Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 2017/18


renne

Recommended Posts

Jedini problem koji sam ja video sa ovih 5-2 je da izgleda da je Poolu stvarno problem da drzi isti tempo poslednjih 10-15 minuta, sto moze biti solidan problem protiv Bajerna ili Reala. 

Link to comment
  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    391

  • MiddleClass

    344

  • Weenie Pooh

    337

  • Pokojni Ruxin

    290

Interesantno je da mnogi pominju kako je Roma stigla tri razlike protiv Barse, a gotovo niko ne pominje da je Liverpool odbranio tri razlike protiv Citiya.

Tri gola je ogroman kapital, a zasto je Barcelona one sezone na pet utakmica LS dala samo dva gola u gostima (bez gola protiv Olimpijakosa, Juventusa i Rome) i zasto je u poslednje dve godine dozivela katastrofe na gostovanjima u Parizu, Torinu (gde malo ko dozivi katastrofu) i Rimu, je nesto cime bi se trebali baviti Katalonci.

Liverpool je na pet gostovanja u LS dao 18 golova (Mariboru 7, ali i Portou 5, Sevilli 3, Cityju 2) i ni jednu utakmicu na strani nije zavrsio bez postignutog gola.

Da bi Roma stigla tri gola, mora odigrati besprekorno u odbrani te napadati sa velikim brojem igraca (sto ce ostaviti puno prostora za kontre). Za razliku od Barce u kojoj Mesi malo trci a Suarez nije brz, Liverpool ima tri brza igraca kojima kontre u potpunosti odgovaraju. Engleski tim se muci sa postavljenom zonom u Murinjovom stilu (gotovo duplom zonom) koja se igra kad imas povoljan rezultat (ne kad juris rezultat). Takva zona nece Romi doneti pobedu od 3:0, a pitanje je i da li bi je mogli odigrati, obzirom da Italijani imaju mnogo sporih igraca u timu.

Tacno je i da Roma nije primila gol u Rimu, te da su bili ubedljivi protiv boljih protivnika (Barcelona, Chelsey), nego protiv Shahtora i Qarabaga. Najlosiji su bili protiv Atletica gde su bas izvukli, 0:0 uz stativu Saula u 90. minuta i sutevima u okvir gola 10:1 za Atletico.

 

Bilo kako bilo, oba tima su vec postigla ogroman uspeh i moje simpatije ce u finalu biti na strani pobednika ovog duela (iako ce pobednik drugog polufinala biti favorit). Mislim da su tri gola prednosti Liverpoola nedostizna obzirom na nacin igre ova dva tima, ali u fudbalu je sve moguce. Ako Roma odigra najbolju utakmicu sezone, a Liverpool podbaci iznenadjenje je moguce.

Link to comment

Ima smisla ovo sto prica Moca. Za Liverpul moze biti kobno sto su primili dva gola. ako Roma umulja 2 po poluvremenu Klopu nece biti dovoljan jedan...

Link to comment
1 minute ago, MancMellow said:

Jedini problem koji sam ja video sa ovih 5-2 je da izgleda da je Poolu stvarno problem da drzi isti tempo poslednjih 10-15 minuta, sto moze biti solidan problem protiv Bajerna ili Reala. 

Potpuno se slazem. Bas iz tog razloga vidim pobednika drugog polufinala kao favorita.

Link to comment

vraća se taljanski klupski fudbal. juve, roma..biće to sve bolje i bolje..

to je bitno

tamo od wc 82. u španiji pa to je najveća dominacija, to nikad nije bilo i neće biti,1 ziko je igrao u udinama.eej!! ko nejmar da igra u eibaru..kakva je to bila liga!

a što ne može roma da prođe liverpul? videlo se kakva je to ekipa bez salaha, videlo se i šta treba da uradi euzebio i šta nije uradio sinoć..

jebiga, navijači liverpula žive od čuda ali ne veruju u kontra čudo a roma to može jer je već napravila jedno

Link to comment

pa u ovom sistemu ne vredi elementarna matematika, valjda to znamo od pre sto godina? pobediš 5:2, izgubiš 0:3, znači 5:5, a opet jedan tim ide dalje. kako to, elementarna matematika kaže da je nerešeno, ili grešim?

ako roma sa 3:0 u oba slučaja prolazi dalje, kako je onda jedan slučaj bolji od drugog, u čemu je razlika? po meni, samo psihološki se razlikuju ti rezultati, a meni sa te strane 2:0 deluje čvršće od 5:2, čak iako je veća šansa za produžetke.

Link to comment
1 minute ago, MocaVukotic said:

pa u ovom sistemu ne vredi elementarna matematika, valjda to znamo od pre sto godina? pobediš 5:2, izgubiš 0:3, znači 5:5, a opet jedan tim ide dalje. kako to, elementarna matematika kaže da je nerešeno, ili grešim?

ako roma sa 3:0 u oba slučaja prolazi dalje, kako je onda jedan slučaj bolji od drugog, u čemu je razlika? po meni, samo psihološki se razlikuju ti rezultati, a meni sa te strane 2:0 deluje čvršće od 5:2, čak iako je veća šansa za produžetke.

 

Moco, kazes da 5:2 nije bolje od 2:0. Daj mi bilo koji rezulta revansa po kojem ce ispasti da je 2:0 bilo bolje nego 5:2? Bolje, ne isto

Moji primeri gde je 5:2 bolje nego 2:0, su pobede Rome od 2:0, 5:2, 6:3, 7:4, ... Ne isto, nego bolje

2:0 za Romu -> Liverpool ide dalje na 5:2, igraju se produzeci na 2:0

5:2 za Romu -> igraju se produzeci na 5:2, Liverpool ispada na 2:0, ...

Gol u gostima igra ulugu samo ako je ukupan broj golova isti za oba tima u dve utakmice. 3:0 je svakako bolje nego 5:2

 

Link to comment

Potpuno je nebitno. Ako Liverpul uspe od ove Rome da primi tri gola a ne da joj nijedan - protiv onako katastrofalne odbrane kakvu smo sinoć gledali - zasluženo ispada.

 

Tako nesigurna odbrana se mora napasti, u gostima ili kod kuće. Ako prvi daju gol-dva, ovima više neće biti ni o čega i čekaće se kraj.

Link to comment

I jos nesto, mislim da se kod nas fudbal i dalje pomalo gleda kroz zlatne godine italijanskog fudbala kad se LS osvajala cvrstom odbranom.

Poslednji klub iz Italije koji je osvojio ovo takmicenje je bio Inter napavsi Bajern u finalu. Dosta davno je to bilo. 

Posle toga su sve titule osvojili ofanzivni timovi. Na kraju krajeva, i Roma je izbacila Barsu zbog pobede od 3:0 u Rimu, ne zahvaljujuci 0:0 ili 1:1 u Spaniji.

Ne izgleda bolje u klupskom fudbalu ekipa koja igra cvrsce i prima manje golova poslednjih godina, nego ekipa koja daje vise golova i stize lakse i na vise nacina do protivnicke mreze. 

Poslednje finale bez golova je bilo davne 2003 (Buffon je jedini jos uvek aktivni sudionik te utakmice). Od tada, samo tri ekipe nisu dale gol u finalu: Monaco 2004, Manchester Und 2009 i Bayern 2010. Zadnjih sedam finala sve ekipe su davale golove.

Link to comment

Sinoc htedoh da okacim, ali nisam mogao da nadjem pa posegoh za opcijom search medju mejlovima.

 

Momo iz boljeg dela Rima

 

edit: Nadam se da Vasic nece zameriti na zurlama

 

 

Edited by John Coltrane
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...