Jump to content
IGNORED

Euroleague (sve sezone)


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

68 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 hour ago, mozzer said:

Pod jedan - jedino sto je pravedno je da iduce godine Buducnost igra  EL, izborila je na terenu i zasluzila je

 

Pod dva - krajnje vreme je da se u Evropsku kosarku uvede bodovanje kao u Fudbalu. Bogati Klubovi bi vrlo brzo kao u Fudbalu kroz bodove vratili svoja sigurna mesta u EL (CL), a bila bi ispunjena i sportska strana, koliko na terenu zasluzis toliko imas bodova za naredne sezone kao pocetnu osnovu, Siguran sam da bi na taj nacin, sveobuhvatnijim pokrivanjem Evropskih zemalja i timova mogao da se napravi bolji finansijski efekat od sadasnje  EL  - Janakopulos je 100% u pravu kada kritikuje Govnomeua oko toga (a i FIBA se u svojim dokumentima poziva na ovakvu organizaciju evro kupova u kosarci)

 

Pod tri - za ovako nesto ili moraju da se dogovore ECA (EL) i FIBA ili da ih FIBA srusi u narednim godinama. Bilo bi dovoljno da 3 kluba iz EL predju u FIBA, ovo bi se raspalo - FIBA je za sada nesposobna za tako nesto, videcemo sta ce se dalje desavati

 

Za mene FIBA CL nista nije losija od EC, razlika je u nijansama...

 

Ma nema nista od toga, EL gura pricu ka zatvorenoj ligi, da se oni pitaju svi velikani bi istupili iz domacih prvenstava i igrali samo EL.

Link to comment
  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Borca

    551

  • booyaka

    342

  • MiddleClass

    317

  • Ratamahatta

    285

i ko ce to da gleda?

liga sa klubovima iz desetak gradova, gde ostali nemaju mogucnost ulaza

vecina publike bi se okrenula ili daleko kvalitetnijem takmicenju putem tv/ interneta (naravno nba) ili eventualno lokalnim takmicenjima kojima mogu fizicki prisustvovati

Link to comment
9 minutes ago, pbg12345 said:

i ko ce to da gleda?

liga sa klubovima iz desetak gradova, gde ostali nemaju mogucnost ulaza

vecina publike bi se okrenula ili daleko kvalitetnijem takmicenju putem tv/ interneta (naravno nba) ili eventualno lokalnim takmicenjima kojima mogu fizicki prisustvovati

+1

 

Vreme je za skori kraj govnomeua

Link to comment

Uopšte ne mislim da je ukidanje nacionalnih šampionata loše u ovoj formi u kojoj su sada, neki najmanje loš scenario bilo bi ukidanje i grupisanje u kvalitetne skupine iz kojih bi se ispadalo kao što rade reprezentacije u hokeju. Šampionati mogu da se igraju kao kupovi a pobjednici tih kupova mogu da igraju u kupu kupova..ima milion modaliteta ali neka koncentracija kvaliteta mora da postoji.

Samo ne prizivajte Fibu, lakše bih podnio ukidanje košarke na kontinentu nego da se tim likovima opet dozvoli da upravljaju nečim.

Edited by keitel
Link to comment
2 hours ago, pbg12345 said:

i ko ce to da gleda?

liga sa klubovima iz desetak gradova, gde ostali nemaju mogucnost ulaza

vecina publike bi se okrenula ili daleko kvalitetnijem takmicenju putem tv/ interneta (naravno nba) ili eventualno lokalnim takmicenjima kojima mogu fizicki prisustvovati

 

Pa gledace navijaci tih klubova, punice se hale kao sto se pune u NBA. A dobar basket u Evropi gledace cela Evropa. Mislim, ja nisam za to, ali to je ono sto ludi Djordi zeli, mada mislim da nije svestan koliko je njegova organizacija miljama iza NBA i koliko ulaganja on mora da pruzi da bi ostvario marketinski potencijal i napravio profitabilan proizvod.

Link to comment

Obradovica sam cuo pre par godina da kaze da misli da najjaci klubovi ne treba da igraju nacionalna prvenstva tokom cele godine. Inace, Makabi za sledecu sezonu sprema dva odvojena tima sa dva trenera. A sto se zatvorenosti tice, vec sada su 2/3 lige popunjene i ide se ka tome da ostane jedno ili dva slobodna mesta za ekipe iz EC. Sreca je u nesreci je da ce dok bude mesta za nekoga iz ABA sportski rezultati igrati ulogu jer nema kluba koji je dovoljno stabilan za A licencu.

 

Link to comment

Pa to, Djordi bi se usro od srece da mu sve EL ekipe delaju tako, i da imaju da pumpaju po 10+ miliona svake godine, dok on obezbedjuje mocni nagradi fond on 400k.

Link to comment
9 hours ago, nemoderisani said:

Ovo kad se navijači Partizana obraćaju sa moralnih visina je ko kad se blizanci prozivaju ko je lepši. 

jednom prilikom bio sam kao klinac u gostima, i tu su bila 2 identicna klinca blizanca, al ono, isti.

i u jednom momentu, jedan od njih je uzeo neku lutku slona, i pitao me na kog mi lici, i pokazao uz smeh na ovog drugog, okrenutog ledjima.

Link to comment

Kasnim na zurku, ali mislim da ce nas ove sezone isutirati. U prilog nam ide povecanje Evrolige (mislim da ce narednih godina biti jos jedno), a u neprilog to da ne postoji stabilan ABA evroligaski klub. Buducnost tamo nece igrati ako se Milu ne digne da pocasti Djordija kakvom letnjom bahanalijom. Mislim da ABA liga ima ugovor sa EL na jos dve sezone.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...