Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

2 hours ago, Nikodije said:

 

ok, mozda je u pitanju samo razlika u kvalitetu, moram da se ogradim jer ne pratim pomno, za mene je sportsko takmicenje ono gde se pobednik ne zna unapred, a kada neko vezuje 15 pobeda u nizu to nema veze sa sportom i to se ne desava nigde u evropi, a svuda su prisutne te razlike u kvalitetu. real ima bar 50 puta veci budzet od eibara pa je iznenadjenje tu moguce, ali zato kada igraju zvezda i treceplasirana vojvodina iznenadjenje je apsolutno iskljuceno. a ta vojvodina bi bila ista ta vojvodina i u ligi od 12 klubova.

 

Mislim da ti fudbal uopste ne pratis pomno, Renne ti je vec skrenuo paznju jednim podatkom koji ti dokazuje da ne pratis. Pri cemu je podatak iz verovatno najjace i najuravnotezenije lige na svetu. Isto je i u medjunarodnim evropskim takmicenjima, u 99% slucajeva se jos pre sezone zna koji klubovi ce se boriti za titulu u LS. Objasnjenje je jednostavno i ima veze sa koncentracijom nenormalnog kapitala u malom broju evropskih klubova u odnosu na konkurenciju. Zvezda je prosle godine zvanicno imala budzet oko 30 miliona evra, sustinski je to negde oko 24-25 miliona. Ako izuzmemo Partizan to je gotovo sigurno vise nego sto svi ostali klubovi Superlige imaju zajedno. U nekim jacim ligama ulazi odredjeni veliki kapital i u neke manje uspesne klubove pa se to malo iznivelise ali tako bi bilo svuda gde bi bilo interesovanja za tako nesto. Sad da dodje neki Pakistanac ili Malezijac i ulozi velike pare u Cukaricki ili Vojvodinu automatski bi dobio novu veliku cetvorku vec sledece sezone.

 

Nasa liga jeste duboko ogrezla u neregularnost ali ovi nizovi Zvezde i Partizana nisu nikakav dokaz za to. Oni su prosto posledica enormne razlike u kvalitetu. Oba ta kluba imaju za nase prilike po dva ozbiljna igraca na svakoj poziciji i mogu da odrzavaju dominaciju i pored bolesti, povreda ili kartona. A ti ovakav ritam od 38 utakmica nabijes nekoj Macvi, Javoru ili Radniku koji imaju dva i po igraca i jedva sastave 11 koji znaju da sutnu loptu. Pa, sta ce taj da radi kad dodje na Marakanu i JNA nego da odmara sve najbolje igrace koje ima, u utakmici gde unapred moze da racuna samo na herojski poraz u najboljem slucaju. I onda ti pola lige em nema kvalitet ionako, em izadje na teren s igracima koji 38 takmicarskih utakmica nisu imali u karijeri, kamoli sezoni.

  • +1 1
Link to comment

mislim da za ovaj kriminal nije dovoljno "ne pratiti pomno", potrebno je "ne pratiti uopste" jer tacno to i zasluzuje. osim mozda cisto fenomenoloski™. npr utakmica zvezda - vojvodina ne zasluzuje sekund paznje i gledanja. gledanje u zid dva sata daleko je produktivnije nego pracenje te prevare. kada covek gleda u zid mozda nesto moze da mu padne na pamet, neka ideja sta da kuva, u koju boju da okreci taj zid, kako da obraduje stare roditelje... a ako gleda tu utakmicu moze da ispadne samo budala jer tome poklanja svoje vreme.

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

mislim da za ovaj kriminal nije dovoljno "ne pratiti pomno", potrebno je "ne pratiti uopste" jer tacno to i zasluzuje. osim mozda cisto fenomenoloski™. npr utakmica zvezda - vojvodina ne zasluzuje sekund paznje i gledanja. gledanje u zid dva sata daleko je produktivnije nego pracenje te prevare. kada covek gleda u zid mozda nesto moze da mu padne na pamet, neka ideja sta da kuva, u koju boju da okreci taj zid, kako da obraduje stare roditelje... a ako gleda tu utakmicu moze da ispadne samo budala jer tome poklanja svoje vreme.

 

Ti onda nemoj da gledas. Ja uzivam gledajuci Zvezdu ove godine jer konacno igra onako kako zelim. Ostalo me ne zanima, spadam u ljude koji su svesni da je nase prvenstvo bilo skoro podjednako neregularno i one godine kad smo osvojili KES. Bio bih poslednji licemer da slavim taj rezultat danas a sutra da se pravim kako sam moralna gromada koja ne prati utakmice jer je postenjacina pa ne moze da podnese toliku kolicinu lopovluka.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Ti onda nemoj da gledas. Ja uzivam gledajuci Zvezdu ove godine jer konacno igra onako kako zelim. Ostalo me ne zanima, spadam u ljude koji su svesni da je nase prvenstvo bilo skoro podjednako neregularno i one godine kad smo osvojili KES. Bio bih poslednji licemer da slavim taj rezultat danas a sutra da se pravim kako sam moralna gromada koja ne prati utakmice jer je postenjacina pa ne moze da podnese toliku kolicinu lopovluka.

 

uzivao sam i ja gledajuci zvezdu u takmicarskim utakmicama u evropi, zato mi je zao sto takmicarskih utakmica nema i mimo evrope. a dok docekamo regionalnu ligu ko ziv ko mrtav.

pa valjda postoji neka kolicina lopovluka koju posten™ covek ne moze da svari. izbori u lucanima, jovanjica, fudbalsko prvenstvo srbije, to je deo istog miljea™ i nije svarljivo.

Link to comment

Tvoja teorija je da Terzic cima sudije I protivnike jer Zvezdi treba pomoc ili jer je navikao to da radi?
Ako si uzivao protiv Hofenhajma ili Milana, kako onda ocekujes da se bori Vozdovac ili Mladost?
I stvarno verujes da neko namesta te utakmice, jer Zvezda ne moze sa pola sata dobre igre da pobedi svakog, osim Partizana?

Link to comment
12 minutes ago, Milosh76 said:

Tvoja teorija je da Terzic cima sudije I protivnike jer Zvezdi treba pomoc ili jer je navikao to da radi?
Ako si uzivao protiv Hofenhajma ili Milana, kako onda ocekujes da se bori Vozdovac ili Mladost?
I stvarno verujes da neko namesta te utakmice, jer Zvezda ne moze sa pola sata dobre igre da pobedi svakog, osim Partizana?

 

Moja teorija™ je da se sve diriguje iz jednog centra, onog koji kadroviše po fudbalskom savezu, Zvezdi, Partizanu, i svim ostalim klubovima. Taman koliko su nam neizvesni i regularni izbori, takvo nam je i fudbalsko prvenstvo. Isti mozak osmišljava i jedno i drugo.

Link to comment
39 minutes ago, Nikodije said:

 

uzivao sam i ja gledajuci zvezdu u takmicarskim utakmicama u evropi, zato mi je zao sto takmicarskih utakmica nema i mimo evrope. a dok docekamo regionalnu ligu ko ziv ko mrtav.

pa valjda postoji neka kolicina lopovluka koju posten™ covek ne moze da svari. izbori u lucanima, jovanjica, fudbalsko prvenstvo srbije, to je deo istog miljea™ i nije svarljivo.

 

Postoji ali je ili varis ili je ne varis. Isti taj Terzic upravlja Zvezdom i kad igramo protiv Vozdovca i protiv Milana. Mi igramo te lige koje igramo, imamo upravu koju imamo. Ko moze da gleda neka gleda, ko ne moze ima i drugih sadrzaja u zivotu. Selektivno moralisanje je najgore.

Link to comment
23 minutes ago, Nikodije said:

 

Moja teorija™ je da se sve diriguje iz jednog centra, onog koji kadroviše po fudbalskom savezu, Zvezdi, Partizanu, i svim ostalim klubovima. Taman koliko su nam neizvesni i regularni izbori, takvo nam je i fudbalsko prvenstvo. Isti mozak osmišljava i jedno i drugo.

 

Znaci po tebi je nerealno da Zvezda pobedi Vozdovac 4-1 jer je Vozdovcu "naredjeno iz nekog mesta" da se skloni? Da li zaista verujes u to ili pises to vica radi?

Link to comment
4 minutes ago, Milosh76 said:

 

Znaci po tebi je nerealno da Zvezda pobedi Vozdovac 4-1 jer je Vozdovcu "naredjeno iz nekog mesta" da se skloni? Da li zaista verujes u to ili pises to vica radi?

 

To u šta ja verujem sam napisao. Tebe to ne treba da opterećuje, apsolutno imaš pravo na svoj doživljaj koji može biti različit od mog. 

Link to comment

Isto kao i harper, gledao sam skoro sve utakmice Zvezde ove sezone cak i povrsnim gledanjem se lako zakljuci da je Zvezda drasticno bolja od svakog protivnika do sada i da niko niti treba niti je pomagao da bi Zvezda pobedila. Da li je trebalo neke bodove da izgubi, moguce, ali cinjenica je da je protivnicima Zvezde i Partizana, bitnije da prime sto manje golova, nego da pobede. Desava se da protivnik povede, ali da nema snage da zadrzi prednost, posto je razlika u kvalitetu ogromna. I za to nije zasluzan "centar koji naredjuje" nesto, nego prosta razlika u kvalitetu.

 

To sto ti u svemu vidis zaveru, to je jedna prica, a realno stanje je sasvim drugo. Zalosno je sto je liga takva, ali to je nasa realnost i tu malo toga mozemo uraditi.

Link to comment

Svako doživljava ove lopove na svoj način, neko prati, neko ne, neko navija, neko ne. Realno jeste i Siti imao seriju, mogli bi i Bajern i PSŽ slično kada bi zapinjali iako su i sređene zemlje i sve to. Ja sam napravio neku granicu da navijam ali se ne nerviram nešto previše kada loše prođemo pošto se odmah setim ko je tu glavni pa me brže prođe. Ali navijam (čak i za reprezentaciju mada me tamo  sve još mnogo brže prođe).

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, Milosh76 said:

Isto kao i harper, gledao sam skoro sve utakmice Zvezde ove sezone cak i povrsnim gledanjem se lako zakljuci da je Zvezda drasticno bolja od svakog protivnika do sada i da niko niti treba niti je pomagao da bi Zvezda pobedila. Da li je trebalo neke bodove da izgubi, moguce, ali cinjenica je da je protivnicima Zvezde i Partizana, bitnije da prime sto manje golova, nego da pobede. Desava se da protivnik povede, ali da nema snage da zadrzi prednost, posto je razlika u kvalitetu ogromna. I za to nije zasluzan "centar koji naredjuje" nesto, nego prosta razlika u kvalitetu.

 

To sto ti u svemu vidis zaveru, to je jedna prica, a realno stanje je sasvim drugo. Zalosno je sto je liga takva, ali to je nasa realnost i tu malo toga mozemo uraditi.

 

Nikodije i cela ta ekipa koja ne moze da gleda jer im ne dozvoljava moral a ne skida se sa Zvezdinih topika zaboravlja da nije dovoljno da Zvezda i Partizan izgube bodove vec neko mora i da ih dobije. A da bi ih dobio mora necim i da ih zasluzi. Otkako je uklonjen i poslednji nedostatak "Blizanaca", los trener na klupi Partizana, ne postoji nijedan nacin da oni izgube bodove od protivnika a da to ne bude cudo ravno Lazarevom ustajanju iz groba. Zvezdi se to cudo dogodilo jednom i zamalo jos jednom u Subotici, oba puta smo promasili gomilu sansi, Partizanu se od dolaska Stanojevica ne desava.

 

Postavljao sam vec Panticev klip na Partizanovom topiku, mogao sam i par Zvezdinih ali ovaj je zaista bio bizaran. Gotovo da je nemoguce ne pobediti ubedljivo ekipu koja na jednoj utakmici napravi bar desetak kriminalnih gresaka u zadnjoj liniji, takve greske su automatski sanse za gol. I onda Terzic namestio, Vucelic namestio. Sta da namestaju? I zasto? Ekipa koja moze da odigra dve egal utakmice i izadje iz njih neporazena sa Milanom svakako moze i da ubedljivo pobedi Zlatibor i Macvu.

  • +1 1
Link to comment

Pa i mi smo prilično visili u Nišu, Partizan je jesenas, ako se dobro sećam, i sa Stanojevićem dobio Proleter na samom kraju a i Spartak je promašio penal u zadnjem minutu za nerešeno (ne pratim baš mnogo Partizan pa možda nešto i grešim). Ali, realno, Zvezda je bila prilično dobra u Evropi a i Partizan je trebao proći one Belgijance, ne znam šta bi bilo dalje. Najveća šteta ovde je što je mnogo loših timova. ( ovo samo govorim sa fudbalskog aspekta šta je najveća šteta)

Link to comment
4 hours ago, arkonada said:

Pa i mi smo prilično visili u Nišu, Partizan je jesenas, ako se dobro sećam, i sa Stanojevićem dobio Proleter na samom kraju a i Spartak je promašio penal u zadnjem minutu za nerešeno (ne pratim baš mnogo Partizan pa možda nešto i grešim). Ali, realno, Zvezda je bila prilično dobra u Evropi a i Partizan je trebao proći one Belgijance, ne znam šta bi bilo dalje. Najveća šteta ovde je što je mnogo loših timova. ( ovo samo govorim sa fudbalskog aspekta šta je najveća šteta)

 

20 klubova, covece. U srpskoj ligi. Bundes liga nema 20 klubova, nema ih valjda niko osim dve najjace lige na svetu. 20 klubova u ligi u kojoj igraci treceg kluba po reputaciji hoce da strajkuju jer im klub mesecima ne daje plate. I to kakve plate. 20 klubova u siromasnoj zemlji od 7 miliona stanovnika u kojoj na nekoliko kilometara od centra Beograda stambene kuce nemaju kanalizaciju a neko treba da pravi i odrzava stadione. Ovo je cirkus, nije fudbalska liga.

  • +1 1
Link to comment

uslove da igraju prvu ligu ovde ne ispunjava ni deset klubova u ovoj zemlji, partizan, zvezda, voždovac, vojvodina, fk sloboda užice, metalac, napredak, radnički i tsc. ostatak treba za početak da se pozabavi infrastrukturom. što fudbalskom, što okolostadionskom

 

i na ovom spisku sam dva kluba na silu dodao, al sedam bi bilo baš malo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...