Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2017/18


Milogled Bluff

Recommended Posts

ovo je posle duže vremena prva velika pobeda i to u gostima i posle duže vremena imamo tim i trenera koji imaju neki cilj tj ne jebu živu silu.

a čudno je za aranitovića.kod nas je dugo bio njegov rođeni brat za koga se čak pričalo da nikad neće biti košarkaš.njegov brat nam je bio nedostupan.sad petar igra po španiji a ovaj talentovaniji se posle povreda bori da ostane u košarci..svu sreću mu želim!

gos je mamojeban!!

ide repriza na sk 1

 

ovo je uz pobedu protiv Zvezde u Nišu u polufinalu Kupa najveća pobeda Partizana od odlaska Vujoševića

Link to comment
  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    258

  • Timmy

    235

  • Milogled Bluff

    231

  • Geo

    202

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sto se vecerasnje utakmice tice, meni je od pobede, koja sustinski nista ne znaci, najvaznije kako je Sani odigrao. Bio je jedan od najboljih, narocito dobar u odbrani i mnogo mi je drago za decka. Samo da ga posluzi zdravlje..

+1 obozavam ovog klinca od prvog momenta kad sam ga gledao u megi pre 2-3 godine - kakva steta sto je izgubio par godina zbog nasih mesara povreda :(

 

sto se tice vanje, bojim se da nikad o njega igrac nece biti - nekako mi je prosto isti trecu godinu zaredom - nista se tu posebno nije promenilo, da ima sada jedna stvar ono da moze da se kaze da je znacajno unapredio - stvarno ne vidim. deluje jednostavno kao neko ko nema dovoljno srca, volje, muda, drskosti ili cegavec slicnog da bi postao veliki igrac - u najboljem slucaju moze da izadje na neki bolji evropski prosek.

 

sani sinoc par puta ostaje sam da brani mumbrua na postu, dakle sigurno jos uvek nije na 100%, s namazanim matorcem i prosto mu ne da - tj. vidi se da hoce da ga odbrani, a ne pravi faul sto bi mloha ili vanja radili u tim situacijama. jednom ga matori lagano izbacio, al' drugi put nije uspeo da ga ugura pod kos - i tu se vidi neka kljucna razlika u sportskom karakteru/mentalno sklopu izmedju aranitovica i vanje npr - taj neki urodjeni takmicarski duh koji marinkovic ili andric (nazalost) nikada nece imati. mozda mogu da rade na tome, ali da imaju tu glad poput ovog malog (ili novice npr) - nikada.

 

inace, miler, koliko je sjajan u napadu, toliko je los u odbrani pnr-a. najgore je sto deluje da se i ne trudi preterano - tj. vidi se da moze, mozda i najbolje fizikalije u timu, al ono konstantno ostajanje ispod bloka i sevanje paje sto nam npr bilbao zbog takve "odbrane" da 4 trojke zaredom - prosto nervira. to tesko prolazi na rekreativnom basketu, a ne ovom nivou kosarke.

Link to comment

Pa da, sa Mutom je dosla koncepcija svi u napad, odbrana je za sisice Cakarevica. Uvek je on tako imao jednog istaknutog defanzivca da rmbaci za sve ostale, a drugi iz ofsajda zabijaju. :D Takodje uvek su suteri imali odresene ruke. To svakako odgovara Vanji, ovo je sezona da nabije brojke i proda se, a mi uzmemo neke pare na leto.

 

Meni se ipak ne svidja sto u ovom rezimu dve utakmice nedeljno on gazi Gossa 35+ minuta. Doci ce neminovno do zamora i pada forme, nadam se ne i neka povreda kao posledica preopterecenja. Ali, to je takodje Mutin prepoznatljiv stil. Jedna petorka mu igra citavu cetvrtinu bez izmene, small ball se podrazumeva, ne reaguje odmah kada igrac zaradi 3-4 faul, itd. Cesto se on kocka, pa kad dobije onda ispadne car (sve je ovo normalno fazon), kad izgubi onda je nemac pojma i diletant. Bice sa Mutom i ludih pobeda i sramotnih poraza. Ali ko sto kazes, zabava je zagarantovana.

Jbg, prosle nedelje protiv Lijetvusa ga zaboravio(kao i Novicu) u zadnjoj cevtrtiti i odmah u igri drasticno pali ... Sada nije smeo da se kocka, mnogo im znaci ova pobeda, cenim da ce se sa povecanom minutazom Aranitovica i Gos   svesti na neko optimalno vreme na terenu  ...

Edited by Geo
Link to comment

Mislim da su nam dovolje  sve  pobede kuci (nije nemoguce ako se Samjuels ukopi kako treba)...

 

Je l 4 idu dalje? Dosta nam je zajebana grupa, otprilike svako svakoga bije, a vec smo jednu "kiksnuli" kod kuce a jos i treba tuci Lokomotivu. Na stranu to sto nam je svaka utakmica lutrija, bilo da igramo sa jakima ili sa Mornarom :D

Link to comment

Jbg, prosle nedelje protiv Lijetvusa ga zaboravio(kao i Novicu) u zadnjoj cevtrtiti i odmah u igri drasticno pali ... Sada nije smeo da se kocka, mnogo im znaci ova pobeda, cenim da ce se sa povecanom minutazom Aranitovica i Gos   svesti na neko optimalno vreme na terenu  ...

 

Jeste, tu je Muta direktno bio kriv za poraz, a sada se kao vajka steta sto smo izgubili. A protiv Cibone u petak nam je vazan duel protiv rivala za 4. mesto, tako da ni tu nece hteti nista da rizikuje i minutaza ce biti slicna ko sinoc. Samo ce Samuels uzeti minute Tomica, a Novica sigurno manje jer ne moze da izdrzi dve utakmice u nekoliko dana..

 

Evo raspored do kraja godine. Nama tek predstoje mecevi protiv jacih ekipa. Dobro je sto cemo prakticno ceo novembar biti u Beogradu. Za reprezentaciju je pozvan samo Vanja, tako da nema opravdanja ako se pauza ne iskoristi za popravljanje mnogih nedostataka. 

 

Cibona - Partizan NIS 27.10.2017

Limoges CSP - Partizan NIS 31.10.2017

Partizan NIS - Crvena zvezda mts 06.11.2017

Partizan NIS - Lokomotiv Kuban 08.11.2017

Mega Bemax - Partizan NIS 11.11.2017

Partizan NIS - Alba 14.11.2017

Partizan NIS - Petrol Olimpija 18.11.2017

 

Budućnost VOLI - Partizan NIS 02.12.2017

Lietuvos Rytas - Partizan NIS 05.12.2017

Partizan NIS - Cedevita 09.12.2017

Partizan NIS - Bilbao Basket 13.12.2017

Partizan NIS - MZT Skopje Aerodrom 16.12.2017

Partizan NIS - Limoges CSP 19.12.2017

Partizan NIS - Mornar 23.12.2017

Lokomotiv Kuban - Partizan NIS 27.12.2017

FMP - Partizan NIS 30.12.2017

Link to comment

Je l 4 idu dalje? Dosta nam je zajebana grupa, otprilike svako svakoga bije, a vec smo jednu "kiksnuli" kod kuce a jos i treba tuci Lokomotivu. Na stranu to sto nam je svaka utakmica lutrija, bilo da igramo sa jakima ili sa Mornarom :D

 

Ako svi dobiju sve kod kuće do kraja - treći smo (Lokomotiva 7, Alba 6, Partizan 5, Ostali po 4).

 

U prva tri kola skor Domaći - Gosti je 2:7.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...