Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

Да им дође Биг Сем одједном би деловало да су у одбрани јачи од шампионског Лестера, али би Мане, Салах и Кутињо одједном постали очигледно слабији од Кинга и Оказакија.

Edited by Прслин
Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Pazi, ne kazem ja da oni moraju da igraju bunker i kontranapad. Uopste ne kazem to. Ali ono sto moraju pod hitno da urade je da dovedu nesto bolje od fucking Lovrena. E to je vaznija stvar nego dovodjenje bilo kakvog trenera. Zapravo bilo koji trener koji obecava kule i gradove sa takvim igracima u odbrani je neka vrsta sarlatana.

Edited by Meazza
Link to comment

Ko je kriv sto ne kupuju? Klop jbg.

 

Ali evo vidim da ga pppuldjani ne bi mjenjali...

 

Ja zaista ne znam ko je kriv jer ne mogu da znam ko se tu pita i kako to funkcionise, ne pratim dovoljno. Ono sto znam je da se kuca pocinje od temelja i da ne treba da budes optimista ako imas katastrofa odbranu.

Link to comment

pa reci koju zvezdu je doveo u chelsea. batali to kakve je igrace imala ekipa posto to ti nije bila poenta uopste.

 

a torres znamo cija je kupovina bila.

 

Gde je on, osim u Milanu, ostao duže od dve godine? I znam da je malo kontroverzno za trenera koji je uzeo tri Lige šampiona reći da je precenjen, ali čovek već 20 godina vodi najbolje i najskuplje klubove i za to vreme ima celih pet nacionalnih titula, od čega dve otpadaju na PSŽ i Bajern, gde je teže izgubiti nego osvojiti titulu (a i to mu je pošlo za rukom u PSŽ-u).

 

 

Šta to Ančeloti može da donese? Dolazi samo u klubove koji kupuju preskupe zvezde i donosi im instant (polu)uspeh. 

 

Uostalom, zašto bih želeo trenera koji u finalu Lige šampiona ispusti 3-0 sa poluvremena :fantom:

 

pročitaj opet

Link to comment

Ja zaista ne znam ko je kriv jer ne mogu da znam ko se tu pita i kako to funkcionise, ne pratim dovoljno. Ono sto znam je da se kuca pocinje od temelja i da ne treba da budes optimista ako imas katastrofa odbranu.

 

Pravi Italijan <_< Dozvolićeš da mi British weeaboos uživamo u igri na gol više, iako to obično ispadne na dva gola manje :fantom:

 

Lester je neadekvatan reper za bilo šta, to što su oni nekako izveli se desi jednom u petsto godina.

Link to comment

Pravi Italijan <_< Dozvolićeš da mi British weeaboos uživamo u igri na gol više, iako to obično ispadne na dva gola manje :fantom:

 

Lester je neadekvatan reper za bilo šta, to što su oni nekako izveli se desi jednom u petsto godina.

 

A daj, znas i sam da se slazes sa smislom onoga sto sam napisao. :) Sto se tice Lestera, to je primer koji je dao -189 za to da bas svako moze da osvoji Premiership, ja se s tim nisam slozio.

Link to comment

moje misljenje je da ekipa koja je skuplja nekoliko puta od sampionskog tima leicestera a i objektivno ima bolje igrace, ne moze da se vadi na to da nema dovoljno dobar tim za titule. ovo upravo ima veze sa onim sto je meazza rekao za ancelottija. neki treneri ce se prilagoditi ekipi a neki ce nametnuti svoju filozofiju po svaku cenu.

Link to comment

moje misljenje je da ekipa koja je skuplja nekoliko puta od sampionskog tima leicestera a i objektivno ima bolje igrace, ne moze da se vadi na to da nema dovoljno dobar tim za titule.

 

Niko i nema zbog čega da se vadi, titula je jedna, svake godine konkuriše po par timova, a većina se pokaže kao nedovoljno dobra.

 

Opet, Lester je suludo koristiti kao poređenje. To je kao da gledaš komšiju koji je dobio na lotou i pitaš se "zašto je on bolji od mene, zašto nisam dovoljno dobar, gde su rezultati".

Link to comment

E pa nije bas tako. Lester nije slucajno osvojio titulu kao sto ti pokusavas da predstavis. Niz srecnih okolnosti (raspad najvecih timova) ne znaci da iza tog uspeha ne stoji iznad svega sistematski i smislen rad. Jer i pored raspada Celsija postojala su jos minimum 4 pa i vise klubova koji su imali neuporedivo skuplji i kvalitetniji sastav od Lestera. Oni nista nisu osvojili slucajno vec se tacno moze pratiti sta se i kako desavalo. A desavalo se to da su igrali izuzetno cvrsto u odbrani i da su im eksplodirali igraci kao Vardi i Mahrez, i desilo se to da su imali trenera koji je od igraca koje ima na raspolaganju sastavio tim koji ima i glavu i rep, tim koji pre svega zna da se brani (jer ne postoji nista sto vise frustrira celu ekipu od primanja jeftinih golova) i koji zna sta radi kad dodje u posed lopte.

 

Mislim, ni kup takmicenje ne mozes da osvojis "slucajno", a kamoli ligu, i to Premijer Ligu. Da se ne zajebavamo.

Edited by Meazza
Link to comment

Anceloti je no bulshitt, down to earth trener koji ne izmislja toplu vodu i ne eksperimentise, ali se zato razume u to koji igrac je u stanju da igra koju poziciju. Cini se kao mala stvar, ali nije uopste. Pa je tako upravo on Pirla stavio na zadnjeg veznog i stvorio mu karijeru. Daj mu rooster i on ce odabrati realno najbolje iz tog sastava i napraviti taktiku koja odgovara najboljim igracima koje ima na raspolaganju. Nece podrediti izbor igraca svojoj nekoj fiks ideji (vec tu je u prednosti u odnosu na 90 posto trenera u koje spada pomenuti Klop), vec ce pre improvizovati nesto u sta bi najbolji igraci mogli da se uklope. On nije neki guru, on nije neki "motivator", on nije neko ko pretenduje na to da izmenama i sofisticiranim instrukcijama "pobedjuje" druge trenere i ostale gluposti. On je covek koji se razume u fudbal i zna kako da sastavi tim, nista vise od toga. Gro njegove karijere odlazi na rad u Milanu gde je osvojio samo 1 skudeto, ali je zato doneo dve titule prvaka Evrope i jos jedno finale. Sa PSZ-om je izgubio titulu u prvoj sezoni, ali on je doveden u zimskom prelaznom roku u Pariz, uvek je tesko preuzeti tim i snaci se u hodu. Vec sledece sezone je osvojio Ligue 1. Reci da ne osvaja dovoljno titula u ligama zvuci tacno, ali hajde da pitamo navijace svih timova u kojima je bio trener da li su zadovoljni njegovim radom. Evo ja kao navijac Milana sam vise nego zadovoljan, ajde da pitamo i -189-ku.

 

Ovo nije tacno, Pirlo je proigrao na registi kod Carla Mazzonea u Brescii. Kao i veliki broj drugih genijalnih otkrica i ovo je (verovatno) bio posledica slucajnosti. Poziciju trequartiste je popunjavao niko drugi do Roberto Baggio, jebes ga, trece pozicije u timu da isprobas igrac sa takvim skilsetom nema.

 

Inace, poenta posta stoji, Ancelotti je jako pragmatican trener, ne sektasi i ne izmislja stvari za kojima nema potrebe, svaka odluka mu je racionalna. Spolja deluje da je to lako, ali verovatno nije.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...