Jump to content
IGNORED

Španija i Katalonija


Lord Protector

Recommended Posts

Jbt, mi na Kosovu nemamo uopste IQ ili je mozda visok da je nemerljiv~ :s_a:

 

Kada država više ulaže u obrazovanje onda i brojka lagano raste. Obrazovanim i informisanim stanovništvom se najteže upravlja pa smo zato svi zajedno tu gde smo i imamo vlast kakvu imamo.

Link to comment

Kada država više ulaže u obrazovanje onda i brojka lagano raste. Obrazovanim i informisanim stanovništvom se najteže upravlja pa smo zato svi zajedno tu gde smo i imamo vlast kakvu imamo.

mislim da je prva sushtina u tome da obrazovano stanovnishtvo lakshe pristupa testiranju ^_^

pa onda ostalo.

Link to comment

Ali ovo baca u vodu sve ostalo što si napisao. U Kataloniji dakle nema korupcije? Ili u Lombardiji? Da pored živog Berluskonija neki Milanez nekome nešto priča o korupciji mi je smešno.

 

A npr. na Siciliji je mafija (koza nostra) slomljena upravo naporima i parama centralnih vlasti, a to nisu bili samo karabinjeri i sudija Falkone već i raznorazni razvojni programi da se npr. sitni privrednici izvedu iz mafijskih kandži. I nije li od toga profitirala onda cela Italija (u Milanu i Rimu kao nije bilo mafije?)?

 

Mislim ne govorimo o zemljama koje su neke unije Švajcarske i Makedonije, pa kao jedni ni čuli za korupciju a drugi ogrezli u nju.

 

Po meni mu ne baca u vodu sve što je rekao, bez obzira što ima istine i u ovome što ti sugerišeš.

 

Postoje u ovakvim državama delovi bezbednosnih struktura koje operišu u sivoj zoni. U nekoj hijerarhiji oni se vezuju za političke strukture kod kojih je koncentrisana najveća moć. Jasno je da su te strukture centralistički orijentisane zbog kontrole sopstvenih interesa, te se iz tog razloga predstavljaju kao zaštitnici nacionalnog jedinstva.

 

Sa druge strane postoji i dobar deo populacije (što je slučaj i kod nas) koji smatra da su upravo te strukture garant bezbednosti  i jedinstva države (kao nekog neophodnog uslova za prosperitet). Otuda i ideja (sa kojom se ja, možda naivno, ne slažem) da bi pustiti ljude da sami, slobodno odlučuju o nekim pitanjima moglo dovesti do ugrožavanja opstanka države i da su upravo te strukture garant da do tog scenarija neće doći. Deluje mi da delom otuda dolazi i ovako kruto ponašanje vladajuće strukture u Madridu, ali i spremnost dela javnosti da pitanje korupcije u političkom vrhu stavi u drugi plan.

 

U suštini te bezbednosne strukture, koje sam naveo, predstavljaju kičmu koruptivnog sistema. U Španiji su to likovi kao što je komesar Viljareho, razni policijski sindikati koji obavljaju prljave poslove i gde se uredno šetaju Fuerca nova likovi. Naravno, na bilo kakvu mogućnost da im se suzi moć oni obično reaguju spontano.

Link to comment

Tako reaguje svaki bezbednosni aparat bilo koje države, kad mu se ugrozi moć. U složenim državama koje imaju separatističke delove je to samo vidljivije.

 

Ono, pa mi prvi smo sve to već prošli.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Kada država više ulaže u obrazovanje onda i brojka lagano raste. Obrazovanim i informisanim stanovništvom se najteže upravlja pa smo zato svi zajedno tu gde smo i imamo vlast kakvu imamo.

pa zar ideja nije da ta iq testiranja ne bi trebala imati veze sa obrazovanjem?

Link to comment

ja pricam ovde, mi mu dodjemo nekakva geo-strateska avangarda [emoji38]ol:

Čeeekaj, prvo da Rusi krenu da naoružavaju Katalonce, a Kinezi da ih priznaju. :D

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Izvini Vlado, al jebo te IQ i kad si ga uveo u pricu. I tebe i onog koji ga je onako lepo "distribuirao".

Edited by urkozamanje
Link to comment

Ni traga od Puđdemona danas, a predsednica katalonske skupštine prihvatila njeno raspuštanje. Jedan ministar se ipak pojavio na poslu.

 

Edited by vememah
Link to comment

Vlada i predsedništvo skupštine optuženi za pobunu, ali se ne hapse odmah, već im se ostavlja mogućnost da se sami odazovu na sudski poziv.

 

The Director of Public Prosecutions, José Manuel Maza, made a brief public statement on Monday morning to announce his office is filing accusations against the former Catalan government and the Speaker's Committee of the Catalan Parliament.

Mr. Maza said the accusations would be for rebellion, sedition and misuse of public funds.

 

https://www.thespainreport.com/articles/1252-171030123623-public-prosecutor-accuses-former-catalan-government-of-rebellion-sedition-and-misuse-of-public-funds

 

The attorney general, José Manuel Maza, stopped short of ordering the immediate arrest of Mr. Puigdemont and other separatist leaders in Catalonia, instead ordering them to appear in court in Madrid in the coming days.

https://www.nytimes.com/2017/10/30/world/europe/catalonia-spain-rebellion.html?smid=tw-share
Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...