Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

ja se frimponga secam sa neke utakmice ili utakmica letos i bio je vrlo dobar/odlican, znam da me posle cudilo kako uopste ne dobija sansu

 

bas je lepo videti ko nam je davao golove protiv spartaka :)

nadam se da ce radonjic i ben sledece sezone biti igraci koji igraju iza napadaca

za napadaca opet ne bih voleo da to bude pesic ili pavkov, a opet sa joveljicem nema sta da se ceka, zasluzuje da sezonu pocne kao rezerva

hocu reci: treba nam napadac klasa, pesic i pavkov to nisu, sto bi dalje znacilo da pesic ide, a pavkov moze i da ostane ako mu je ok da pocne kao treca opcija

 

no na stranu moje zelje i uopste igracki kadar, vest da miloje ostaje, je vest godine. makar dok ne udjemo u ls :fantom:

bas zbog ovog sto harper kaze, a i zbog prilicno visokih standarda koje je sam nametnuo, verovatno mu je jasno da su ocekivanja javnosti velika

u tom smislu, prilicno sam siguran da je "izboksovao" ozbiljne stvari od terze kad je igracki kadar u pitanju

ne deluje mi on kao pilicar koji bi se zdovoljio nesto masnijim ugovorom u zvezdi, covek gradi karijeru i to deluje prilicno ozbiljnu

Link to comment
  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

Protiv Krasnodara je odigrao odlicno, kao I cela ekipa.

Pokrivale su se greske, timski do perfekcije, a kad malo zagrebes ispod povrsine, on je samo prosecan JSL stoper.

Link to comment

a na osnovu cega to zakljucujes? ne kazem da nije, ali je igrao bas malo, pogotovo ovog proleca da bi se donosio sud

 

statistika je na njegovoj strani, jer u tim utakmicama sto je igrao primali smo bas malo golova

naravno da to nije jedino merilo, ali opet kapiram ako toliko odskace (ne)kvalitetom od ostatka odbrane da bi se to osetilo i u tom segmentu

 

stranac je jbg i kao takav mnogo podlozniji kritici, sto burek novinara, sto navijaca jer se od stranaca vazda vise ocekuje i razmislja da oni svi igraju za milione, pa prema tome moraju takva primanja i opravdati

on je decko dosao iz napretka u kom je dugo igrao. maltene je domaci ovde. sumnjam da ima veliku platu, a kao takav (maltene domaci igrac, drugu godinu je u zvezdi) ne bih ga se ja bas lako odricao pogotovo ako nam odu 2 od postojecih 3 stopera koji su trenutno ispred njega (nije tesko zamisliv takav scenario)

uigranost je jako bitna, pogotovo kad je odbrana u pitanju

 

dakle, daleko od toga da smatram da je nezamenjiv, ali ne bih ga ni po svaku cenu terao, ako ce se na njegovo mesto dovesti igrac upitnih kvaliteta koji tek treba da se uklapa i dokazuje u zvezdi

mnogo znaci za ekipu i kad ima igraca koji moze da uskoci, da svojom igrom (mnogo) ne unazadi igru ekipe, a da istovremeno bez nekakvog pritiska obavlja tu funkciju igraca koji cesto nije ni na klupi

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Protiv Krasnodara je odigrao odlicno, kao I cela ekipa.

Pokrivale su se greske, timski do perfekcije, a kad malo zagrebes ispod povrsine, on je samo prosecan JSL stoper.

 

I Vujadin Savic je prosecan JSL stoper ako tako gledas, Le Talek i Babic malo iznad proseka, mada su objektivno sva cetvorica iznad konkurencije u domacoj ligi. Frimpong ne igra u kontinuitetu, otuda te povremene tehnicke greske, inace je sasvim dobar stoper za nase prilike. I Babic je izgledao dosta lose na pocetku sezone kad je igrao retko, sada vec izgleda mnogo bolje kad se ustalio u timu nakon Vujadinove povrede. Za vecinu igraca na svim pozicijama kontinuitet i uigranost sa ostatkom tima su veoma bitni, za stopere su veoma, veoma bitni. Frimponga jebe samo to sto je nizak, neki drugi elementi (brzina, skocnost, eksplozivnost, igra u prostoru i osecaj za presretanje dugih lopti, tajming u startu na niciju loptu, takozvani kllizeci start) su mu bolji nego kod nasih drugih stopera. Nesto je slabiji od ostalih u skok igri, bloku i u duelu na nogama protiv snaznijih igraca.

Link to comment

+1 

ako su frimpongu uspeli d obezbede status domaceg igraca, onda je sasvim ok da isti bude rezerva. ne znam sta se desava sa onim mladim brazilxem koji je igrao na pozajmici u radu, odnosno kako se tamo pokazao? 

Link to comment
On 6.5.2018. at 8:00, Moća said:

Kako je on prodao pored zivog Andjelkovica???

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 

 

      Frimpong je direktan krivac za taj poraz. Kod prvog gola je pokonio loptu protivničkom špicu i stvorio mu zicer, a kod trećeg ga je onaj Srećković prošao na način koji se retko viđa i na rekreativnom fudbalu. 

 

     Sa druge strane, daleko je on od krša kakav smo godinama gajili na štoperskim pozicijama, čini mi se da je osnovni problem u neobjašnjivim padovima koncentracije. Taj pomenuti prvi gol Voždovca je idealan primer, prvo je odneo loptu na 16 metara, uklizavanjem za koje bi mu i Belodedić skinuo kapu za tehničko majstorstvo, a onda je neometan poslužio špica Voždovca. Slične stvari je radio i u subotu. Opet, protiv Krasnodara je odigrao savršeno kao i prvi derbi u Zvezdi, znači da ima nade. Naročito je bitno što je domaći igrač.

Edited by fandorin
Link to comment

tako

 

rekao bih pre da je krivac za taj poraz Božović, manje je bitno ko je bio neposredni izvršilac

a tih nekoliko Frimpogovih utakmica od ove godine potvrđuju da je ipak najbitniji trener

 

inače zanimljiv je fenomen da su glavne teme na topicu Frimpong i Račić :happy:

 

 

Edited by levi
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...