Jump to content
IGNORED

Španija i Katalonija


Lord Protector

Recommended Posts

 

 

Catalonia thought the 1978 Spanish constitution could be a good platform for democracy, and got involved. But later, we realised that the Spanish authorities were seeing this as the final target, but for us, it was a transition.

 

Ovo mu je greska. Zato sto ovo u sustini skida ozbiljnost sa pitanja ukidanja delova statuta

Link to comment

Na ledu.

 

 

 

El presidente de la Generalitat, Carles Puigdemont, propone suspender durante unas semanas el efecto de la declaración de independencia para que se abra un diálogo

 

suspenzija nezavisnosti.

Link to comment

Sad treba snimak onih oklopnih transportera kako idu u suprotnom smeru.

 

Ne znam samo kakav dijalog se čeka, ali ko zna, neka ispod žita diplomatija se možda pokrene

Link to comment

Meni ovo lici na nedostatak medjunarodne podrske, po necijem savetu je ocigledno prebacen vruc krompir u dvoriste Rahoja, kao ajde da vidimo koliko je Spaniji stalo do vas. 

Rahoj ce ostati pri svome, da nema razgovora, dok god se Katalonci ne odreknu proglasenja nezavisnosti.

Pat pozicija, koja nece doprineti nikome, Spanije ce raditi na rovarenju Katalunje iznutra a Kataloncima je svaki dan poen vise na medjunarodnoj sceni.

Link to comment

Meni ovo lici na nedostatak medjunarodne podrske, po necijem savetu je ocigledno prebacen vruc krompir u dvoriste Rahoja, kao ajde da vidimo koliko je Spaniji stalo do vas. 

Rahoj ce ostati pri svome, da nema razgovora, dok god se Katalonci ne odreknu proglasenja nezavisnosti.

Pat pozicija, koja nece doprineti nikome, Spanije ce raditi na rovarenju Katalunje iznutra a Kataloncima je svaki dan poen vise na medjunarodnoj sceni.

 

A sa koje pozicije on ide u te pregovore? Nema silu, nema međunarodnu podršku, šta ima?

Link to comment

A sa koje pozicije on ide u te pregovore? Nema silu, nema međunarodnu podršku, šta ima?

Suspenzija statuta iz 2010, apsolutna vecina u katalanskom parlamentu, vreme koje radi za internacionalizaciju...sta znam, ne mnogo, evo vec CUP proglasava Puigdemonta za izdajnika, jer je imao mandat javnosti za proglasenje nezavisnosti.  

Link to comment
×
×
  • Create New...