Jump to content
IGNORED

Oskari 2017


Ajant23

Recommended Posts

The Light Between Oceans je naprosto superiorniji u odnosu na Manchester By The Sea, tako da mi naprosto nije jasno odsustvo nominacija prvom filmu, a preterano hvaljenje drugog filma mi nije blisko.

 

Sve što sam do sada video od nominovanih za režiju: Manchester By The SeaArrivalHacksaw Ridge i La La Land, jeste pristojno, ali sve mi je i prilično slabo. Slabo naravno u kontekstu težine nagrade i činjenice da bi trebalo da reprezentuje najkvalitetnije u protekloj godini.

Edited by Ajant23
Link to comment
  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    28

  • Ajant23

    24

  • Leia

    21

  • mustang

    14

Top Posters In This Topic

The Light Between Oceans je naprosto superiorniji u odnosu na Manchester By The Sea, tako da mi naprosto nije jasno odsustvo nominacija prvom filmu, a preterano hvaljenje drugog filma mi nije blisko.

Gledala oba,Mančester mi se više sviđa. Tematski su bliski
Link to comment

Gledala oba,Mančester mi se više sviđa. Tematski su bliski

i meni je manchester ubedljivo najbolji ovogodisnji, zapravo vec dugo godina nisam gledala bolji americki film... bolji i od sjajnih ovogodisnjih evropskih, hocu reci, svideo mi se vise i od toni erdman, l'avenir, elleperfetti sconosciutimatura...  i sve mi je u filmu odlicno, pre svega rezija i scenarij, fenomenalni aflek, misel, klinac ... jedino sam imala problem sa muzikom u filmu, pretpostavljam da tako ''jake'' i poznate kompozicije, a tu pre svega mislim na izbor albinonijevog adadja za najpotresniju i kljucnu scenu filma (pozar i smrt dece). imam neki utisak da je to za reditelja trebalo da doprinese necemu, nekoj simbolici, utisku, emociji, a ja to ''nesto'' nisam uspela da dokucim.

sve drugo u filmu je fenomenalno i sva druga rediteljeva resenja imaju smisla i sve fercera, ali za ovo stvarno ne znam :-) meni je taj adadjo tako jako izraubovan i toliko je istrosio bilo kakvu esenciju,  misticnost il' etericnost, da me je skroz omeo u dozivljaju te scene... i masneove opere u nekim delovima filma su mi bile ''prejake''...
 
the light between oceans sam skoro vec i zaboravila, nije uopste ostavio snazan utisak na mene, iako nije los... od americkih proslogodisnjih mi se svideo i certain women, sa laurom dern, misel vilijams i kristen stjuart. sve tri glumice su bile odlicne ali mi se najvise mi se svidela poslednja prica, sa Kristin, bas su obe glumice sjajno odradile posao! Dobra atmosfera, iako turobna i siva u svakoj prici, ali sve u svemu na mene je film ostavio snazan utisak... la la land je bas limunadica, a gosling i ema uopste nisu nikakav par, nikakva hemija ne vrca iz njihovog odnosa. ni nocturnal animals me nije odusevio, ejmi bas ne volim, ona mi je kao neka bleda kopija dzulijan mur, a dzejk je bio dobar, no ne dovoljno da bi mi se film svideo. 
 
danas se spremam za skorsezea, nadam se da me nece razocarati :-)
Link to comment

 

i meni je manchester ubedljivo najbolji ovogodisnji, zapravo vec dugo godina nisam gledala bolji americki film... bolji i od sjajnih ovogodisnjih evropskih, hocu reci, svideo mi se vise i od toni erdman, l'avenir, elleperfetti sconosciutimatura...  i sve mi je u filmu odlicno, pre svega rezija i scenarij, fenomenalni aflek, misel, klinac ... jedino sam imala problem sa muzikom u filmu, pretpostavljam da tako ''jake'' i poznate kompozicije, a tu pre svega mislim na izbor albinonijevog adadja za najpotresniju i kljucnu scenu filma (pozar i smrt dece). imam neki utisak da je to za reditelja trebalo da doprinese necemu, nekoj simbolici, utisku, emociji, a ja to ''nesto'' nisam uspela da dokucim.

sve drugo u filmu je fenomenalno i sva druga rediteljeva resenja imaju smisla i sve fercera, ali za ovo stvarno ne znam :-) meni je taj adadjo tako jako izraubovan i toliko je istrosio bilo kakvu esenciju,  misticnost il' etericnost, da me je skroz omeo u dozivljaju te scene... i masneove opere u nekim delovima filma su mi bile ''prejake''...
 
the light between oceans sam skoro vec i zaboravila, nije uopste ostavio snazan utisak na mene, iako nije los... od americkih proslogodisnjih mi se svideo i certain women, sa laurom dern, misel vilijams i kristen stjuart. sve tri glumice su bile odlicne ali mi se najvise mi se svidela poslednja prica, sa Kristin, bas su obe glumice sjajno odradile posao! Dobra atmosfera, iako turobna i siva u svakoj prici, ali sve u svemu na mene je film ostavio snazan utisak... la la land je bas limunadica, a gosling i ema uopste nisu nikakav par, nikakva hemija ne vrca iz njihovog odnosa. ni nocturnal animals me nije odusevio, ejmi bas ne volim, ona mi je kao neka bleda kopija dzulijan mur, a dzejk je bio dobar, no ne dovoljno da bi mi se film svideo. 
 
danas se spremam za skorsezea, nadam se da me nece razocarati :-)

 

 

potpuno sam isti utisak imao. film je savrseno emocionalno iskomponovan ali taj adaggio me je toliko iznervirao da sam odmah pomislio pa jebote zar nisi mogao da nadjes nesto originalnije umesto tog toliko izandjalog motiva. joy division bi legao mnogo bolje, bilo sta sa closera.

Link to comment

 

i meni je manchester ubedljivo najbolji ovogodisnji, zapravo vec dugo godina nisam gledala bolji americki film... bolji i od sjajnih ovogodisnjih evropskih, hocu reci, svideo mi se vise i od toni erdman, l'avenir, elleperfetti sconosciutimatura...  i sve mi je u filmu odlicno, pre svega rezija i scenarij, fenomenalni aflek, misel, klinac ... jedino sam imala problem sa muzikom u filmu, pretpostavljam da tako ''jake'' i poznate kompozicije, a tu pre svega mislim na izbor albinonijevog adadja za najpotresniju i kljucnu scenu filma (pozar i smrt dece). imam neki utisak da je to za reditelja trebalo da doprinese necemu, nekoj simbolici, utisku, emociji, a ja to ''nesto'' nisam uspela da dokucim.

sve drugo u filmu je fenomenalno i sva druga rediteljeva resenja imaju smisla i sve fercera, ali za ovo stvarno ne znam :-) meni je taj adadjo tako jako izraubovan i toliko je istrosio bilo kakvu esenciju,  misticnost il' etericnost, da me je skroz omeo u dozivljaju te scene... i masneove opere u nekim delovima filma su mi bile ''prejake''...
 
 

Jeste malo cudan izbor muzike za svaki emotivni fade out, ko skandinavski uljez, vidim da vec ima validnih objasnjenja povodom toga na netu. Meni to nije toliko smetalo, vise si mi ti pustila buvu, film je izuzetan u svakom smislu. Verovatno bi glavna uloga bila nepremostiva za ogromnu vecinu, Affleck je jednostavno takav, magican i cudan, ima tu prepoznatljivu crtu za bol i prazninu, bez premca danas u svetu filma.

Link to comment

ni meni muzika nije smetala, naprotiv. jedina stvar koja mi je bila predmet razmisljanja (vezano i za M i za the Light b.o.) je bila ta da li se tolika `greska` moze bilo kome oprostiti

Link to comment

ma daleko od toga da smatram da je to jako ostetilo kvalitet filma, rekoh da me je zaista fascinirao film i ocigledno je da se svi slazemo (sem adjanta ;-) da je film fenomenalan... ja sam samo to primetila, a izgleda da nisam jedina kojoj je to zasmetalo :-)

Link to comment

Rekao sam da mi nije blisko preterano hvaljenje filma i obrazložio sam zašto. Dakle, da budem jasan, film je odličan, ali preteruješ u hvaljenju. Mogao bih i naširoko, ali nije bitno...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...