Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

Mourinho is still reeling from United's 2-1 derby defeat to City and the tunnel bust-up involving him and Pep Guardiola's side that has prompted an FA investigation.Now Van Gaal, whom Mourinho succeeded at United, has weighed in, branding his old club “far more boring” now than under him, as well as lauding Pep's City, who have an 11-point lead at the top of the Premier League.

“I would rather watch City play than United,” said Van Gaal.

“You need quality in a squad and it's clear City have a better squad.

"If you ask me how did I do at United, I will say it was my best year ever, given the circumstances I was working under.

“We played football that was quite alright. But it's not football that is appreciated in England.

“And yet, right now, looking at United, I have to conclude Mourinho is not being criticized while it's far more boring football.

“What United produce now is defensive football. I always played attacking football. The proof is that the opposition were always parking the bus.

“They don’t do that now because Jose Mourinho plays so defensive."

 

Lujara car :Hail:

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Brat bratu, osim određene čvrstine koju je Murinjo donio, nikakve promjene u igri takoreći. Identično dosadan, predvidljiv fudbal. LVG bi dobio nešto na statistiku, što Murinjo ne bi na mišiće.

Link to comment

Pep je naslijedio tim koji je bio zreo za ozbiljnu rekonstrukciju. Ono što je valjalo, to je i zadržao uz određene modifikacije (Fernandinho, Silva, De Bruyne, Kun) ili unaprijedio (Sterling). Recimo da je jedini igrač koji je baš top level, a da je grohnuo kod Pepa Kun. Možda je to jednostavno posljedica toga što City više ne zavisi od njegovih golova kao nekad, ali imam dojam da to više nije onaj napadač koji je bio daleko najbolji u ligi.

Pep je naslijedio engleskog golmana, starce Foče na bokovima, bolnicu kapitena i neriješeno stopersko pitanje. Sve je to morao riješiti, a kad imaš neograničen budžet, znanje da nađeš šta ti treba i da to uklopiš, to i nije neki problem. Bravo je bio težak kiks, Gündogan je uvijek bio rizik, a ovo ostalo je uglavnom posložio.

Mou je od prethodnika dobio De Geu (Fergie), odbranu koja nije primala puno golova, ali joj je falila vrhunska klasa nakon penzije Rija i Vidića te odlaska Evre, još je Moyes je doveo jednog od najkreativnijih veznjaka u Engleskoj (Mata), a tu je još bilo par Lujinih bisera u napadu (Martial i Rashford). Ključni problem tog tima je bio nedovoljan kvalitet veznog reda što je ostavština Fergusona koji je iz penzije izvlačio Scholesa i Moyesa koji je preskočio Fabregasa, dovedeni su Mkhitaryan, Pogba i Matić no osnovni problem je ostao u diktiranju tempa na sredini terena ili možda više tranzicije u kontranapad jer više nema Giggsa, Ronalda ili Nanija, otud rahmetli Carrick još uvijek u rosteru da veže redove kad to nikome ne ide za nogom. Jamie Jackson, u jednom od svojih fanboy-referata uoči sezone, je praktično molio Mourinha da kupi Delea iz Tottenhama no nisam siguran da je to tip igrača koji treba Unitedu za nekih finih 4-3-3 gdje bi Matić bio CDM, a Pogba i taj neki novi "osmice" koje bi kreirale igru. Nisam siguran ni da je to Özil koji se spominje, a niti Lemar to nije. Kovačić ili Thiago Alcantara su već neka druga priča kad već Modrić i Kroos nisu dostupni. E sad, na to sve, Mou je kao lijek za napad doveo Lukakua koji je dobar za punjenje boranije, ali ima očajnu tehniku. Morata bi sa tehničke strane bio puno bolje rješenje, a i igrao je već sa Pogbom, no taj voz je prošao.

Link to comment
22 minutes ago, kipo said:

Brat bratu, osim određene čvrstine koju je Murinjo donio, nikakve promjene u igri takoreći. Identično dosadan, predvidljiv fudbal. LVG bi dobio nešto na statistiku, što Murinjo ne bi na mišiće.

Mrzi me da gledam statse, ali čini mi se da je lujara primao ubedljivo najmanje golova u ligi. On je to postizao kontrolom posedom i igrom sa (baš) premalo rizika. Jeste zaista često bilo užasno dosadno, ali u suštini stvarno napadačkiji game plan nego murinjov i igra primerenija velikom klubu. Ja sam pretpostavljao da će u nekom trenutku dati igračima više slobode i prostora za rizik, pa bi na dobru osnovu to onda već krenulo da liči na nešto, ali ne mogu da tvrdim da bi se to ikad zaista i desilo. U velikim tekmama je bio car za murinja.

Edited by Ruxin
Link to comment
2 minutes ago, Ruxin said:

Mrz me da gledam statse, ali čini mi se da je lujara primao ubedljivo najmanje golova u ligi. On je to postizao kontrolom posedom i igrom sa (baš) premalo rizika. Jeste zaista često bilo užasno dosadno, ali u suštini jeste napadačkiji game plan nego murinjov i igra primerenija velikom klubu. Ja sam pretpostavljao da će u nekom trenutku dati igračima više slobode i prostor za rizik, pa bi na dobru osnovu to onda već krenulo da liči na nešto, ali ne mogu da tvrdim da bi se to ikad zaista i desilo. U velkim tekmama je bio car za murinja.

Jeste, i klince je promovisao u prvi tim (ne samo u Junajtedu) češće nego Murinjo. Ali generalno je to je toliko smor za gledanje, a neki ozbiljni rezultati čisto sumnjam da bi došli. Uostalom, LVG ima "samo" FA kup (?) dok je Murinjo jbg ipak uspješniji na klupi Utd. Ali zajednički im pristup gdje obilaziš oko protivničkih 16, bez ili sa rijetkim lucidnim duplim pasovima i sl, može na duže staze biti efikasna tek kad bi kao u rukometu imao vrijeme za napad ili još bolje ako prijeti pasivna igra nakon nekog kraćeg vremena. U suprotnom se uspava i igra i navijači. Anti fudbal koji Junajted ne treba da forsira.

Link to comment
15 minutes ago, Прслин said:

Наратив антифудбала је постао доминантни експертски дискурс.  

Navijačko-simpatizerski bar, iz čije perspektive fudbal generalno podrazumijeva uživanje prije svega. Najniži porivi ličnog zadovoljenja.

Link to comment
52 minutes ago, kipo said:

Ali zajednički im pristup gdje obilaziš oko protivničkih 16, bez ili sa rijetkim lucidnim duplim pasovima i sl, može na duže staze biti efikasna tek kad bi kao u rukometu imao vrijeme za napad ili još bolje ako prijeti pasivna igra nakon nekog kraćeg vremena.

Pa ne bih bas rekao da je ovo Murinjov pristup.

Link to comment

Ne bih rekao da anri i ja ( :fantom: ) mislimo da je u pitanju antifudbal. Fudbal daleko slabiji od onog što rivali prikazuju, možda. Fudbal nedostojan imena kluba i raspoloživih sredstava, verovatno. 

Ali svakako i dalje fudbal. Fudbal za koji dopuštam da se nekom sviđa više od pepovog, samo što ljudi sa tako hrabrim stavom moraju biti spremni da istrpe čudne poglede anrija, lujare, mene i ostalih eksperata. :sleep:

 

Link to comment
7 minutes ago, Meazza said:

Pa ne bih bas rekao da je ovo Murinjov pristup.

Ja to tako vidio u većini utakmica, čak i kad se gubi od Hadersfilda npr. Juče nisu imali priliku za to jer je određen posjed lopte preduslov

Link to comment

Ja bih rekao da je murinjov pristup skroz drugačiji, ali možda samo hoćeš reći da su u napadu podjednako neprobojni, što verovatno bolje znaš od mene. Murinjov pristup ukratko je, ako mene pitaš - niska odbrana, krila koja praktično dupliraje bekove i kontre. Ako se kruži protiv slabijih to je otprilike zbog toga što se murinjo napred daleko više oslanja na individualni kvalitet nego na uigrane kombinacije, pa kad nedostaje pojedinačne inspiracije..

Lujara je neka deseta priča u odnosu na to.

Link to comment
7 minutes ago, Ruxin said:

Ja bih rekao da je murinjov pristup skroz drugačiji, ali možda samo hoćeš reći da su u napadu podjednako neprobojni, što verovatno bolje znaš od mene. Murinjov pristup ukratko je, ako mene pitaš - niska odbrana, krila koja praktično dupliraje bekove i kontre. Ako se kruži protiv slabijih to je otprilike zbog toga što se murinjo napred daleko više oslanja na individualni kvalitet nego na uigrane kombinacije, pa kad nedostaje pojedinačne inspiracije..

Lujara je neka deseta priča u odnosu na to.

 

+1, to je manje-vise to. (Da sad ne zalazimo u podrobnosti.)

Edited by Meazza
Link to comment

Potezanje LVG i njegovih izjava daje jos vise debilizma ovoj 24h+ raspravi. Odvratniji i dosadniji fudbal verovatno nikad nije bio vidjen na OT, a pri tom su i rezultati bili porazavajuci.

Sent from my SM-T365 using Tapatalk

Link to comment
27 minutes ago, Ruxin said:

Ja bih rekao da je murinjov pristup skroz drugačiji, ali možda samo hoćeš reći da su u napadu podjednako neprobojni, što verovatno bolje znaš od mene. Murinjov pristup ukratko je, ako mene pitaš - niska odbrana, krila koja praktično dupliraje bekove i kontre. Ako se kruži protiv slabijih to je otprilike zbog toga što se murinjo napred daleko više oslanja na individualni kvalitet nego na uigrane kombinacije, pa kad nedostaje pojedinačne inspiracije..

Lujara je neka deseta priča u odnosu na to.

Da. S tim da je i LVG kružio do iznemoglosti. Murinjo igra sa 6-7 igrača koji primarno misle na svoju mrežu, i tu je majstor i to daje rezultate. Raš i Marsijal su u x utakmica bili osakaćeni pokrivanjem bekova, što je ok, ali ne treba da bude prioritet ofanzivnih krila jebem ga. Naravno da kad je protivnik nekoliko klasa ispod da imas i posjed i prilike/ golove, kao i da je jasno da sa jačim rivalima može da upali neki individualni bljesak (Pogbini pasovi ove sezone recimo), uz sačuvanu mrežu to je rezultat. Meni je samo glupavo da se na to oslanja jedan MU. Glupavo za gledanje, naravno, nisam stručnjak. A rezultate ćemo vidjeti na kraju sezona. Ko zna, možda tako osvoji CL :35_thinking:

Link to comment
On 12/10/2017 at 9:17 PM, Meazza said:

Nije niposto bilo dovoljno napada. Ne za pobedu.

Izrazio bih blago neslaganje ovde. Murinjo je verovatno (i ispravno) računao da bi u slučaju neke sveopšte ofanzive primio 3-4 laka komada u prvih 60 minuta. De Bruyne, Sane i Sterling u kontrama Sitija manje-više predstavljaju garanciju takvog ishoda. Zbog toga je izašao sa posve drugačijim planom - da pusti Siti da priđe blizu i stušti se pred gol, u tom trenutku ludački zgusne odbranu oko penala, oduzme loptu (a ako ne oduzme tu je De Gea da počisti) i onda ludački brzom i hirurški preciznom tranzicijom uhvati prvo Fernandinja a zatim i zadnju liniju Sitija na spavanju. Kockice su mu se skoro pa poklopile nekoliko puta jer je Siti upravo tako srljao unutar 16, tu se zadnja linija Mutd fenomenalno "skupljala" i pokupila onoliko lopti koje je Herera zatim prilično dobro iznosio.

Gde je zapelo? Pa, u tome što za tu ludački brzu i hirurški preciznu tranziciju koju je zamislio, Murinju trebaju igrači koji su: a) sposobni da to razumeju i b) dovoljno brzi da to istrče. On je na terenu umesto toga imao:

- Lingarda, koji razume ali nije dovoljno brz

- Lukakua, koji niti razume niti je dovoljno brz

- Rashforda, koji je dovoljno bez ali ne razume

- Martiala, koji razume i dovoljno je brz ali em je u kanalu em je dobio defanzivnu rolu

 

Zbog toga mu se nijedna od tih tranzicija nije razvila, a mogla je u teoriji. Mišljenja sam da bi, recimo, Spursi to izveli barem 2-3 puta za 90 minuta i ušli u čistu šansu. Ova četvorica ne mogu to protiv jačih od sebe, u tome je problem.

Ukupno gledano, mislim da nije nikakva sramota ako ne kreneš u ofanzivu protiv objektivno jačeg protivnika jer je slavna pogibija jedini ishod. OK, jeste Murinjo na kraju neslavno poginuo ali to nije nužno bio jedini ishod njegove taktike već se tako poklopilo ovog puta. Nekad će se poklopiiti drugačije, a ofanziva na ovaj i ovakav Siti je samoubistvo kako god da okreneš.

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...