Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Kako se naredjuje timu koji igra protiv vecitih da ne sme da napravi vise od 5 faulova, udje u duel...samo se nadovezujem na Maharaju... Kako se pisu svi oni odvratni tekstovi po novinama i portalima... Ajde da nastavimo da zmurimo, nista se nije desilo, najbolji su Zvezda i Partizan i tu nema price. Ili da napisemo nesto i na te teme... smemo li??!!!

Edited by W.F.C.
Link to comment
15 minutes ago, maharaja said:

Titula Obilića je ista kao i svaka druga titula zvezde ili partizana. Isto sranje, samo su neki iskusniji, i nije im hića da toliko brutalno i agresivno kradu, nameštaju i mlate. Stekli bi i arkanovci iskustvo da su potrajali.

Postoji razlika....mislim, na kraju se svede na isto, ali u ova potonja vremena bar niko nije sudije zatvarao u podrume nakon što njihove ekipe ne pobede. Nije zamislivo da uđe npr. Vučelić u svlačionicu Čukaričkog i kaže "momci, nemojte da zapinjete mnogo danas da vam ne bi jeb'o mater"....

Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

Pa objasni kako, bas me zanima?

Recimo, ako Zvezda razvali Radnicki u sledecem kolu, da li je to namestaljka ili je Zvezda kojim slucajem drasticno bolja?

Ne, postavljeno je pitanje, ti objasni.

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

Pa objasni kako, bas me zanima?

Recimo, ako Zvezda razvali Radnicki u sledecem kolu, da li je to namestaljka ili je Zvezda kojim slucajem drasticno bolja?

Zavisi Miloše.....ako gledaš grobarske naočare situacija je sledeća:

* Radnički razvaljuje Zvezdu na Čairu  -  dogovorili se Tončev i Terza da Radnički održi razliku u bodovima, samo da oni ne bi bili drugi.

* Radnički i Zvezda igraju nerešeno - dogovorili se Tončev i Terza ..niko nije izgubio jbg

*Radničkog razvaljuje Zvezda - Zvednin Teleoptik se sklonio Zvezdi - sklanjalica

 

Kako god okreneš, ne valja, dupe ti odpozadi (kažu Nišlije)....

Link to comment
2 minutes ago, maharaja said:

Pa to i kažem, Arkanovci nisu imali stila i iskustva. Šamarali, vadili pištolje, radili igrače svim i svačim, ali bi i oni naučili vremenom kako se to radi od starija dva mafijaška kluba.

Da...da. 

Link to comment
3 minutes ago, Constantin said:

Zavisi Miloše.....ako gledaš grobarske naočare situacija je sledeća:

* Radnički razvaljuje Zvezdu na Čairu  -  dogovorili se Tončev i Terza da Radnički održi razliku u bodovima, samo da oni ne bi bili drugi.

* Radnički i Zvezda igraju nerešeno - dogovorili se Tončev i Terza ..niko nije izgubio jbg

*Radničkog razvaljuje Zvezda - Zvednin Teleoptik se sklonio Zvezdi - sklanjalica

 

Kako god okreneš, ne valja, dupe ti odpozadi (kažu Nišlije)....

Ali u sva tri slucaja je Radnicki namestio, Zvezdi predstoji Napoli i bruka je sta rade ove Nislije pred takvu jednu utakmicu.

Edited by W.F.C.
Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

O tome i pricam.. Sta god da se desi bice namesteno, a to je prilicno lose razmisljanje i neistinito, osim ako ne pratis domaci fudbal, onda je logicno da je namestaljka.

A ne, pratim ga, istina da nije Radnickog tu ne bih pratio ni za zivu glavu. Nego ostadosmo bez tvog odgovora na pitanja kako se to pravi jaci tim, finansira, kako se sabija konkurencija, kako se naredjuje protivniku da ne faulira...

Link to comment
6 minutes ago, W.F.C. said:

Ali u sva tri slucaja je Radnicki namestio, Zvezdi predstoji Napoli i bruka je sta rade ove Nislije pred takvu jednu utakmicu.

Zvezdi predstoji prvo, u sredu, Kup utakmica protiv TSC, pa sa nama, pa putuju u Napulj. To je naša šansa....a ako dobijemo instrukciju da "ne zapinjemo mnogo"...naravno da ćemo to prepoznati i neće biti lepo nikom unutar FK, videćeš. To opet ne znači da ćemo na krv i nož protiv ZVezde. JAki su, imaju kvalitet, ali imamo i mi svoje adute. Uosatlom, u jedinoj utakmici koju smo izgobili, na samom početku prvenstva, sećamo se kako je bilo. Prvi gol smo primili nakon onog ofsajd/nije ofsajd, drugi, glupo i bespotrebno napravljen penal Todorovskog....nismo parkirali autobus i u većem delu utakmice bili ravnopravni. Ne sporim kvalitet (ni kvalitetni kvantitet) Zvezde, naprotiv, ali nismo ni mi baš "bosi"...

 

edit: nisam razumeo ovo boldovano ???

Edited by Constantin
Link to comment
3 minutes ago, Constantin said:

Zvezdi predstoji prvo, u sredu, Kup utakmica protiv TSC, pa sa nama, pa putuju u Napulj. To je naša šansa....a ako dobijemo instrukciju da "ne zapinjemo mnogo"...naravno da ćemo to prepoznati i neće biti lepo nikom unutar FK, videćeš. To opet ne znači da ćemo na krv i nož protiv ZVezde. JAki su, imaju kvalitet, ali imamo i mi svoje adute. Uosatlom, u jedinoj utakmici koju smo izgobili, na samom početku prvenstva, sećamo se kako je bilo. Prvi gol smo primili nakon onog ofsajd/nije ofsajd, drugi, glupo i bespotrebno napravljen penal Todorovskog....nismo parkirali autobus i u većem delu utakmice bili ravnopravni. Ne sporim kvalitet (ni kvalitetni kvantitet) Zvezde, naprotiv, ali nismo ni mi baš "bosi"...

 

edit: nisam razumeo ovo boldovano ???

U smislu da previse zapinjemo ili "namestamo", u takvom trenutku za nas klupski fudbal u Evropi...to je boldovano. Neka pobedjuju u Evropi, pozdravljam, neka se dize cena Pavkovu koji je dao 20 golova za nas prosle sezone i doneo nam 300000 i cekamo tih 30 posto od transfera... Ne sporim ni ja kvalitet ovog tima Zvezde. Ali da ce biti na krv i noz cisto sumnjam,a li ajde da vidimo. U julskoj utakmici smo solidno odigrali, primili gol iz ofsajda i imali nekoliko dobrih sansi gore. Todorovski uspeo u tri dana da napravi dva penala u dva jedina poraza.

Link to comment
9 minutes ago, W.F.C. said:

A ne, pratim ga, istina da nije Radnickog tu ne bih pratio ni za zivu glavu. Nego ostadosmo bez tvog odgovora na pitanja kako se to pravi jaci tim, finansira, kako se sabija konkurencija, kako se naredjuje protivniku da ne faulira...

 

Prvo ne mozes porediti Zvezdu i Partizan sa drugim klubovima. Imaju jace sponzore, veci broj navijaca, bolje uslove treninga i bolje trenere,  mnogo vise uspeha u Evropi, prodaju vise igraca i vise zaradjuju i tako dalje. E sad da ne ulazimo u "drzavne sponzore" i kako je dosao Gasprom ili Telekom, da se zadrzimo na Evropi recimo. Zvezda je ove godine od Evrope zaradila za bar 5 godisnjih budzeta Radnickog iz Nisa, recimo.

 

Jedan Marin ce pre doci u Zvezdu, nego u Radnicki i zbog para i zbog navijaca i zbog Evrope... E sad "kako se naredjuje protivniku da ne faulira" su ciste budalastine, posto u 99% slucajeva Zvezda ima drasticno manje faulova nego protivnik i jos ih ti protivnici vise biju nego sto igraju fudbal, Macva, Radnik, Javor i slicni klubovi...

 

E sad, zasto je to tako, a ne drugacije, je prica koja nas nigde nece odvesti, posto se nikad necemo sloziti.

 

Licno bih voleo da Radnicki iz Nisa kupi 4 stranca ranga, makar pola Marina ili Bena i da uz odgovarajuce domace igrace bude kandidat za titulu. Isto vazi i za Vojvodinu. To, nazalost, nije moguce izvesti, zbog finansija. Toncev vise voli da pokrade lovu nego da je ulozi i da profit saceka za par sezona. isto je i sa Terzicem, Vazurom ili pokojnim Kan Kanom, recimo.

 

Sto se utakmice Radnicki - Zvezda tice, voleo bih otvorenu napadacku utakmicu sa dosta trcanja, muske borbe i sto vise golova. I ti i ja znamo da se to nece desiti, jer je Zvezda 3 klase jaca u takvoj utakmici i da ce lako resiti to u svoju korist. Verovatno ce izaci neki kombinovan sastav, sa 2-3 igraca koji bi bili nosioci u Radnickom, recimo, a kod nas su rezerve, pa ce ta utakmica biti teza da se dobije nego kad bi igrali najjacih 11.  Ne ocekujem slanjalicu, ne ocekujem bilo kakav "uticaj da se ne igra najjace", a u svakom slucaju svaki rezultat je legitiman i pre cu verovati da je bilo posteno nego da je sudija pokrao ili igrac pustio neki gol ili napravio faul za crveni ili bilo sta slicno.

 

Kao sto mislim da sudije pre ne znaju nego sto namerno pustaju ofsajde ili penale ili faulove.

 

Link to comment
12 minutes ago, W.F.C. said:

A ne, pratim ga, istina da nije Radnickog tu ne bih pratio ni za zivu glavu. Nego ostadosmo bez tvog odgovora na pitanja kako se to pravi jaci tim, finansira, kako se sabija konkurencija, kako se naredjuje protivniku da ne faulira...

Svojevremeno mi je dobra prijateljica, koja radi u jednoj BG banci gde FKCZ ima ziro racun, pricala da je u toku jednog dana, vise od 10 puta taj ziro racun bivao blokiran (mislim da je pominjala cifru od 17, ali ne drzi me za rec) i isto toliko puta je neko "odozgo" intervenisao da se blokada skine. Sad, nisam bankar, ne znam kako to funkcionise, ali nemam ni jedan razlog da joj ne verujem.

 

Sa druge strane je Dzombin Hajduk ugasio zbo duga od 2,5 miliona evra...

http://www.021.rs/story/Sport/Fudbal/65034/Posle-101-godine-postojanja-gasi-se-FK-Hajduk-iz-Kule.html

 

To, manje - vise ocigledno, muljanje sa namestanjem pojedinih utakmica, ti sumnjivi penali, je nesto najgore sto radi Toncev. Opet slicna muvanja FKP i FKCZ su sitnice u odnosu na to kako ta dva kluba funkcionisu i cime se sve oni bave da bi zadrzali te pozicije koje imaju u nasem fudbalu.

Link to comment

Maharaja mi uzima reci iz usta... Ok ti je post Milose i razumem te, nema zle krvi, ako me kapiras... samo sto mnogo toga smrdi i boli jer traje decenijama. Gledamo navijacki i to je razumljivo i ne zameram to. Ali kako to da svi vole pare a Terzic i pokrade ko ostali a ostane mu za pojacanja tog nivoa i ulaganja u klub...pa kolike onda to pare prolaze kroz klub?!!

Ne mislim da imate za tri klase bolji tim, videces to i na terenu ako bude bilo uslova za ravnopravnu igru. I da... itekako se naredi da nema faulova kad ne treba da ih ima, nazalost. Jbga, da nam nisi u kozi jer ne bi izdrzao. Toliko.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...