Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

11 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

toga ima koliko hoćeš 1/3 lige nema ni elementarne uslove za igru. voždovac je tu stepenicu preskočio

 

taj "stadion voždovca" bi dobio dozvolu da se igra uefa utakmica na njemu?

ne mogu reći da sam baš detaljno zagledao, ali sam par puta pogledao highlightse sa utakmica i delovalo mi kao neki prčvarnik koji ima zidove na manje od metar od aut linije i da bi tu moglo doći do ozbiljnih povreda. nemam pojma na koju foru oni mogu dobiti dozvolu da se tamo odigra utakmica ozbiljnog takmičenja.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, gone fishing said:

super samo što tu teško da bi bilo mesta za titove blizance :happy:

- pa samo iz grčke bi igrala 4 jača tima:

- ciganijakos, paok, aek i panateniakos

- iz austrije bi pored rbs ušli još i rapid i lask

- iz rumunije bi tu igrale steaua i kluž

- iz hun ferencvaroš i fehervar

- iz cro dinamo, hajduk i reka :happy:

- iz slo maribor i olimpija

- iz bugarske luda šuma

- vaistinu bi problem bio da se kvalifikujemo za tu ligu, možda kada bi se formirao i drugi rang takmičenja pa da se koljemo sa škendijom, tiranom i željom :D

 

Zvezda je u svakom smislu pojam fudbala za sve ovo sto si nabrojao. Da i ne pricam o tome da u direktnim duelima ne bi bila favorit ili makar egal mozda protiv dva od svih pobrojanih klubova.

Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

taj "stadion voždovca" bi dobio dozvolu da se igra uefa utakmica na njemu?

ne mogu reći da sam baš detaljno zagledao, ali sam par puta pogledao highlightse sa utakmica i delovalo mi kao neki prčvarnik koji ima zidove na manje od metar od aut linije i da bi tu moglo doći do ozbiljnih povreda. nemam pojma na koju foru oni mogu dobiti dozvolu da se tamo odigra utakmica ozbiljnog takmičenja.

brodarac je igrao na ton stadionu utakmicu omladinske lige šampiona protivu manutd-a

verovatno se razlikuju propisi za razne nivoe uefa takmičenja al kad bi tako gledali prvu ligu bi igrala 3-4 kluba

 

 

@harper gradski stadioni su dobar model, ali njih treba da prati jedna golema fuzija i restrukturiranje samih klubova, a ostaje pitanje ko bi sa brda išao na karaburmu da gleda lokalni tim, ili čajetinci da odu u užice

 

enotm  u milanovcu pored najboljeg malog stdiona u srbiji “zarasta” u korov livada fk takova kluba strog preko 100 god. sad zašto tu npr ne dođe do fuzije pa se klub npr nazove fk metalac takovo. bog sveti će ga znati

 

a takvih primera ima milion 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Cash said:

Svidja mi se harperova ideja od pre 5,6 godina da veciti igraju u slovenackoj ligi :D. Siguran sam da Nikodije ne bi imao primedbi oko regularnosti. :D

 

odlicna ideja, pretpostavljam da terza i njegov pokrovitelj ne bi mogli da instaliraju svoje burazere u maribor, celje ili sezanu, i da bi se tu igrao cist fudbal. to je ono sto vecitima ocajnicki treba. doduse, trebalo bi vremena da se naviknu na takav fudbal iz kola u kolo. ali ipak sam vise za regionalnu ligu. procitah negde da uskoro krece zdruzena belgijsko- holandska liga, pretpostavljam da je to buducnost ovih malih liga, i da ce jednom, za nekih 50 godina, to i na balkanu biti realnost. a do tada nam ostaje da ispratimo sve ove fantasticne serije pobeda vecitih i obaranje rekorda u broju osvojenih bodova.

Edited by Nikodije
Link to comment
27 minutes ago, gone fishing said:

super samo što tu teško da bi bilo mesta za titove blizance :happy:

- pa samo iz grčke bi igrala 4 jača tima:

- ciganijakos, paok, aek i panateniakos

- iz austrije bi pored rbs ušli još i rapid i lask

- iz rumunije bi tu igrale steaua i kluž

- iz hun ferencvaroš i fehervar

- iz cro dinamo, hajduk i reka :happy:

- iz slo maribor i olimpija

- iz bugarske luda šuma

- vaistinu bi problem bio da se kvalifikujemo za tu ligu, možda kada bi se formirao i drugi rang takmičenja pa da se koljemo sa škendijom, tiranom i željom :D

 ne da bi bilo mesta, nego bi pevali

 

zamisli raspored, npr. dolazi ti AEK, pa gostuješ, Klužu, pa čekaš Ludu šumu, pa imaš vezana gostovanja u Pešti i Bukureštu.....pa to je liga, to bi se gledalo, tu bi se putovalo, da ne pričam koliko bi medijski i finansijski bila interesantnija.....a ne ovo Banat, Mačva, Bačka, Zlatibor i tako klaj, klaj i onda naletiš na volej nekom evro srednje-teškašu i otrese te kao slinu  

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Nikodije said:

dovoljno je ex yu liga, tu su tradicionalna rivalstva, slican nivo fudbala, ne treba siriti okolo.

 

 što, može da se podeli na dve grupe, austro-ugarska i otomanska, taman i Turke da uvučemo :D

Edited by Ted
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Što li onda rasturismo staru YU ligu, kad ćemo se opet spajati, nije mi jasno. :fantom:

 

daleko je to jos od spajanja, bojim se, iracionalni razlozi "zasto ne" i dalje prevladavaju nad racionalnim "zasto da", a sva moguca sportska i ekonomska logika upucuje da je to jedino resenje za ovdasnje klubove. tada bi konacno nesto mogli da naplate od karata, tv prava, da i mimo evrope igraju kvalitetne utakmice, itd.

Edited by Nikodije
Link to comment
16 minutes ago, Nikodije said:

dovoljno je ex yu liga, tu su tradicionalna rivalstva, slican nivo fudbala, ne treba siriti okolo.

Dovoljno je za pocetak da dodju blizanci u prvu ligu Slovenije :D. E kad savladuju tu ligu onda moze da se razmislja o Hrvatima,Bosancima,Makedoncima :D

Link to comment
47 minutes ago, harper said:

 

Zvezda je u svakom smislu pojam fudbala za sve ovo sto si nabrojao. Da i ne pricam o tome da u direktnim duelima ne bi bila favorit ili makar egal mozda protiv dva od svih pobrojanih klubova.

- ako me sećanje ne vara vi ste letos na jedvite jade prošli tiranu, njih nisam ni naveo, samo one klubove koji bi u nekim eventualnim kvalifikacijama mogli da izbace titove blizance, sa barem 33% šanse da to učine :happy:

- u tom smislu nije izvesno da bi se plasirali u tu ligu, a jednom kada bi ušli neki min bi bila sredina tabele pa naviše

Link to comment
1 minute ago, gone fishing said:

- ako me sećanje ne vara vi ste letos na jedvite jade prošli tiranu, njih nisam ni naveo, samo one klubove koji bi u nekim eventualnim kvalifikacijama mogli da izbace titove blizance, sa barem 33% šanse da to učine :happy:

 

Ruku na srce Zvezda je bila za 50%losiji tim u julu. Sad bi ovu Tiranu razbucala bez problema,kao sto bi i mi razbucali one Moldavce :D

Link to comment
25 minutes ago, Ted said:

 ne da bi bilo mesta, nego bi pevali

 

zamisli raspored, npr. dolazi ti AEK, pa gostuješ, Klužu, pa čekaš Ludu šumu, pa imaš vezana gostovanja u Pešti i Bukureštu.....pa to je liga, to bi se gledalo, tu bi se putovalo, da ne pričam koliko bi medijski i finansijski bila interesantnija.....a ne ovo Banat, Mačva, Bačka, Zlatibor i tako klaj, klaj i onda naletiš na volej nekom evro srednje-teškašu i otrese te kao slinu  

pa bilo bi odlično, da se ja pitam :D napravio bih ligu od timova iz srbije, kroacije, mađarske, čehoslovačke i austrije, pa da se napravi jedna jaka austrougarka liga :happy:, gde bi svako mogao svakoga da pobedi

Link to comment
Just now, gone fishing said:

- ako me sećanje ne vara vi ste letos na jedvite jade prošli tiranu, njih nisam ni naveo, samo one klubove koji bi u nekim eventualnim kvalifikacijama mogli da izbace titove blizance, sa barem 33% šanse da to učine :happy:

- u tom smislu nije izvesno da bi se plasirali u tu ligu, a jednom kada bi ušli neki min bi bila sredina tabele pa naviše

 

Ako mene secanje ne vara, protiv najjacih klubova od ovih koje si nabrojao Zvezda u poslednjih par sezona ima dva remija sa RSB (0:0, 2:2) i pobedu i poraz (3:1, 0:1) protiv Olimpijakosa. Na stranu to sto bi u tako jakoj ligi Zvezda i kadrovski i igracki izgledala mnogo bolje nego sto sada izgleda jer bi igrala jace utakmice, igraci bi igrali u jacem ritmu i brze napredovali, organizacija kluba bi morala da predje na visi nivo. Uostalom, nema potrebe da izmisljamo toplu vodu i pricamo "sta bi bilo kad bi bilo" price, Zvezda je i u onoj staroj jugoslovenskoj ligi bila nivo iznad svih ostalih klubova. Ako mislis da je to navijacki stav onda...

 

Link to comment
1 minute ago, gone fishing said:

pa bilo bi odlično, da se ja pitam :D napravio bih ligu od timova iz srbije, kroacije, mađarske, čehoslovačke i austrije, pa da se napravi jedna jaka austrougarka liga :happy:, gde bi svako mogao svakoga da pobedi

A Slovence ne bi uzeo :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...