Jump to content
IGNORED

Šta kupiti kod Šveđana? IKEA eve me!


Frank Pembleton

Recommended Posts

Odlično i hvala! 

 

Uklapaju se dimenzije i prostor je linijski i ne mnogo veliki, bez uglova i vrlo standardan, tako da ne bi trebalo da bude problema u tom smislu.  A radna ploča isto njihova? 

 

 

Link to comment

Jeste njihova je.

Mozes da premeris svoju kuhinju, pa da sama napravis plan kako ti odgovara. Postoji softver za planiranje.

 

https://www.ikea.com/rs/sr/planners/

 

Imaju gormje delove i do 90cm visine. Dosta zgodno, no onda treba u kuhinji za nizu osobu ona dvostepena stolica kao stepenik kad se koriste ili ciste vrsne police. Imam svoju oko 8 godina i zadovoljna sam.

Edited by Moonwalker
  • Wub 1
Link to comment

E da, super je taj planer, odlično je što ti izračuna i okvirnu cenu i možeš da se uklapaš prostorno i budžetski pre odlaska i finalnih dogovora. 

 

I planiram te gornje do plafona, a i donje što više (kapiram da je tu najznačajnija visina nožica).

 

A imate njihovu sudoperu, slavine i tako te gedžete? 

 

 

 

 

Link to comment

Kod njih sve mozes da uzmes. Radnih ploca imas raznih, od najjeftinijih sa ivericom do skupljih. Ja bih ti preporucio puno drvo. Pravio sam radne stolove sa tim plocama (obicno prodaju ono sto im ostane od njihovih kuhinjskih instalacija za mnogo manju cijenu). 

Njihove kuhinje su dobre (ne bi se tako dobro prodavale inace) Ali moras da nadjes dobre majstore da ti to instaliraju kako treba.

Edited by borris_
  • +1 2
Link to comment

Da, slavina, sudopera sa prikljucnom instalacijom, sve sto ti treba mozes tamo ukljucujuci i masinu za sudove (ugradna ili samostalna), kao i frizider, mikrotalasna, i sporet tj plocu sa ringlama i rernu. S tim sto ja imam Gorenje sporet. Trebao mi 50cm sirine, mislim da su u Ikei iinace 60-70cm kao neki standard. 


Ono sto je dobro su razne vrste polica koje mogu npr da rotiraju. Njih isto biras kakve zelis.
 

Uzmi u obzir da nisam skoro razgledala.

Edited by Moonwalker
  • Wub 1
Link to comment
7 hours ago, Taihoskopija said:

Ima li neko ličnih iskustava sa njihovim kuhinjama?

 

Muževljev brat je pre petnaestak godina uzeo Ikeinu kujnu, kompletno od nule, "privremeno" dok ne nadju drugi stan. Sve super radi i dan danas, jedino im je sa detetom postala mala ona manja sudomasina. Kuhinja kao prostorija im je baš mala pa jos i prolazna i oni su tu maksimalno iskoristili prostor. Imaju (kao i mi) i onaj mali sto koji se razvlači i na kom svakodnevno jedu.

 

Generalno Ikea ima mnogo stvari koji olakšavaju život, pametno smišljenih, za sve prostorije u kući. Malo oftopikujem od kuhinje, one STUK kutije za slaganje odeće su suvo zlato, pogotovo za pakovanje velike količine dečije garderobe. Učine ormar još većim, tj. njegovu zapreminu još bolje iskoristivom.

Takodjer i SKUBB za držanje nečeg na samom ormaru, ako ima mesta do oalfona, ili ispod kreveta...

 

https://www.ikea.com/de/de/p/stuk-kasten-mit-faechern-weiss-60474425/

 

https://www.ikea.com/de/de/p/skubb-tasche-weiss-70290360/

 

https://www.ikea.com/de/de/images/products/skubb-tasche-weiss__0711311_pe728149_s5.jpg

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
1 hour ago, francuski sobar said:

reci

Ništa, samo pitam ko ima. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valja li to išta? Treba mi za prvaka a ovi su zgodni zbog dimenzija jer mu je soba mala. Naručila bih online jer nemam živaca da idem da lunjam po onom hangaru. 

Edited by Valkyrie
Link to comment

Imam ja Malm, doduše nemam dete. :dry:

Prilično sam zadovoljan, stabilan je i deluje masivno, a zapravo vrlo lagan. Verovatno ono saće od kartona unutra. Jedino mi se ne svidja što je radna površina od furnira pravog drveta, nije baš idealno za održavanje, tu bi bolje legao neki veštački materijal.

 

Ne fali ništa ni Micketu sem što je manji, za dete verovatno sasvim ok.

Teško da može da se nadje nešto slično za te pare. Isto važi i za stolice.

 

Edited by mraki
  • Hvala 1
Link to comment

Hvala svima na odgovorima.

Potreban je da se uklopi u malu dečiju sobu a vidim da ga ima u dve varijante. Jedna je samo stolić a druga ima kao komodicu za odlaganje i ta mi deluje praktičnije a nije drastično veća. 

Da potraje koju godinu čisto radi razvijanja navike da sedi i radi domaći za stolom i da ima svoje mesto. Kapiram za to će biti super.

Naručujem :)

  • +1 2
Link to comment

Mislim onda da nema greške. Imaš i onaj dodatak iznad, kao neke police. Praktično za mali prostor.

Ja sam baš dobro proučio Ikeinu ponudu stolova pre jedno godinu dana.

Nisam našao neke zamerke ni za Micke seriju, sem što je premala za mene matorog konja.

Uzmi detetu odmah i stolicu i lampu. :D

Edited by mraki
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...