Jump to content
IGNORED

Španija i Katalonija


Lord Protector

Recommended Posts

Ines Arimadas je ekstra cica, ali Cs su jedna od najlicemernijih politickih partija za koju znam.

ovo sa cepanjem srceta i mahanjem pasošem je bilo za bljuvanje

Link to comment

Gradonačelnica Barselone se zahvalila Puđdemonu što je otvorio vrata dijalogu i posredovanju:

 

Celo njeno jučerašnje obraćanje s engleskim titlom:

Edited by vememah
Link to comment

Mislim da je više pokušaj preveslavanja domaćeg i stranog javnog mnjenja. Ako su ovo izglasali, nijednu vladu neće ovim preveslati

Edited by MancMellow
Link to comment

moraju odstupnicu da naprave sebi, punđa i ekipa.

ipak katalonci pobijedili,madriđani uljuljkani da se politički procesi rešavaju silom.

videćemo sledeće izbore..

Link to comment

Mislim da je više pokušaj preveslavanja domaćeg i stranog javnog mnjenja. Ako su ovo izglasali, nijednu vladu neće ovim preveslati

kako misliš izglasali?

Link to comment

kako misliš izglasali?

 

potpisala većina. očigledno. svejedno, predsednik katalonije je potpisao dokument kojim se pozivaju države da je priznaju kao nezavisnu državu. mislim da će to biti dovoljno za čl. 155 ili već neke oštrije akcije Madrida. Voleo bih da grešim.

Link to comment

An official says that the Spanish government will hold an emergency Cabinet meeting on Wednesday after Catalan lawmakers signed what they called a declaration of independence from Spain.

Deputy Prime Minister Soraya Saenz de Santamaria made the announcement in Madrid hours after a speech by Catalan president Carles Puigdemont at the regional parliament in Barcelona. Puigdemont said Catalans had earned the right to independence but said separatists would delay implementing it for several weeks to give dialogue a chance.

But Saenz de Santamaria signaled that Spain’s government was in no mood to talk, saying that the Catalan leader “doesn’t know where he is, where he is going and with whom he wants to go.”

The Spanish Cabinet meeting will be held Wednesday at 9 a.m. (0700 GMT) and Prime Minister Mariano Rajoy is due to address parliament in the afternoon.

 

https://apnews.com/045360571e7e442fbe0be51eac6fd2c2/The-Latest:-Spain-calls-emergency-talks-over-Catalan-crisis

 

Italijani osudili jednostrano proglašenu nezavisnost, kažu da imaju poverenja da će španska vlada naći način da garantuje prava svih građana.

Edited by vememah
Link to comment

 

But Saenz de Santamaria signaled that Spain’s government was in no mood to talk, saying that the Catalan leader “doesn’t know where he is, where he is going and with whom he wants to go.”

 

 

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...