Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

Ruxo, cestitam! Svaka cast!

 

Gledam Xhaku i kontam da je jedan od najvecih zlocina Milosevicevog rezima pustanje njegovog oca iz zatvora. Wenger duguje pare albanskoj mafiji, nema druge.

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Evo ponavljam anandin i  lovrov link kako bi imali uporedo da analiziramo i taj namerno/nenamerno deo. Po meni je glavna razlika u vremenu koje je defanzivac imao da odreaguje i mogu da shvatim zašto je ono prvo refleksno a drugo nije, ali prihvatam da je ovo mnogo više sudijska procena od uticanja.

 

Znači još jednom disclaimer - uticanje na protivnike je jedna priča, za to su primeri marsijal i kejn. Namerno/nemarno igranje je druga priča, za to su primeri lovro i ovo sa anandinog linka.

Edited by Ruxin
Link to comment
23 minutes ago, Ruxin said:

Ne okrećem ništa oca mi, plašim se samo da loše objašnjavam. Mislim da sam sad objasnio oba dela problema najbolje i najprostije što sam umeo, slobodno ovo što sam u poslednjih par postova rekao primenjujte na sve buduće i postojeće situacije, obećavam da se moj stav neće primeniti.

Evo ti još malo...

 

https://www.forbes.com/sites/bobbymcmahon/2018/02/05/deflection-or-deliberate-liverpool-and-tottenham-incident-highlights-subjectivity-of-offside-law/#2cfaff1d222d

 

Takođe, pogledaj ovo, i kaži mi da je Lovren imao sve zelene tačke popunjene... Lovren nije bio u balansu... Lovren ne ide ka lopti, ona ide kanjemu... Isto tako obrati pažnju da je lopta promenila smer dok je išla ka Lovrenu, i nije imao dovoljno vremena da se namesti, sigurno ne 0.6 sekundi...

 

http://www.law-11.com/delib-play--deflection

 

Jbg, nije mi jasno kako si tako siguran, kad imaš dosta sudija koje ovo smatraju ofsajdom i sviraju kao ofsajd uvek i svagda...

 

I da za kraj, pozdravljate Klatenburg, oko uticaja igrača... cenim da on zna pravila znatno bolje od tebe...

 

https://www.101greatgoals.com/news/clattenburg-tottenham-liverpool-offside/

Link to comment

Ja sam apsolutno siguran da kejn nije uticao, jer su takva pravila već 5 godina. Neverovatno mi je da se oko tog dela raspravljamo.

 

Za namerno igranje vam ostavljam prostor od početka da se ne slažemo, jer je više stvar procene. Po meni je najiskrenije namerno, ali nije frka ko misli drugačije.

Link to comment
Just now, Ruxin said:

Ja sam apsolutno siguran da kejn nije uticao, jer su takva pravila već 5 godina. Neverovatno mi je da se oko tog dela raspravljamo.

 

 

Opet ti kažem, pročitaj šta Klatenburg misli... On smatra da je Kane dovoljno blizu da utiče na igru... On stoji poprilično blizu u trnutku pasa, a u trentiku kad Lovren promašuje loptu, on je na metar od njega...

 

Znaš, nekako, Klatenburg i Aranda mi daleko pouzdanije deluju od Mosa i vrha FA sudijske organizacije...

Link to comment
3 minutes ago, lazamil said:

A evo i primera sa danasnje utakmice Viljareal-a: https://streamable.com/5cxv0

 

Bas me zanima koja je ovde razlika u odnosu na Lovrena. Na kraju ce se ipak svesti da pravilo vazi samo kad igra Tottenham protiv Liverpool-a. 

Pa ide ka lopti, a Kejn ne ide ka lopti nego je u ofsajdu jer mu je dosadno, baš tačno iza leđa Lovrena i prema njemu je upućena lopta... To je suštinska™ razlika...

 

Gubimo vreme, uvek će biti nešto da u očima Ruxina i sličnih  opravda sulude sudijske odluke...

 

Ja izlazim iz diskusije...

Link to comment

Čelendžuje za loptu je najprecizniji izraz, zato insistiram na njemu i ne prevodim ga :sleep:

 

Edit - Kejn bukvalno čeka da mu lovro dobaci loptu, to ne mož biti čelendž stvarno

Edited by Ruxin
Link to comment
7 minutes ago, Ruxin said:

Ja sam apsolutno siguran da kejn nije uticao, jer su takva pravila već 5 godina. Neverovatno mi je da se oko tog dela raspravljamo.

 

Za namerno igranje vam ostavljam prostor od početka da se ne slažemo, jer je više stvar procene. Po meni je najiskrenije namerno, ali nije frka ko misli drugačije.

valjda 4 godine ako je pravilo iz 2014

Link to comment
6 minutes ago, lazamil said:

A evo i primera sa danasnje utakmice Viljareal-a: https://streamable.com/5cxv0

 

Lep kadar, tačno se vidi da sudija refleksno reaguje i diže zastavicu. To je jedino smisleno tumačenje pravila jer omogućava sudiji brzu reakciju... za razliku od onog cirkusa koji smo videli i čuli na Anfieldu, kad pomoćni ne digne zastavicu nego zove glavnog na konsultacije pa kaže "bio je u ofsajdu ali nisam hteo da mašem jer sam hteo da gledam u pasulj i ustanovim Lovrenovu nameru, ako je uopšte Lovren odigrao loptom, nisam siguran, šta ti misliš o tome" a ovaj kaže "ne znam ko je odigrao, ali daću im penal".

 

Da je po Ruxinovom, pomoćni i glavni bi tu trebalo da sednu na travu i na telefonu odgledaju snimak iz nekoliko uglova, pa eventualno dan-dva kasnije protumače šta je bilo Lovru u glavi. Dakle, pravila tako ne nalažu i ne mogu da nalažu. QED.

Link to comment

cestitke sektasima na pobedi.

 

gledao sam do lingardovog gola kada mi je vec kursor bio na iksu nakon sto sam video da je hazard zamenjen. bukvalno sam izneverovao da u najvaznijoj utakmici sezone conte uradi tako nesto. znao sam tog trenutka da nema sanse za pobede koje smo mozda i zasluzili sa igrom iz prvog poluvremena.  mada realno mozda ga i zabole za buducnost klub ako vec odlazi na kraju sezone. ovim porazom smo u vrlo teskoj poziciji za u jednom trenutku kako se cinilo 'obezbedjeno' top4 mesto. 

toliko toga bih napisao od toga kako je morata pickica, sudija pedersko govance do mosesa i contea koji su siguran sam bili na nekim drogama.

 

jebali smo jeza i sledeceg kola gde je samo pitanje sa koliko golova razlike gubimo. posto smo vec peti i zaostajacemo jos vise nakon sledeceg kola, bice zajebano izboriti se za ligu sampiona. jedina nada je da sva tri engleska kluba prodju dalje i da imaju te dve plus utakmice u rasporedu. ne vidim kako ce hazard i courtois potpisati nove ugovore ako se ne plasiramo u ls. conte ce siugran sam nakon ovog poraza otici, ls smo izduvali, ostaje jos miki maus fa kup. kao sampioni engleske smo imali problema da dovedemo tier 1 igrace a sada ce biti jos teze. ako nista drugo, bice zanimljiva borba za peto mesto sa arsenalom.

Link to comment
6 minutes ago, Ruxin said:

Vini ova španska situacija apsolutno nema veze sa namerom, oba igrača su khm, čelendžovala za loptu, tako da je ofsajd zbog uticanja na protivnika.

Ne zajebavaj nego reci sudija pogresio, to bi bilo dosledno.

 

Na ovo sam mislio kad sam danas pomenuo, hvala kolegi na linku.

Link to comment

Pa pisao sam isto i pre linka aman. Da je igrač bio metar u ofsajdu i samo tu stajao bez neke jasne namere da odigra loptom sve dok ga defanzivac nije proigrao (tipa kejn), to ne bi bilo uticanje. Naravno da je ovo sa linka uticanje, ljudi praktično trče uporedo, napadač pokazuje jasnu nameru da igra loptom!

 

Ali mislim da ću i ja da se povučem dok nisam popio ban jer učim forum ofsajdu :dry:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...