3
Link to comment
33 minutes ago, Arkadija said:

Ja nisam milenijalac, ali sam bukvalno bolesna tri nedelje posle promene sata u martu. Ovo sada mi ne smeta.

 

jasno, naravno da utiče na svakoga, samo mislim da su benefiti veći od te privremene nelagode prilikom promene. bilo bi još gore ako bi se zakopali u pogrešnu zonu, a za nas na granici obe su pogrešne

Link to comment
5 hours ago, Malvo said:

Verovatno smo u prethodnih 20 godina vodili već tri ovakve žučnr rasprave, ali hajde da pitam neistomišljenike još jednom: da li vam taj jedan sat popodnevnog dnevnog svetla zaista vredi više nego jutarnjeg? Ja se i fizički i mentalno osećam loše kad po mrklom mraku moram da se budim i idem na posao, a počinjao sam između 7 i 8 dobar deo svog radnog veka. Doslovno mi je šok za organizam, oči mi se same sklapaju, umoran sam ujutro. Još u autobusu gde tuče svetlo, a napolju mrak. Otkad se probudiš, iz mraka u svetlo u mrak u svetlo. Ovako je prirodnije - probudiš se, polako sviće, već je dan dok si napolju. 

 

Pa to je zato što moraš da se budiš i ideš rano na posao.

Da ne moraš, više bi ti značio sat svetla uveče.

Inače, ja svaki dan ustajem u 7 sati da vozim ženu na posao i dete u školu i tada mi je potpuno svejedno da li je mrak ili svetlo, ali mi nije svejedno da li ću zbog mraka da prekinem spoljašnje aktivnosti u 16 ili 17h. 

A samu promenu kao što sam već napisao uopšte ne konstatujem.

  • +1 4
Link to comment
29 minutes ago, JozoMujica said:

 

Pa to je zato što moraš da se budiš i ideš rano na posao.

Da ne moraš, više bi ti značio sat svetla uveče.

Inače, ja svaki dan ustajem u 7 sati da vozim ženu na posao i dete u školu i tada mi je potpuno svejedno da li je mrak ili svetlo, ali mi nije svejedno da li ću zbog mraka da prekinem spoljašnje aktivnosti u 16 ili 17h. 

A samu promenu kao što sam već napisao uopšte ne konstatujem.

Sve isto...

  • +1 2
Link to comment

posao koji vas tera da ustajete po noći nije dobar. 

 

sad me seti na orlove rano lete. 

kad nikolca sprikolcom šesti pita kako je tako mračna pećina, pa lazar mačak kaže pa pravili su je po noći. 

:laugh:

  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment
Meni isto potpuno svejedno kako je ujutro, eventualno da radim nesto interesantno tipa jutarnje plivanje, mozda bi mi znacilo
ja leti radim jutarnje plivanje i tu se ravnam prema suncu. al posle toga nemam radno vreme, pa je to ok.

jedna je pricha u maju, druga u avgustu treca na kraju septembra.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment
7 minutes ago, Krošek said:

Meni isto potpuno svejedno kako je ujutro, eventualno da radim nesto interesantno tipa jutarnje plivanje, mozda bi mi znacilo

meni bi neobično imponovalo da za jutarnje plivanje imam bazen sa rasvetom na dnu. 

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, nisam ja said:

posao koji vas tera da ustajete po noći nije dobar. 

tako je. nauka je neumoljiva. ovako kako je, tako mora da bude. kome smeta, treba da promeni posao to jest da ga napusti i počne da se bavi umetnošću. umetnost toleriše klizno radno vreme.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...