Jump to content
IGNORED

Španija i Katalonija


Lord Protector

Recommended Posts

Meni ovo lici na nedostatak medjunarodne podrske, po necijem savetu je ocigledno prebacen vruc krompir u dvoriste Rahoja, kao ajde da vidimo koliko je Spaniji stalo do vas. 

Rahoj ce ostati pri svome, da nema razgovora, dok god se Katalonci ne odreknu proglasenja nezavisnosti.

Pat pozicija, koja nece doprineti nikome, Spanije ce raditi na rovarenju Katalunje iznutra a Kataloncima je svaki dan poen vise na medjunarodnoj sceni.

 

Mene baš zanima kako će Rahoj reagovati. Mislim, moguće je da će reći nešto tipa ne odustajemo od primene zakona i slično. Ali šta će konkretno preduzimati? Ima valjda 12. oktobra neki praznik u Španiji. Nešto se pominjalo da bi Rahoj mogao da dođe u Barcelonu tada.

Link to comment

Volju naroda da se da još koja šansa Rahoju?

 

Ovo je kapitulacija pred ucenama moćnika, skuvali su ga ko Ciprasa

Zavisi iz kog ugla se gleda. Nekome može izgledati da Katalonci vozaju nervozni Madrid i da su donekle uspeli da se pokažu kao umereni, a svakako i zainteresuju međunarodne faktore.

Link to comment

Mene baš zanima kako će Rahoj reagovati. Mislim, moguće je da će reći nešto tipa ne odustajemo od primene zakona i slično. Ali šta će konkretno preduzimati? Ima valjda 12. oktobra neki praznik u Španiji. Nešto se pominjalo da bi Rahoj mogao da dođe u Barcelonu tada.

Ovaj, ne verujem da je Dia de orgullo de ser español dobra ideja za dolazak u Katalunju  :) jedino ako ce da donese politicke darove. Svi znamo ko je Rahoj, tako da mislim da ce ovaj pre ici na razbijanje pokreta (CUP pa i ERC) nego sto je za dijalog bilo kakve vrste.

Link to comment

Predstavnica Sijudadanosa u katalonskom parlamentu govoreći na španskom: nismo mi tiha većina, mi smo ućutkavana većina već 30 godina (u katalonskim medijima)

 

Link to comment

Nema glasanja, bio referendum prosle nedelje. Bre, Zivche, skroz si neinformisana.

:lol: vidim da im ova njihova maja gojković uopšte ne meri vreme. tupe po pola sata

Link to comment

Meni si ti ista Soraya, energicna i zajebana, samo si vise seksi.

ono jes. bila sam u kataloniji jedan dan na izletu, i odmah sam se osetila kao među svojima :D

 

pratim bre ne zezaj me nego ne razumem ni jedan jedzik do kraja. pući će mi glava

Link to comment

ono jes. bila sam u kataloniji jedan dan na izletu, i odmah sam se osetila kao među svojima :D

 

pratim bre ne zezaj me nego ne razumem ni jedan jedzik do kraja. pući će mi glava

Zezam se Zivche, Soraya je kucka.

 

Ines Arimadas je ekstra cica, ali Cs su jedna od najlicemernijih politickih partija za koju znam.

Ti si covek od ukusa, a i za ovo drugo si skroz u pravu. Meni je to najbesmislenija stranka u Spaniji.

Edited by Majo
Link to comment
×
×
  • Create New...