Jump to content
IGNORED

Šta kupiti kod Šveđana? IKEA eve me!


Frank Pembleton

Recommended Posts

Pa nismo nagadjali, upravo o ovim cenama smo i pričali.

I pored toga što mislim da je cena usluga previsoka, razumem njihov biznis model. Ne prodaju samo odredjen komad nameštaja, već celu filozofiju življenja. Hoće da kupac ode tamo i vidi kako su oni sve to upakovali i predstavili, i pritom dobije ideju za kupovinu gomilu nekih stvari za koje nije ni znao da mu trebaju.

Link to comment

Pa nismo nagadjali, upravo o ovim cenama smo i pričali.

I pored toga što mislim da je cena usluga previsoka, razumem njihov biznis model. Ne prodaju samo odredjen komad nameštaja, već celu filozofiju življenja. Hoće da kupac ode tamo i vidi kako su oni sve to upakovali i predstavili, i pritom dobije ideju za kupovinu gomilu nekih stvari za koje nije ni znao da mu trebaju.

 

Da, ali će ti trosed doneti u Kanjižu, ili u Kruševac za 5-6000 dinara. Meni to ne izgleda loše.

Edited by Ras
Link to comment

Meni izgleda loše, tj preskupo. Sve je vrlo kompaktno upakovano, ne zauzima previše mesta prilikom transporta i usluga svakako ne vredi toliko, ionako moraš sam da ga sastavljaš.

Link to comment

Pa, to je opcija i za ovde. Ako je prevoz 6000, privatnik na crno može da ponudi npr 4000, i eto zarade.

 

Takođe, zvaničan sajt ne pominje uslugu sklapanja uopšte. To ne rade iz principa? Kad bi privatnik tražio 6k za prevoz plus sklapanje, to je održiv model.

Link to comment

ovde rade sklapanje, ali košta papreno. ja platio za orman i krevet u spavaćoj sobi, opet bilo povoljnije nego da dva dana sklapam i spavam na dušeku na podu. došla trojica, sklopili sve za malo manje od dva sata.

jedan naravno bio neki bosanac, ostavio mi broj da sledeći put zovnem njega direktno za pola cene :D

Edited by aram
Link to comment

pa to samosklapanje su radili i slovenci onomad. meblo i/ili marles. sećam se da je to sestri i meni bila omiljena zabava kad smo bili klinci da sklapamo dečiju sobu kad je došla

 

meni je to i dalje sjajna zanimacija. malo se pomučiš i vidiš svojih ruku delo. genijalno

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

super je kad je sitno, al kad je sedmokrilni orman, bračni krevet, komoda sa fiokama i dve nachtkasne™, baš i nije zezanje.

nego, znači mogu tebe da zovem umesto bosketa, taman sam shvatio da sam izgubio broj :fantom:

Link to comment

 

nego, znači mogu tebe da zovem umesto bosketa, taman sam shvatio da sam izgubio broj :fantom:

uvek. biće mi plezir, a imam i sav alat

:lolol:

 

sklapao sam i ormane sa ugradnom strujom tj. ledovima u sebi i sve radi evo dve godine

kuc, kuc, kuc, pu, pu, pu

 

e

od kad su u srbiji, a tome ima bezmalo 10 godina, hq švedžana je jako blizu kombinata u kome privređujem, čak u pojedinim situacijama delimo pušački prostor i uvek sam blebetao kad me nešto iznervira da ću dodem prekoputa i da tražim da me prime ko montera. inbus 7 i voila

 

al nisam imao nikad keša za novog priusa

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Sta će ti prius??? Samo osvestana vozila iz larve stutgartske

kad su počinjali, uzurpirali su nam samoinicijativno  neko betonsko parče za svoj parking, i jako dugo tipa godinu dana tu su se svaki dan parkirala četiri priusa pa smo izvukli zaključak da ko hoće da radi kod šveda, mora da vozi priusa

 

seljaci

<_<

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...