Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 2017/18


renne

Recommended Posts

1 hour ago, mrdja said:

 

Moco, kazes da 5:2 nije bolje od 2:0. Daj mi bilo koji rezulta revansa po kojem ce ispasti da je 2:0 bilo bolje nego 5:2? Bolje, ne isto

Moji primeri gde je 5:2 bolje nego 2:0, su pobede Rome od 2:0, 5:2, 6:3, 7:4, ... Ne isto, nego bolje

2:0 za Romu -> Liverpool ide dalje na 5:2, igraju se produzeci na 2:0

5:2 za Romu -> igraju se produzeci na 5:2, Liverpool ispada na 2:0, ...

Gol u gostima igra ulugu samo ako je ukupan broj golova isti za oba tima u dve utakmice. 3:0 je svakako bolje nego 5:2

 

6:3, 7:4... au jbt, dobro nisi dao primer 11:8, mislim nije nemoguće. ok, teoretski je bolje 5:2, elementarna matematika, koja ovde nema nikakve veze, al ajde da se pravimo da ima. ne mogu da ti dam ni jedan rezultat, ali to je zato što ne posmatram to kroz matematiku, kao što rekoh ranije, ali džaba pišem očigledno. svaka fudbalska utakmica počinje rezultatom 0:0 i valjda je praksa pokazala da mnogo češće pada 2-3 gola na utakmici nego 11, i ako počnemo od te verovatnoće, a ja počinjem uvek, onda uvek u dvomeču kod kuće pre biram rezultat bez primljenog gola. prosto se sigurnije osećam. možda to ima veze i sa partizanovim utakmicama kao što su one protiv rome 4:2 0:2, kvins parka 6:2 0:4, seltika 2:1 4:5, mnogo više volim clean sheet u prvom meču koji god da je konkretan rezultat.

Link to comment
  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    391

  • MiddleClass

    344

  • Weenie Pooh

    337

  • Pokojni Ruxin

    290

1 minute ago, MocaVukotic said:

6:3, 7:4... au jbt, dobro nisi dao primer 11:8, mislim nije nemoguće. ok, teoretski je bolje 5:2, elementarna matematika, koja ovde nema nikakve veze, al ajde da se pravimo da ima. ne mogu da ti dam ni jedan rezultat, ali to je zato što ne posmatram to kroz matematiku, kao što rekoh ranije, ali džaba pišem očigledno. svaka fudbalska utakmica počinje rezultatom 0:0 i valjda je praksa pokazala da mnogo češće pada 2-3 gola na utakmici nego 11, i ako počnemo od te verovatnoće, a ja počinjem uvek, onda uvek u dvomeču kod kuće pre biram rezultat bez primljenog gola. prosto se sigurnije osećam. možda to ima veze i sa partizanovim utakmicama kao što su one protiv rome 4:2 0:2, kvins parka 6:2 0:4, seltika 2:1 4:5, mnogo više volim clean sheet u prvom meču koji god da je konkretan rezultat.

Nema veze Moco, prosto ne mogu da verujem. Ako i podjemo od tvoje (sasvim ispravne) pretpostavke da na utakmicama mnogo cesce pada 2-3 gola nego 11 (moj prvi primer je bio za 2:0, drugi za 5:2), opet ne vidim scenario po kojem je pobediti 2:0 bolje nego pobediti 5:2, odnosno izgubiti 2:5 bolje nego izgubiti 0:2. Obrnut scenario vidim.

Kao Partizanovac mozda se secas i Dinama iz Drezdena, Kup Sampiona 78/79? Da je Partizan dobio prvu utakmicu 5:2 umesto 2:0 prosao bi dalje. Ovako je ispao posle penala.

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, reginald said:

Livepool je spao na tri zdrava igraca sredine terena.

 

Tako je. Ox-u su sjebani ligamenti kolena i propustice i svetsko prvenstvo

Link to comment

evo da probam ovako, kod 5:2 protivniku je dovoljno da ukupno izjednači i da prođe (recimo 3:0 ili 4:1), a kod 2:0 mora da ukupno pobedi da bi prošao.

Link to comment
18 hours ago, *edited by mod said:

 

Faulirao Kolarova i povredio se sam tom prilikom.

Baš je bio dobar start. Šteta da posle školskog starta dođe do takve povrede.

Link to comment
1 minute ago, MocaVukotic said:

evo da probam ovako, kod 5:2 protivniku je dovoljno da ukupno izjednači i da prođe (recimo 3:0 ili 4:1), a kod 2:0 mora da ukupno pobedi da bi prošao.

 

Moco, iskreno se nadam da razumes odsustvo logike u tvom poslednjem postu. Uzmi tvoj primer od 3:0 ili 4:1 ... kako bi 2:0 iz prve utakmice bilo bolje?

Daj mi jedan rezultat revansa kojim ce se ispostaviti da je 0:2 iz prve utakmice bilo bolje nego 2:5 za domacu ekipu ... samo jedan ishod i time si pokazao da je tvoja tvrdnja ispravna.

Ja sam jedan vec dao, i rezultat i konkretan primer ... Partizan i Dinamo Dresden, Kup Sampiona 78/79

Sve je pocelo tako sto sam ja rekao da je 5:2 bolji rezultat nego 2:0 ... to je odlican rezultat ... pobeda od tri gola razlike u Polufinalu Lige Sampiona je fantastican rezultat.

Ti si na to rekao da ne vidis kako je to 5:2 bolje nego 2:0 ... ako ti ovaj primer Partizana to ne pokazuje, ja zaista nemam vise argumenata

 

Link to comment

Meni i dalje nije jasno kako je EdF mislio da brani ona tri napadača sa tri štopera. Pa i da su najbolji štoperi u svetu, primili bi.

 

Drugo, jbg greške sudija su dovele do pet umesto tri gola i Klop koji se žali. 

Link to comment
32 minutes ago, mrdja said:

 

Moco, iskreno se nadam da razumes odsustvo logike u tvom poslednjem postu. Uzmi tvoj primer od 3:0 ili 4:1 ... kako bi 2:0 iz prve utakmice bilo bolje?

Daj mi jedan rezultat revansa kojim ce se ispostaviti da je 0:2 iz prve utakmice bilo bolje nego 2:5 za domacu ekipu ... samo jedan ishod i time si pokazao da je tvoja tvrdnja ispravna.

Ja sam jedan vec dao, i rezultat i konkretan primer ... Partizan i Dinamo Dresden, Kup Sampiona 78/79

Sve je pocelo tako sto sam ja rekao da je 5:2 bolji rezultat nego 2:0 ... to je odlican rezultat ... pobeda od tri gola razlike u Polufinalu Lige Sampiona je fantastican rezultat.

Ti si na to rekao da ne vidis kako je to 5:2 bolje nego 2:0 ... ako ti ovaj primer Partizana to ne pokazuje, ja zaista nemam vise argumenata

 

ok nema veze, u pravu si, ja lupam.

Link to comment
16 minutes ago, Jozef K. said:

Meni i dalje nije jasno kako je EdF mislio da brani ona tri napadača sa tri štopera. Pa i da su najbolji štoperi u svetu, primili bi.

 

Drugo, jbg greške sudija su dovele do pet umesto tri gola i Klop koji se žali. 

 

Mislim da je razlog ovom jedan izuzetno spor stoper (Fazio) i bekovi koji bolje obavljaju ofanzivne nego defanzivne zadatke.

Mislim da je timovima koji igraju dobro defanzivu lakse postaviti taktiku protiv Salaha, Firmina i Manea, nego ofanzivnim timovima. Ovoj trojici treba oduzeti sto je vise moguce prostora izmedju 20 i 40 metara, a ne znam da li Roma ima igrace za to. Mozda im je cak bolje da pokusaju napad iz svih oruzja, pa kako prodju.

Link to comment

Naravno da je defanzivnim timovima lakše da postave odbranu (protiv bilo koga) nego ofanzivnim timovima. Sa tri štopera i odbrambeno odgovornim bekovima, mnogo je lakše zatvoriti prostor i sprečiti utrčavanja sa krila, iz kojih pada jedno 90% LFC golova. Takođe je lakše ispratiti lažnu devetku Firmina kad se povuče da primi loptu - lakše nego da pokušava da ga zatvori neki CM - ali džabe ti sve ako ga ispratiš onako traljavo kao što su igrači Rome radili juče.

 

Neoprostivo je da bilo koji napadač ima onoliko prostora na krilu kao što je Salah imao juče, jer Kolarov valjda po instrukcijama izigrava krilo. Jesus je tu realno najmanje kriv, osamnaest puta se našao u 1 na 1 situacijama, ne bi ih sve odbranio ni da je još toliki.

Link to comment
7 minutes ago, mrdja said:

 

Mislim da je razlog ovom jedan izuzetno spor stoper (Fazio) i bekovi koji bolje obavljaju ofanzivne nego defanzivne zadatke. 

Mislim da je timovima koji igraju dobro defanzivu lakse postaviti taktiku protiv Salaha, Firmina i Manea, nego ofanzivnim timovima. Ovoj trojici treba oduzeti sto je vise moguce prostora izmedju 20 i 40 metara, a ne znam da li Roma ima igrace za to. Mozda im je cak bolje da pokusaju napad iz svih oruzja, pa kako prodju. 

 

Lepo je mislio EdF i zvuci ok na papiru. Prakticno je malo drugacije: Postavio je trojicu klasicnih centralnih defanzivaca (sprecavaju balonke, centar suteve, cross lopte i slicno) i dvojicu wing bekova (krecu se od visine 16 u odbrani i napadu) ciji bi zadatak bio da u odbrani vrse pritisak na salaha sa jedne i manea sa druge strane a u napadu da pokusavaju dubinskim loptama na Edina. Teorija je da u odbrani na krilima uvek imas dva igraca protiv jednog liverpulovog, sto su prvih 20 minuta i radili, prilicno ok. Kad god je Liverpool kretao sa svoje polovine wing bekovi su pokrivali sta je trebalo da pokrivaju. Problem je nastao onog trenutka kad su ukapirali da Edin 20 minuta nije loptu primio, niti jedan vazdusni duel dobio, te probali da idu kroz sredinu i dali Liverpulu bas ono sto su trazili - Roma gubi loptu na 30 metara od lfc-ovog gola, lopta ka salahu ili maneu koji ostaju 1 na 1 sa centralnim defanzivcima (sto rece, prilicno spori) i #boom. Barem 3 od 5 golova je dato u situacijama 3 na 3 u Rominih 16 + milner i henderson van 16.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...