Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

Meni je Politano (bar po onih par utakmica sto sam gledao) puno bolji igrac od Cancela.
Brz, eksplozivan, borben, vrsi pritisak na odbranu protivnika, skolovan igrac, ima fudbalsku inteligenciju.
Cancelo je jako cudan igrac. Sjajan centarsut iz mesta, ocajan iz trka (8 od 10 zavrsava u gol-autu). Jako slab u duelu i pracenju igraca, u defanzivi ne moze da zadrzi bas nikog. Dobar dribler, ali bez fudbalske inteligencije. Odluci da ide na jednu stranu i nece to promeniti cak i da pet protivnickih igraca stane ispred njega a ostavi drugu stranu praznu. Gubi mnogo lopti oko centra praveci kontre protivniku (iako je Skrinjar to uglavnom stizao zatvoriti).
Mozda bi bio puno bolji kao krilo ili kao spoljni u sistemu sa tri stopera. Ostavljam mogucnost da u boljem sistemu igre od Interovog moze mnogo bolje.
Uh, politano je dobar, ali limitiran igrač. Ni u ludilu ne bi dao te pare za njega, ali svakako je zahvalan za rotaciju.

Cancelo takođe ima određene limite, ali u nekim elementima je bukvalno na nivou najboljih na svijetu na svojoj poziciji. Plus, inter očajnički treba nekoga tu.
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

28 minutes ago, MiddleClass said:

 

Kazu da je gotovo. 100 miliona Realu i 120 Runaldu na 4 godine. :(

ludilo mozga. 220 miliona za igrača od 33 godine

 

Link to comment

Ovo toliko ne liči na Juventus da neću verovati sve dok ga ne vidim kako potpisuje.

Preskupo u svakom slučaju, nadam se 1 obijanju o glavu.

Link to comment
1 hour ago, mrdja said:

Meni je Politano (bar po onih par utakmica sto sam gledao) puno bolji igrac od Cancela.

Brz, eksplozivan, borben, vrsi pritisak na odbranu protivnika, skolovan igrac, ima fudbalsku inteligenciju.

Cancelo je jako cudan igrac. Sjajan centarsut iz mesta, ocajan iz trka (8 od 10 zavrsava u gol-autu). Jako slab u duelu i pracenju igraca, u defanzivi ne moze da zadrzi bas nikog. Dobar dribler, ali bez fudbalske inteligencije. Odluci da ide na jednu stranu i nece to promeniti cak i da pet protivnickih igraca stane ispred njega a ostavi drugu stranu praznu. Gubi mnogo lopti oko centra praveci kontre protivniku (iako je Skrinjar to uglavnom stizao zatvoriti).

Mozda bi bio puno bolji kao krilo ili kao spoljni u sistemu sa tri stopera. Ostavljam mogucnost da u boljem sistemu igre od Interovog moze mnogo bolje.

 

Opisa ti jedno dobro CG drvo. :D

Link to comment
7 minutes ago, Miljenko said:

Gde nadje Juventus.:isuse:

 

Sto? Scudetto zagarantovan, jos jedan trofej, jos jedna epska prica, jos jedna dominacija... Zna on sta radi.

Link to comment

Čudno mi da daju tolike pare na višegodišnji ugovor za igrača od 33 godine. Mislim, ne zato što Ronaldo ne vrijedi, nego zato što juve obično ne radi takve stvari. Ali s druge strane, dovođenje jednog od najboljih igrača.. Ikad - bila bi prilično velika stvar.

Naravno, imajući u vidu koliko su ogavni juve i Ronaldo, savršeni su jedno za drugo

Link to comment
14 minutes ago, borris_ said:

 

Opisa ti jedno dobro CG drvo. :D

:D

Portugalac je pun prirodnog talenta, prosao je skolu Benfike, igrao za Valensiju. Ocekivao bih fudbalsku inteligenciju.

Ima i brzinu i tehniku i dribling, ali nikad ne pogleda kako stoje protivnicki igraci pre prijema lopte, pa se zarije u trojicu (i omoguci im kontru izgubivsi loptu) iako ima potpuno otvorenu drugu stranu. U odbrani gleda sta se desava na drugoj strani dok se njegov igrac udalji desetak metara od njega i neometan primi loptu.

U poslednjoj utakmici sezone (protiv Lazija), gde se odlucivalo ko ce u CL, stajao je desetak puta neometan na 40 metara od gola Rimljana u vreme dok je Inter jurio rezultat i nijednom nije prisao iako je bilo puno onih nicijih lopti koje su se odbijale na tu stranu. Samo dvaput je pokusao stici, iako je bas ta dva puta bilo ocigledno da je igrac Lazija puno blizi i da ce tim istrcavanjem ostaviti prostor za kontru. Celu karijeru igra po bokovima a ne moze da ubode centarsut iz trka. Gledao sam ga bar dvadersetak puta. Na svakoj utakmici napravi neki wow potez, pa odmah pocetnicku gresku. Fintom i brzinom prodje igraca, ima prazninu da nastavi ulevo ka sredini ili da pas Rafinji, a on se okrene jednom oko sebe (to redovno radi, kao Candreva) i onda se nabije u dvojicu igraca koji stoje uz samu aut liniju .. ili odigra odlican dupli pas i onda iz blagog trka centrira u aut na suprotnoj strani ili pogodi stopera ispred njega. S druge strane, centarsut iz mesta perfektan, kao da je playmaker a ne bek/krilo.

Neverovatan talenat ... sa jos neverovatnijim odsustvom fudbalske inteligencije.

Link to comment

Meni se cini da idu na sve ili nista da ugrabe jednu LS sa ovom generacijom. Vec godinama unazad se muvaju tu negde blizu trofeja, no opet su dosta daleko, oba finala su glatko izgubili. Pa sad dovode coveka koji se ispraksirao u tome.

 

Mislim, dabogda se ne snasao u Seriji A, da mu presedne zivot u Torinu i da svi zajedno propadnu.

Link to comment

Ma kakva LS, kakav Ronaldo, nema nista od toga

 

@Mrdja...kako mrzim to kad se igrac bez potrebe okrene oko sebe s loptom

Edited by W.F.C.
Link to comment
16 minutes ago, W.F.C. said:

Ma kakva LS, kakav Ronaldo, nema nista od toga

 

@Mrdja...kako mrzim to kad se igrac bez potrebe okrene oko sebe s loptom

I ja .. a sve cesce to vidimo

Link to comment

Orasi otvaraj 2018/2019 ne zajebavaj se. Glupo da Napolijeva sezona ostane bez posebne teme :fantom:

Otvori dok otvaras Nisko pivo...

Edited by W.F.C.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...