Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

21 minutes ago, Meazza said:

Gvardiola vas je zapravo dobio takticki, u fazi odbrane. (Taj ludacki presing i visoka odbrana su trejdmark njegovih timova i Mil@n je to lepo zapazio.) S druge strane, kad je Siti imao loptu Junajtedova odbrana je bila mnogo vise "low" i blize svom golu u odnosu na zadnju liniju gradjana u suprotnoj situaciji, i to je ovima omogucilo da odigraju bez mnogo problema.

Resenja za to nema mnogo, potrebno je raditi ono sto su radili nakon primljenog gola. Sto direktniji i borbeniji fudbal. Prepustanje igre Sitiju u onolikoj meri je veoma losa zamisao.

Mislim da bi Pep rado potpisao remi pre utakmice, ovo je cist bonus. Ako sve ekipe koje su na papiru slabije od Sitija budu primenjivale slican gameplan Gvardiola moze polako da otvara sampanjac.

 

Koji je ovo put da sam procitao "kako nisu mogli tako da igraju (bilo ko) pre nego sto su primili gol". Da, zbilja, zasto su svi pametniji od profi fudbalskih trenera, posebno onih koji se se naosvajali trofeja. Prvi gol je primljen iz prekida, posle nesrecnog odbitka, nema nikakve veze sa taktikom i zapravo se desio onda kad vise definitivno nije bilo bunkerisanja. Nas problem je danas bio napad i postoji razlog zasto je bio problem.

 

Sto se tice drugih ekipa jedva cekam da vidim da ih recimo Crystal Palace napadne frontalno from minute one. To bi se super zavrsilo pa CP. 

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Zar murinjo ne preskače sredinu prilično uvek u velikim utakmicama otkad vas vodi? Jel nije isto bilo u super kupu protiv reala, a tad je igrao pogba + miki još pokazivao znake života?

Mislim ako ćete da igrate hoofball na felu i lukakua (koji je zapravo smešan u skoku sa obzirom na fizikalije) naravno da će problem da bude napad....

Link to comment
10 minutes ago, MancMellow said:

Koji je ovo put da sam procitao "kako nisu mogli tako da igraju (bilo ko) pre nego sto su primili gol". Da, zbilja, zasto su svi pametniji od profi fudbalskih trenera, posebno onih koji se se naosvajali trofeja.

Svaka utakmica nam pokazuje dva profesionalna fudbalska trenera, gde vrlo cesto jedan od njih pogresi ili jednostavno bude nadigran. To tvoje je narativ o svetim kravama.

 

Quote

Prvi gol je primljen iz prekida, posle nesrecnog odbitka, nema nikakve veze sa taktikom i zapravo se desio onda kad vise definitivno nije bilo bunkerisanja. Nas problem je danas bio napad i postoji razlog zasto je bio problem.

Ne radi se o tome zasto je primljen gol. Odgovorio si sam sebi, problem je bio napad, odnosno preveliki nedostatak namere da se isti igra.

 

Quote

Sto se tice drugih ekipa jedva cekam da vidim da ih recimo Crystal Palace napadne frontalno from minute one. To bi se super zavrsilo pa CP. 

Jeftina retorika. Junajted nije Kristal Palas, a ja nisam predlagao frontalni napad. Nego dogovorite se prvo vi Junajtedovci izmedju sebe sta se danas desilo, eno imas kolegu Milana ciju svaku rec i zapetu potpisujem, da li je bila losa postavka ili razumna, ja sam pre svega zadovoljan sto je Smourinho izduvao na Old Trafordu. quite made my day really. :)

Edited by Meazza
Link to comment
Just now, Meazza said:

Svaka utakmica nam pokazuje dva profesionalna fudbalska trenera, gde vrlo cesto jedan od njih pogresi ili jednostavno bude nadigran. To tvoje je narativ o svetim kravama.

 

Ne radi se o tome zasto je primljen gol. Odgovorio si sam sebi, problem je bio napad, odnosno preveliko odsustvo istog.

 

Jeftina retorika. Junajted nije Kristal Palas, a ja nisam predlagao frontalni napad. Nego dogovorite se prvo vi Junajtedovci izmedju sebe sta se danas desilo, eno imas kolegu Milana ciju svaku rec i zapetu potpisujem, da li je bila losa postavka ili razumna, ja sam pre svega zadovoljan sto je Smourinho izduvao na Old Trafordu. quite made my day really. :)

Ne, nego, kao sto sam rekao, postoji razlog zasto jako cesto izgleda da se neki tim "probudi" kad primi gol. 

Ne odsustvo, nacin. Bilo je dovoljno napada, ali centarfor je potpuno podbacio u par navrata, a ni ostali se nisu proslavili. Pri tom, notorna je cinjanica da npr Lingard i Rashford nisu (bar ne jos, u slucaju Rashforda) ta klasa koja nama treba za utakmice sa najjacima (City je dosta bolji od Arsenala ili Spursa npr). Da li i taktika pri napadanju moze bolje? Pa, morace. 

B2: mozemo mi to i bez tebe, hvala

 

Link to comment

Asked if his side ought to have won by more, Guardiola said: "Definitely.
"That can happen but the way we played here is what I want. I'm happy because this type of play we can do it in England.
"People say the way we tried to play in Barcelona, in England it's not possible. It's possible.
"Always it's possible to play football, to try to keep the ball, to have courage."

 

:D

Edited by Ruxin
Link to comment

Ima neki razlog zašto Pep ima 3-1-0 u ligaškim utakmicama kod Mourinha. Rekao bih da je manjak tehnički jakih igrača (Mata, Mkh, Pogba) bio problem danas no to je isto bio slučaj i kad je imao Modrića i Özila.

Realnost je da United nije imao ni sreće danas (osim kod gola koji im je poklonio Delph), svu su ispucali na Emiratesu pa je Ederson imao tri odlične odbrane u drugom poluvremenu.

Lukaku... Nekad se Mourinho kritikovao što ga je prodao, danas će se ljudi pitati zašto ga je kupio. 

Prvenstvo je gotovo, Pep je izjednačio rekord Arsenala iz 2002.godine (14 pobjeda zaredom) i sad je najuzbudljivija dilema hoće li uzeti ligu bez poraza ili ne.

Link to comment

Davno sam pricao da je Rasford igrac za Sautempton, a Lingard za DagenRed. Murinjo je kriv sto ih ne najuri u tom pravcu.

Slazem se sa Vinijem. Iz one pozicije se sutira. Em je izasao na golmana em nije imao cistu poziciju za pas. Kriv je jedino sto nije zabio.

Link to comment

Nda uzimaće Murinjo trofeje kad na leto kupi Eriksena, Kroosa i Dele Allija

 

Al ček kako onda vaki bunker igrati

 

Uh stvarno mu nije lako

Edited by dillinger
Link to comment

Zaista ne vidim ama baš nikakve naznake da je sadašnji murinjo sposoban da okrene sve ovo. Za junajted je najbolje da što pre angažuje nekog tuhela i da mu 2-3 sezone bez histerisanja, stvarno to mislim. (I pričam već 2 sezone)

Edited by Ruxin
Link to comment

Нема од тога ништа. Потрошиће Мурињо још пар стотине милиона фуната пре него што га мотком отерају. Но, тешко да има тренера који боље одговара профилу тог клуба од њега.

Link to comment
12 minutes ago, Ruxin said:

Zaista ne vidim ama baš nikakve naznake da je sadašnji murinjo sposoban da okrene sve ovo. Za junajted je najbolje da što pre angažuje nekog tuhela i da mu 2-3 sezone bez histerisanja, stvarno to mislim. (I pričam već 2 sezone)

То је Јунајтед требало да уради по одласку Фергусона. Сад од тога нема ништа, протраћене су године на Мојеса и Ван Гала.

Сити би заиста могао да понови успјех Арсеналових Непобједивих. Ладно им је једини кикс са Евертоном :)

Link to comment
Just now, Cane Vukic Prebranac said:

То је Јунајтед требало да уради по одласку Фергусона. Сад од тога нема ништа, протраћене су године на Мојеса и Ван Гала.

Сити би заиста могао да понови успјех Арсеналових Непобједивих. Ладно им је једини кикс са Евертоном :)

Nije to problem za Junajted, imaju i sad mladu ekipu, najboljeg golmana i vezistu na svetu, punu kasu, malo li je?

 

Problem je sa Murinjom, što je on potrošen, nije našao odgovor na ovaj fudbal poseda i presinga koji se igra u njegovoj post-Inter karijeri. Čak je i regresirao

 

Danas šestorka Matić, Erera, Lingard, Rašford, Marsijal i Lukaku kao da je prvi put izašla na teren zajedno. To što im toliko nedostaje Pogba upravo govori koliko je malo kao trener napravio.

Link to comment
31 minutes ago, zverka said:

Cini mi se da je Lukaku bio panicna kupovina, koliko su se natezali oko Morate pa na kraju izvisili, a trebalo im je neko dokazano napadacko ime da zameni Ibru. A posto Lukaku stvarno jeste bio dokazan strelac i ima jos vremena da nabije statistiku kupili su njega, a i trebao im je takav neki razbijac da se ne prosipaju bodovi protiv Bornmuta i Barnlija.

Ma kakva panika, današnji Lukaku je 1/1 Mourinho igrač. Možda i današnjem fudbalu malo manje prostora ima za takve Drogbe nego što je bilo pre 10-15 godina, ali takva vrsta napadača je će kod njega uvek imati prođu i to sa dobrim razlogom.

10 minutes ago, porucnik vasic said:

Но, тешко да има тренера који боље одговара профилу тог клуба од њега.

Ovo ja pričam od poznih Fergusonovih dana, Mourinho je pravi čovek na pravom mestu. Za prebogato bahate wannabe planetarne šampione kakvi su Man Utd apsolutno ne postoji bolji fit. Ja bih, bez šale, da kojom nesrećom navijam za njih strpljivo verovao u njega. Trofeji su neminovnost kad mu se odvrne slavina do kraja i pusti da teče par godina. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...