Jump to content
IGNORED

Oskari 2017


Ajant23

Recommended Posts

Do sada gledao Hell or high water, koji ima solidne sanse za muziku, Arrival koji mozda moze da uzme za specijalne efekte, i ova tri evropska Ella, koji je od pogledanih ubedljivo najbolji, A man called Ove, koji je totalna budalastina nedostojna jednog FAF-a i Land of mine, koji ima solidan scenario i nista vise. Medjutim, vrlo sam nezadovoljan, ali se uprkos svemu nadam ce makar jedan od ponudjenih 4848 filmova koji tretiraju rasna pitanja zadovoljiti moj opskurni ukus

Link to comment
  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    28

  • Ajant23

    24

  • Leia

    21

  • mustang

    14

Top Posters In This Topic

ma daleko od toga da smatram da je to jako ostetilo kvalitet filma, rekoh da me je zaista fascinirao film i ocigledno je da se svi slazemo (sem adjanta ;-) da je film fenomenalan... ja sam samo to primetila, a izgleda da nisam jedina kojoj je to zasmetalo :-)

 

 

sad sam tek ovde video da ljudi imaju primedbe na izbor muzike a pogotovo na adađo.

a ja netom na poslednjifilmkojistegledali nahvalio sve, i posebno izbor muzike, i posebno adađo i njegovo mesto u filmu.  :lolol: 

Link to comment

Gledo sinoć mančestera, ok je film, verovatno najbolji od ponudjenih al nisam nešto pao na dupe od fenomenalnosti

Edited by Duci Simonovic
Link to comment

Otprilike sličan utisak.

 

Čak nisam ni siguran da li je najbolji od ponuđenih.
Među dosad odgledanim kandidatima za oskara (a odgledao sam nešto više od pola kandidata u glavnim kategorijama), nijedan me nije posebno oduševio. Uglavnom su to neke teške teme, a i pristupi njima su vrlo ozbiljni. I prethodnih godina imali smo ozbiljne teme (već duže je prisutan trend da među nominovanim filmovima ima dosta istinitih priča), ali njima se često pristupalo relaksiranije, sa više humora i stilizacije. Ove godine takav je, recimo, bio Florence Foster Jenkins, ali je zaradio samo jednu bitniju nominaciju, i to za Meryl Streep, a ona bi vjerovatno bila nominovana i da glumi drvo...

Link to comment

Najbolji film

Arrival - Shawn Levy, Dan Levine, Aaron Ryder, David Lindeences - Todd Black, Scott Rudin, Denzel Washington

Hacksaw Ridge - Bill Mechanic, David Permut

Hell or High Water - Carla Hacken, Julie Yorn

Hidden Figures - Peter Chernin, Donna Gigliotti, Theodore Melfi, Jenno Topping, Pharrell Williams

La La Land - Fred Berger, Jordan Horowitz, Marc Platt

Lion - Iain Canning, Angie Fielder, Emile Sherman

Manchester by the Sea - Lauren Beck, Matt Damon, Kimberly Steward, Chris Moore, Kevin J. Walsh

Moonlight - Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Adele Romanski

 

Fale mi jos dva filma odgledam, ali staviti La La Land u konkurenciju za Oskara je sprdnja na kub. Jel to neka skrivena dogovorena poruka, koju filmski mocnici salju svetskom auditorijumu?

 

i da se banuje Ajant zbog proteziranja Arrivala, gde god da kliknes, vodi ka tom filmu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...