Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

8 minutes ago, harper said:

 

Ne znam cemu cudjenje. Samo Natko ili Ivanic kostaju i vrede vise nego mnogi rosteri srpskoligasa. U Srbiji ima 5 ili 6 klubova koji mogu eventualno da iznenade Zvezdu i Partizan kad i ako se pogode mnogi faktori (los teren, losa realizacija favorita, kombinovanje sastava da bi se odmorili neki igraci, pad koncentracije ili umor,...) i to zajedno. Nisam gledao Partizanove utakmice ali jesam Zvezdine, od prve do poslednje, nisam primetio nikakvo sklanjanje niti neko posebno guranje od strane sudija. Valjda nema ni potrebe pa se ne mesaju previse. Jednostavno je ogromna razlika u kvalitetu, pola Superlige nema kvalitet ni za rang ispod. Nama je sada liga, ako ne racunamo utakmice izmedju tih 5-6 klubova, kao onomad rana kola Kupova kad na Marakanu ili JNA dodje neki treceligas da malo vidi sveta. Ovogodisnja Ling-long Superliga ne sluzi za takmicenje vec za popularizaciju fudbala sirom Srbije, a i to im je izmaklo zbog korone.

 

Liga jednostavno mora da se smanji na 10 ili 12 klubova maksimalno i da se igra trokruzno. Svi to znaju ali niko ne zeli da napravi takvu ligu iz mnogih razloga, od kojih vecina ima kriminalne motive. Zvezda, Partizan i njihove serije pobeda su najmanji problem i najmanje iznenadjenje.

 

 

Nisam ni mislio na sudjenje ili sklanjanje, to ne komentarisem jer ne gledam JSL. Katastrofa od podatka je da je liga toliko nekompetitivna da su takvi nizovi moguci. Tako dosadno takmicenje moze samo da ima suprotan efekat od popularizacije. 

Link to comment
Just now, BWA said:

Ima dosta i do motivacije ekipa.

Mnogi unaprijed skidaju gaće i neće da se cimaju.

 

Juce je Vozdovac protiv nas odrao dupe, cak su i poveli, do kraja su pokusavali da smanje rezultat. Ali, jebi ga, treba ti dva igraca da drzis Kataija, dva da drzis Ivanica, dva da drzis Bena i plus moras da juris Gajica, Kangu, Gavrica. U jednom trenutku se njihov golman izdrao na saigrace, nesto u fazonu "spustite se malo pozadi, ubise nas". Nije to nista neobicno da ako izadjes protiv favorita koji te nadmasuje tehnicki, takticki i fizicki, jedini nacin da izguras utakmicu je da se nabijes pozadi pa sta ti bog da. Milojevic je tako odigrao vecinu svojih evropskih kampanja. Ali kad je bas velika razlika u kvalitetu onda te naduvaju kako god da stojis, kao sto su to nama uradili Bajern, Totenhem ili PSG. A onda kad si vec popio dva komada a igras protiv jaceg naravno da ces da predas utakmicu i cuvas snagu za normalnije utakmice. Ionako je otprilike tolika razlika u kvalitetu izmedju Zvezde i Partizana i ostatka lige.

 

Ono sto hocu da kazem je da mi ne igramo jednu ligu vec tri kvalitetne lige u formi jedne i zato se ovo desava. Pre nekoliko dana sam gledao nasu utakmicu protiv Macve i ono je jezivo izgledalo, da nam je trebalo dali bismo im 15 golova. Bukvalno nisu mogli da iznesu loptu do centra po 15-20 minuta.

Link to comment

ja sam već jednom pisao da, u ovakvoj ligi, veće je iznenađenje ne napraviti dugačke nizove pobeda, nego napraviti. dolaskom Stanoja, manjim intervencijama u igračkom kadru i protekom razumnog vremena, ekipa igra u skladu sa svojim mogućnostima (a verovatno i ispod njih jer nema potrebe za više) što je sasvim dovoljno da se nižu pobede protiv superligaša.

 

čisto fudbalski, zaista nije iznenađenje ovo tamburanje u sticaju.

 

problem je u tome što se vanfudbalske stvari guraju u fudbal, što postoji senka sumnje nad svime što se događa, što postoji opšte nepoverenje javnosti u sve i svakoga i što postoji deo tabora večitih koji je u fazonu totalnog rata do uništenja protivnika. problem je što se sumnjive utakmice i ishodi ne procesuiraju, što ni jedna sumnja ne dobije ishod u nekom postupku i nečijij odgovornosti, već se sva završi tabloidnim naklapanjima i tviter optužnicama.

 

toliko ima problema da ih je gotovo nemoguće rešiti, naročito ne na brzinu i nekom admisnistrativnom merom. iskreno, mislim da to što je bilo u prošlosti treba tamo i ostaviti, ne baviti se ispitivanjem osvojenih titula, zakasnelim zavođenjem pravde isl. potreban je restart, neka nulta tačka od koje će krenuti nova organizacija i nova pravila koja će se rigorozno i bez pardona poštovati. a to što je bilo, neka ga.

Edited by Ted
Link to comment

Ni smanjivanje lige na 10-12 ne bi donelo preveliki boljitak, i unutar tako male lige bilo bi dovoljno burazerskih odnosa koji bi ligu činili neregularnom. I dalje bi tu bili Terzini burazeri iz Vojvodine, Radničkog, Radnika...koji bi mu se sklanjali. Jedino metla. Preduslov se političke promene u državi, mada je pitanje da li bi se i tada udarilo na ovaj fudbalski zmijarnik.

Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

 

 

Nisam ni mislio na sudjenje ili sklanjanje, to ne komentarisem jer ne gledam JSL. Katastrofa od podatka je da je liga toliko nekompetitivna da su takvi nizovi moguci. Tako dosadno takmicenje moze samo da ima suprotan efekat od popularizacije. 

 

Ma, to je napisano ironicno. Ovolika liga je kompromis izmedju "fudbalskih centara" da se vestacki guraju i odrzavaju neki klubovi u najjacem rangu takmicenja. Pogledaj sta Rad igra unazad ko zna koliko godina. Ja se vise i ne secam kada je taj klub poslednji put odigrao sezonu u kojoj dve trecine sezone nije bio ubedljivo najgori a onda se u poslednjoj trecini "volsebno izvlacio" i spasavao ispadanja tako sto je dobijao utakmice u serijama. I ove godine ce isto. Niti ojacavaju tim, niti dovode neke genijalne trenere, samo odjednom pocnu da "igraju kao sumanuti i sve zivo pobedjuju". A oni nisu jedini. Tako se taj lanac medjusobnog davanja usluga postepeno siri i mi na kraju zavrsimo s ligom od 20 "zasluznih" klubova od kojih bar 12 nema sta da trazi u Superligi.

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

Ni smanjivanje lige na 10-12 ne bi donelo preveliki boljitak, i unutar tako male lige bilo bi dovoljno burazerskih odnosa koji bi ligu činili neregularnom. I dalje bi tu bili Terzini burazeri iz Vojvodine, Radničkog, Radnika...koji bi mu se sklanjali. Jedino metla. Preduslov se političke promene u državi, mada je pitanje da li bi se i tada udarilo na ovaj fudbalski zmijarnik.

 

Briljiras.

Link to comment
9 minutes ago, harper said:

 

Briljiras.

 

Ne znam šta nije jasno i čemu ta pasivna agresija u komunikaciji, posebno jer govorim istinu. Naše najneregularnije™ prvenstvo (ono kada je Arkan uzeo titulu) desilo se kada je ligu sačinjavalo 12 klubova. Dakle smanjivanje lige samo po sebi nije nikakva garancija regularnosti, posebno u ovako kiminalizovanom fudbalu. iako je to svakako potrebno jer mi nemamo ni tih 10-12 klubova koji bi skrpili budžet i neki minimalni kvalitet za elitno takmičenje.

Edited by Nikodije
Link to comment
6 minutes ago, Nikodije said:

 

Ne znam šta nije jasno i čemu ta pasivna agresija u komunikaciji, posebno jer govorim istinu. Naše najneregularnije™ prvenstvo (ono kada je Arkan uzeo titulu) desilo se kada je ligu sačinjavalo 12 klubova. Dakle smanjivanje lige samo po sebi nije nikakva garancija regularnosti, posebno u ovako kiminalizovanom fudbalu. iako je to svakako potrebno jer mi nemamo ni tih 10-12 klubova koji bi skrpili budžet i neki minimalni kvalitet za elitno takmičenje.

 

Nikodije, pratim jugoslovenski i srpski fudbal od kraja sedamdesetih. Promenile su se ne vlasti nego drzave, dolazili su i odlazili kusi i repati, tvrditi da ce se u Srbiji nesto promeniti kad/ako se promeni ova vlast je naivna fraza koja se stalno ponavlja i stalno ima istu tezinu - nikakvu. Niko nije ni tvrdio da bi smanjivanje lige samo po sebi podiglo regularnost prvenstva vec da bi znacajno umanjilo razlike u kvalitetu i utakmice ucinilo kompetitivnijim. Ti mislis da su pobednicki nizovi Partizana i Zvezde neregularni, ja ti kazem, na osnovu gledanja svih Zvezdinih utakmica, da bi bilo pravo cudo da nismo pobedili sve te utakmice, jer je razlika u kvalitetu tolika da nema nikakve potrebe za posebnim neregularnostima. Mi smo juce Vozdovcu dali cetiri gola a njihov golman je imao sedam odbrana, od kojih su bar dve bile spektakularne.

 

Hocu reci, lako je napisati onakav post kakav si napisao samo je problem sto takav post ne znaci ama bas nista. Opsta lenja izjava bez sadrzaja, takve se ispaljuju u komentarima posle svake utakmice na stotine.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Nikodije, pratim jugoslovenski i srpski fudbal od kraja sedamdesetih. Promenile su se ne vlasti nego drzave, dolazili su i odlazili kusi i repati, tvrditi da ce se u Srbiji nesto promeniti kad/ako se promeni ova vlast je naivna fraza koja se stalno ponavlja i stalno ima istu tezinu - nikakvu. Niko nije ni tvrdio da bi smanjivanje lige samo po sebi podiglo regularnost prvenstva vec da bi znacajno umanjilo razlike u kvalitetu i utakmice ucinilo kompetitivnijim. Ti mislis da su pobednicki nizovi Partizana i Zvezde neregularni, ja ti kazem, na osnovu gledanja svih Zvezdinih utakmica, da bi bilo pravo cudo da nismo pobedili sve te utakmice, jer je razlika u kvalitetu tolika da nema nikakve potrebe za posebnim neregularnostima. Mi smo juce Vozdovcu dali cetiri gola a njihov golman je imao sedam odbrana, od kojih su bar dve bile spektakularne.

 

Hocu reci, lako je napisati onakav post kakav si napisao samo je problem sto takav post ne znaci ama bas nista. Opsta lenja izjava bez sadrzaja, takve se ispaljuju u komentarima posle svake utakmice na stotine.

 

ok, mozda je u pitanju samo razlika u kvalitetu, moram da se ogradim jer ne pratim pomno, za mene je sportsko takmicenje ono gde se pobednik ne zna unapred, a kada neko vezuje 15 pobeda u nizu to nema veze sa sportom i to se ne desava nigde u evropi, a svuda su prisutne te razlike u kvalitetu. real ima bar 50 puta veci budzet od eibara pa je iznenadjenje tu moguce, ali zato kada igraju zvezda i treceplasirana vojvodina iznenadjenje je apsolutno iskljuceno. a ta vojvodina bi bila ista ta vojvodina i u ligi od 12 klubova.

Link to comment

...ali verovatno si u pravu kada kazes da promena vlasti sama po sebi nista ne bi promenila. i pre 10-15-20 godina zvezda i/ili partizan (cesce partizan, prilike su mu tada bile naklonjenije) su redjali fantasticne nizove od 15-20 pobeda, tako da ovo sto imamo sada nije nikakav izuzetak. to je tako i ocigledno se nece promeniti. pa ko voli.

Edited by Nikodije
Link to comment
29 minutes ago, BWA said:

Ima dosta i do motivacije ekipa.

Mnogi unaprijed skidaju gaće i neće da se cimaju.

 

 

Unapred izgubljenu utakmicu klubovi igraju sa gomilom klinaca koji manje igraju ostale mečeve.

Dešavalo se da je protiv favorita bilo i po 7 bonus igrača u startnoj postavi.

Naravno ovi ih pregaze, izgledaju moćno, zaleče evropske rane, nabijaju samopouzdanje i statistiku.

  • +1 1
Link to comment

mada ne znam sta im znaci gola statistika™ , niko nece kupiti igraca zato sto je dao 20 golova u ovakvoj ligi. nekada je terza mogao da uvali nemcima petra divica zato sto mu je namestio 24 gola u ligi, danas to vise ne pije vodu, sada svi znaju kakav kriminal ovde vlada.

Link to comment
 
 
Nisam ni mislio na sudjenje ili sklanjanje, to ne komentarisem jer ne gledam JSL. Katastrofa od podatka je da je liga toliko nekompetitivna da su takvi nizovi moguci. Tako dosadno takmicenje moze samo da ima suprotan efekat od popularizacije. 
City imao niz od 21 pobede
Link to comment
1 hour ago, renne said:
3 hours ago, Meazza said:
 
 
Nisam ni mislio na sudjenje ili sklanjanje, to ne komentarisem jer ne gledam JSL. Katastrofa od podatka je da je liga toliko nekompetitivna da su takvi nizovi moguci. Tako dosadno takmicenje moze samo da ima suprotan efekat od popularizacije. 

City imao niz od 21 pobede

 

Da, nazalost, u pravu si. To postaje normalno u svim evropskim ligama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...