Jump to content
IGNORED

Šta kupiti kod Šveđana? IKEA eve me!


Frank Pembleton

Recommended Posts

 

Čak i kad naručiš online i sam pokupiš u radnji košta 999 din.

 

Nije mi jasno zašto. Jedino mi pada na pamet da naručivanje robe drže reda radi, a u stvari se svim silama da ga obeshrabre, i nateraju mušterije da se prošetaju kroz radnju.

 

Ne bi me čudilo da se pojavi neko ko za malu zaradu uslužno kupuje i donosi (ili šalje post ekspresom) naručenu robu iz Bgd Ikee.

 

S obzirom koliko su glasni i masovni Ikea hejteri, Forma Ideale i ostali nemaju šta da brinu. :)

Link to comment

Ovi što dovlače iz Madžarske ne naplaćuju dostavu kad je nešto kabasto da mora kombijem da se vozi i ne može da stoji u radnji...

;-)

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Nije mi jasno zašto. Jedino mi pada na pamet da naručivanje robe drže reda radi, a u stvari se svim silama da ga obeshrabre, i nateraju mušterije da se prošetaju kroz radnju.

 

Ne bi me čudilo da se pojavi neko ko za malu zaradu uslužno kupuje i donosi (ili šalje post ekspresom) naručenu robu iz Bgd Ikee.

 

S obzirom koliko su glasni i masovni Ikea hejteri, Forma Ideale i ostali nemaju šta da brinu. :)

 

Pa sigurno je to zamisao, dodji u radnju čiji je koncept takav da kupiš još 100 stavri koje nisi planirao. Verovatno im je to globalna politika.

Edited by mraki
Link to comment

Ja mogu da se najedem doma i dođem tamo i ne kupim ništa, odem u klonju i potrošim sav papir.

Eventualno još na ogledalu napišem karminom "Reaktor je bio ovde" prevedeno na švedski, sa sve onim precrtanim slovom "o".

Link to comment

Nije mi jasno zašto. Jedino mi pada na pamet da naručivanje robe drže reda radi, a u stvari se svim silama da ga obeshrabre, i nateraju mušterije da se prošetaju kroz radnju.

 

za tako male stvari je besmisleno i porucivati i uzimati isporuku, ali ti nude tu mogucnost. eto, ako si bas lenj :)

 

to ima smisla je kada narucis mnogo teskih stvari. 

tipa drugar mi je skoro (u nesrbskoj ikei) uzeo 600kila stvari, i platio 20ak evra da mu oni skupe iz skladista i dovezu do izlaza, i jos preko toga da mu dovezu u stan (to ne znam koliko je bilo)

i bio srecan sto je platio i jedno i drugo

 

btw. posto je "virsla za evro" u srbiji?

Edited by Zverilla
Link to comment

Pa pričali smo o usluzi kao takvoj. Ovo je, moram reći, baš džukački. Tim pre sto je neko uzeo stvari u težini od 600 kg (!?) što je ko zna koliko ležajeva, pločastog nameštaja ili čega već, i potrošio na to dosta novca, najmanje što su mogli je da mu to besplatno iznesu iz skladišta, ako već ne mogu i da dostave besplatno na željenu adresu.

Online shopovi svakako imaju debelog interesa da rade tako nešto, ti neodlaskom u fizičku prodavnicu znatno štediš njihove resurse.

Edited by mraki
Link to comment

Online shopovi svakako imaju debelog interesa da rade tako nešto, ti neodlaskom u fizičku prodavnicu znatno štediš njihove resurse.

 

Izgleda da se i ovde štede resursi, zamisli koliko fizičkog prostora i papirologije treba ako svi naruče po neku sitnicu i ona stoji negde dok ne dođu da pokuše. pogotovo kod firme čiji je princip upravo obrnut: mušterija sama uzima iz magacina, sama nosi i sama sklapa. Cena proizvoda je niska delom i zbog te uštede.

 

 

tipa drugar mi je skoro (u nesrbskoj ikei) uzeo 600kila stvari, i platio 20ak evra da mu oni skupe iz skladista i dovezu do izlaza, i jos preko toga da mu dovezu u stan (to ne znam koliko je bilo)

 

uh ako je tamo kao i ovde cena dostave srazmerna ceni robe (!), onda tvoj drug nije jeftino prošao (verovatno nije baš imao izbora)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...