Jump to content
IGNORED

Španija i Katalonija


Lord Protector

Recommended Posts

Krenuo izgleda Puigdemont da se obraća.

 

Kako Ana Pastor prenosi rekao je da katalanska vlada ima dve lokacije - Brisel i Barcelonu.

 

A u Brisel je došao da iznese katalonski problem u srcu Evrope.

Link to comment

Nije mi jasno kud je naumio. Ali sad je ušao u sukob sa mnogima iz katalonskog Podema. Mada je i Albano Dante dosta zaoštrio retoriku. Sad im je Xavier Domenech istaknut kao kandidat. On je isto prisustvovao independističkim skupovima. Ima na jednom snimku kako se skoro rasplakao. Ne znam kako će proći na ovim izborima. Ako bi se njihovi glasovi prelili u independistički blok to bi definitivno značilo solidnih +50% za independiste. Moguće da se jedan deo odlije i ka socijalistima. To sve naravno ukoliko ne zadrže svoje glsačko telo. Ako bi zadržali glasače mogli bi biti jezičak na vagi. Ali rascep sa Iglesijasom bi ih sigurno gurnuo bliže independistima. Inače, Iglesijas je imao problema i sa unionističkom strujom u stranci. Jedna visoka funkcionerka ga je napustila zbog nedostatka vizije za celu Španiju.

Ja iskreno, ne kapiram postojanje Podemos stranke u Katalunji, kad vec postoji CUP. S druge strane, s obzirom na njihovu tradicionalnu nepouzdanost u odnosu na stavove i ideje, videcemo kako ce se to odraziti na broj sledbenika.  

 

Ako misliš na neku trenutnu nevericu - možda. Ali, taj pokret je već ukorenjen i u institucijama. To što ne žele da se otvoreno tuku je druga stvar.

Pokret u tom smislu postoji i bice ga za sva vremena, to je onih vecnih 25 i kusur posto. Niko nece da se tuce, kad je eventualni dobitak kudikamo manji od onog sto mozes da izgubis. Ne mogu da se stavim u kozu prosecnog Katalana, ali povici 'libertad, libertad..'  ovako sa strane izgledaju vrlo neuverljivo i smesno u najmanju ruku.

Link to comment

Ja iskreno, ne kapiram postojanje Podemos stranke u Katalunji, kad vec postoji CUP. S druge strane, s obzirom na njihovu tradicionalnu nepouzdanost u odnosu na stavove i ideje, videcemo kako ce se to odraziti na broj sledbenika.  

 

Pokret u tom smislu postoji i bice ga za sva vremena, to je onih vecnih 25 i kusur posto. Niko nece da se tuce, kad je eventualni dobitak kudikamo manji od onog sto mozes da izgubis. Ne mogu da se stavim u kozu prosecnog Katalana, ali povici 'libertad, libertad..'  ovako sa strane izgledaju vrlo neuverljivo i smesno u najmanju ruku.

 

Ma ne može čovek da pohvata ni kako se zovu u Katalunji (dal su Podem, dal su En Comu Catalunya). Ima tu jedna struja antikapitalista, gde je i ovaj Albano Dante, koja liči na CUP. Ali ima i nekih malo manje "alternativnih", kao recimo ovaj Domenech. Uglavnom, prvi su najavili kandidate, ali ako ih bude uzdrmao ovaj rascep sa Iglesijasom mogli bi im se odliti glasovi. Ne znam da li su uopšte u ovim događajima oko proglašenja nezavisnosti stekli neke poene. Iako smo neki od nas ovde pisali kako je držanje Ade Kolau umereno i primereno i ne doliva ulje na vatru, mnogi su to tamo komentarisali kao neodređenost u stavovima i stalno izbegavanje da se direktno odgovori na pitanje. Tako je i Ada Kolau, u poslednjem intervjuu kod Ane Pastor, odbila da odgovori da li je Katalunja republika.

 

Za ovaj drugi pasus - znam, preteruje se. Ali, evo hrane ih i sa druge strane. Uhapsili dve važne ličnosti. Dižu optužnicu za delo pobune. Kakva bre pobuna. To valjda treba da uključuje i neko nasilje.

Link to comment

Ih, ko da ne znas da je Rahoj legitimista, sve mora po zakonu;) osim kad je korupcija u pitanju, to mu se nekako uvek izmigolji.

 

Pa da. To mu ide dok god ima strukture "ala udba" i dok dobar deo naroda veruje da su to garanti državnog jedinstva.

Link to comment

Pa da. To mu ide dok god ima strukture "ala udba" i dok dobar deo naroda veruje da su to garanti državnog jedinstva.

Tebra, makar bili najkorumpiraniji na svetu, ti što nose oružje dokle god slušaju naredbe državnog vrha jesu osnovni garant državnog jedinstva. I to je tako uvek i svuda.

 

Nemoj da se zavaravaš da može ikako drukše.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Tebra, makar bili najkorumpiraniji na svetu, ti što nose oružje dokle god slušaju naredbe državnog vrha jesu osnovni garant državnog jedinstva. I to je tako uvek i svuda.

 

Nemoj da se zavaravaš da može ikako drukše.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Šta ću, volim da se zavaravam da postoji mesto gde se bezbednjaci-krimosi ne predstavljaju kao patriote i gde postoji civilna kontrola istih.

Link to comment

A ovako, kao, nece kada su pristali na Rahojeve izbore?

 Pa možda. Možda i izgube te izbore ili ne dobiju jasnu većinu. Ali ovako su makar još uvek zajedno i ne prozivaju se međusobno za izdaju.

Link to comment

Tebra, makar bili najkorumpiraniji na svetu, ti što nose oružje dokle god slušaju naredbe državnog vrha jesu osnovni garant državnog jedinstva. I to je tako uvek i svuda.

 

Nemoj da se zavaravaš da može ikako drukše.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

 

:lolol:

Link to comment

Ne ladzume. More bit države bez bezbednosnog aparata, koji uz to nije korumpiran ič ič ič?

 

More, u zemlji čuda.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Ne ladzume. More bit države bez bezbednosnog aparata, koji uz to nije korumpiran ič ič ič?

 

More, u zemlji čuda.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

 

Meni padaju na pamet mnoge stvari koje su veci garant drzavnog jedinstva od tajne policije ali to sam samo ja.

Link to comment
×
×
  • Create New...