Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

17 minutes ago, Weenie Pooh said:

Pitaj Bustina ili Gđu Aleksis da ti objasne kakva je bljuzga Liverpul u poređenju sa Londonom :( 

 

nema vise te gospodje, ostali samo kucici. sad moze i u leskovac

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

9 minutes ago, MancMellow said:

Ovo je razlog zašto sam, ipak, na Murinjovoj strani. Zato što je to nešto najbliže SAF-ovoj filozofiji ili "grand" strategiji što je moguće danas naći na tržištu...a zato mi je, takođe ipak, i Klopp simpa. Fudbal nije, tj ja neću da jeste, stvar vrhunski uvežbanih kombinacija. Jednom rečju fudbal nije, ili bar ja neću da jeste, ili na kraju krajeva nije samo - sport. Nego je i politika i rat i borba volje i neka vrsta života samog. I zato oni koji ga ne doživljavaju tako...mislim da bi bilo dobro da ne prevagnu. 

 

Uvezbane kombinacije postoje i u ratu u jos vecoj meri, ne bih rekao da to nije u duhu "borbe volje".

 

Ne razmisljam na taj nacin, ali ni ja ne volim taj (uslovno receno) "mehanicki pristup", ali ne iz istih razloga kao ti.

Link to comment

Kapiram na kakvo romantičarenje pucate, ali mislim da igrači zapravo imaju više prostora da se izraze u okviru tih totalnofudbalskih sistema nego u napadačkoj anarhiji gde se sve svodi na individualni trenutak inspiracije. Meni deluje da se ofanzivci mnogo bolje zabavljaju kod pepa nego kod murinja.

 

Btw pepara je oduvek insistirao da su igrači u poslednjoj trećini slobodni da rade šta god misle da je najbolje, njegov poso je da ih najlakše i najsigurnije dovede dotle.

Link to comment

Mourinho ga nema jer ne zna, kakve uigrane kombinacije ... bi on, ali ne zna sta da im kaze, zato i igra te mind igrice, manipulise. Pa kao ima drugi pristup ... kupi najskuplje na trzistu (valjda je dobro kad je skupo) skupi 7 pozadi, a ostali mogu da "improvizuju" :D

Melem za dusu mi je ovaj mancov citat.

Link to comment
16 minutes ago, Malvo said:

Arle, ko je ovlastio ovog skauta - Kroenke? Ne razumem koja mi je bila gluplja prodaja, da li Gabrijela ili Kokelana. Nije da su bili u nekoj odlicnoj formi, ali iz njih se imalo sta iscediti.

 

To je malo komplikovanija priča. Arsenal je u ljeto 2016. kupio Mustafija i tu je, kao i obično, dogovoreno plaćanje na rate. Uvjeren sam da su i Gabi i Coq ušli u račun kao dio odštete. Gabi je imao problem sa jezikom i ozljedama, a Coquelin je tehnički limitiran i prilično ruiniran ozljedom iz novembra 2015.

 

Osim toga, Arsenal se morao riješiti puno igrača prošlog ljeta kako bi srezao platnu listu da ne bi plaćali kaznu zbog prekoračenog limita kratkoročnog povećanja plaća. Zato je posljednji dan prošlog prelaznog roka izgledao kao "garage sale" kod Arsenala (prodaja Oxa, odlazak Pereza na posudbu, odlazak hrpe dječurlije...).

 

Mislintat izgleda radi posao. Doveden je taj mladi Grk Mavropanos koji je bio odličan u debiju za U23 protiv odgovarajuće selekcije™ Sekte (4:0) - visok, stoper, jak na lopti. Mkhitaryan je njegovo maslo, Arsene je htio Martiala (vjerovatno ga ne bi dobio). Auba isto tako. Ovaj Španac što je doveden za nekakve fudbalske odnose je isto tako dio novog poretka u Arsenalovom sistemu. Doveden je i novi lik zadužen za ugovore. Arsene je i sam priznao da Arsenal (pod Kroenkeom) ne može pratiti mančesterske klubove i Chelsea po pitanju plaćanja tako mora biti više Borussia, a manje Bayern - loviti mlade kvalitetne igrače koji će se jednom prodati za višestruko veći iznos.

Link to comment
1 minute ago, Ruxin said:

Kapiram na kakvo romantičarenje pucate, ali mislim da igrači zapravo imaju više prostora da se izraze u okviru tih totalnofudbalskih sistema nego u napadačkoj anarhiji gde se sve svodi na individualni trenutak inspiracije. Meni deluje da se ofanzivci mnogo bolje zabavljaju kod pepa nego kod murinja.

 

Btw pepara je oduvek insistirao da su igrači u poslednjoj trećini slobodni da rade šta god misle da je najbolje, njegov poso je da ih najlakše i najsigurnije dovede dotle.

 

Nema kod mene romanticarenja, ne volim takav pristup jer nije dovoljno dobar. Ni ja ne ubrajam Gvardiolu u to, slazem se s tobom.

Link to comment
6 minutes ago, Meazza said:

 

Nema kod mene romanticarenja, ne volim takav pristup jer nije dovoljno dobar. Ni ja ne ubrajam Gvardiolu u to, slazem se s tobom.

 

Ja ubrajam gvardiolu u krojf/lvg/bielsa totalni fudbal šablon. Njegov fudbal je definitivno dosta automatizovan i svako ima svoju jasnu definisanu ulogu na terenu.

Samo što se ne slažem da nije dovoljno dobro, mislim da je to nešto najbolje što je fudbal iznedrio u poslednjih trideset godina (videti pod krojf, barsa, španija, lvg-ov ajax, lvg-ova karijera...)

Edited by Ruxin
Link to comment

Zapravo najgore je sto je taj mehanicko-takticki pristup vec neko vreme uzeo maha u skolama fudbala. Ogranicava se kreativnost od malih nogu, to ne moze da bude dobro. Citam dosta o tome na italijanskom internetu od ljudi koji se razumeju i koji poznaju situaciju. Neki misle da je to razlog za ovakav pad italijanskog fudbala u ovoj deceniji.

Link to comment
1 minute ago, Ruxin said:

 

Ja ubrajam gvardiolu u krojf/lvg/bielsa totalni fudbal šablon. Njegov fudbal je definitivno dosta automatizovan i svako ima svoju jasnu definisanu ulogu na terenu.

Samo što se ne slažem da nije dovoljno dobro, mislim da je to nešto najbolje što je fudbal iznedrio u poslednjih trideset godina (videti pod krojf, barsa, španija, lvg-ov ajax...)

 

Bielsu ne poznajem dovoljno, a i ne da mi se sad da nasiroko raspravljam o tome ali iste takve uspehe i jos vece imali su i pripadnici suprotne "skole", recimo Real Madrid kao najskoriji primer.

 

Gvardiola je po mom misljenju uzeo najbolje iz oba sveta. Igraci imaju slobodu u napadu, to je veoma vazno kod njega.

Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

Zapravo najgore je sto je taj mehanicko-takticki pristup vec neko vreme uzeo maha u skolama fudbala. Ogranicava se kreativnost od malih nogu, to ne moze da bude dobro. Citam dosta o tome na italijanskom internetu od ljudi koji se razumeju i koji poznaju situaciju. Neki misle da je to razlog za ovakav pad italijanskog fudbala u ovoj deceniji.

Svi su krivi za propast italijanskog fudbala osim samih italijana. Ali definitivno najviše taj prokleti krojfara i moderni fudbal u kojem sad moraju svi da znaju da igraju fudbal.

I kjelini je skoro plakao što sad defanzivci moraju da znaju da dobace loptu (jer je pep tako reko!), što naravno uništava italijanski fudbal.

Edited by Ruxin
Link to comment
Just now, Ruxin said:

Svi su krivi za propast italijanskog fudbala osim samih italijana. Ali definitivno najviše taj prokleti krojfara i moderni fudbal u kojem sad moraju svi da znaju da igraju fudbal.

I kjelini je skoro plakao što sad defanzivci moraju da znaju da dobace loptu (jer je pep tako reko!), pa to sad naravno uništava italijanski fudbal.

 

Ne, kod njih je nosilac te filozofije bio Arigo Saki. (Sacchismo ti je sad pogrdni termin za taj mehanicki pristup kod njegovih kriticara.) Ovi koje sam ja citao ne krive uopste Krojfa i to sto ti pises.

 

Sto se ovog drugog tice, kao sto sam i pre pisao, Italijani imaju izuzetnu tradiciju stopera koji su dobri sa loptom, a Kjelini je igrao 6 godina sa jednim takvim.

Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

recimo Real Madrid kao najskoriji primer.

 

 

Zidanov real nije možda otišao u full pepara mod, ali definitivno nije ni nastavak murinjovog reala valja napomenuti.

 

"I am looking for the best style and that is to have more possession than your opponent, even against Barcelona."

Link to comment
4 minutes ago, Ruxin said:

 

Zidanov real nije možda otišao u full pepara mod, ali definitivno nije ni nastavak murinjovog reala valja napomenuti.

 

"I am looking for the best style and that is to have more possession than your opponent, even against Barcelona."

 

Nisam ni rekao da jeste. Nije kao da postoji dihotomija Murinjovstina-Gvardiolstina i nista vise. To su samo dva distinktna stila, postoji jos mnogo toga pored njh. Kazem samo da ovaj Real ne igra mehanicki fudbal. A ne bih rekao ni da je to vazilo za Enrikeovu Barsu.

Edited by Meazza
Link to comment
A šta, misliš da je odlazeći iz Barse tražio priliku da se najzad dokaže u CL? Ili da sarađuje sa Wengerom?
 
Pitaj Bustina ili Gđu Aleksis da ti objasne kakva je bljuzga Liverpul u poređenju sa Londonom :( 

То је као ваљан разлог док играње за тренера или Лиги лажних Шампиона није?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

 

Nisam ni rekao da jeste. Nije kao da postoji dihotomija Murinjovstina-Gvardiolstina i nista vise. To su samo dva distinktna stila, postoji jos mnogo toga pored njh. Kazem samo da ovaj Real ne igra mehanicki fudbal. A ne bih rekao ni da je to vazilo za Enrikeovu Barsu.

 

Ajde prvo da definišemo mehaničnost fudbala. Jel to znači nema dugih lopti i dodaješ najbližem do sebe zauvek? Onda je definitivno loša stvar. Ili znači da svaki igrač u svakom trenutku zna gde treba da se nalazi na terenu i koja je njegova uloga? To mi onda zvuči super, definitivno bih preferirao tu opciju da sam igrač.

 

Zbog čega je ovaj pepov sistem manje strukturiran od lvg-ovog junajteda (pretpostavljam da ga možemo uzeti kao mernu jedinicu za mehaničnost)? Zato što kdb šalje duge lopte na sanea? Možda je kdb često u poziciji da pošalje tu loptu jer se nalazi gde treba da se nalazi i sane se nalazi gde treba da se nalazi...pa posle nekog vremena sve to krene da funkcioniše praktično i žmurećki. Jel to onda mehanika?

 

Ko kaže da lujara isto to ne bi radio u sledećoj fazi? Možda mu je samo falio igrač kao kdb?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...