Jump to content
IGNORED

Oskari 2017


Ajant23

Recommended Posts

što li je izašlo dvaput?

 

vidi, nisam u toku sa ovogodišnjim oskarom, čuh da je mančester pobednik pa kada sam otišao na IMDB na upit mi je izašla stranica sa onim komentarom. onda sam se setio one tvoje opaske na moje čuđenje glede "arretez moi" i citirao taj komentar. kao ilustraciju izdvojenog mišljenja. ništa drugo.

 

nego, jesi li gledao "keetje tippel"?

Nisam.

 

Što se tiče ovih ocena, ima tu još dosta stvari koje su uključene, ali suština manje-više se ne menja. Pogledaj samo neke naše naslove "starih" domaćih filmova i njihove ocene, pa to više niko ne gleda a kamoli da ocenjuje, kao što je slučaj sa tvojim "arretez moi"  tako da i taj neki broj ocenjivača je veštački.

A u drugu ruku imaš holivudski film sa malim brojem, koji su sa realnijim ocenama, jer ljudi glasaju, gledaju, po neko i komentariše... 

Evo ti primer Death of a Salesman (1951) 652 glasa sa ocenom 7.5 koja je pogođena u srž.

 

Inače ogromna preporuka ovog adaptiranog filma po predstavi Artura Milera "Smrt trgovačkog putnika" 

Link to comment
  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    28

  • Ajant23

    24

  • Leia

    21

  • mustang

    14

Top Posters In This Topic

Ništa posebno salesman

ali daleko od toga da je los, iako mnogo slabiji od a separation (2011) istog reditelja koji je ionako pravo remek delo

taj je valjda i osvojio oskara za strani film, definitivno zasluzeno

pa valjda ovaj krenuo sa dobitnom kombinacijom, samo slabije elaborirano nekako malo smandrljano mi to sve izgleda

al opet, bar imam utisak kao da je neko hteo da snimi film, a ne da odradi kostimiranu oskarovsku tezgu za prvu damu holivuda

Link to comment

jbt kad vas citam pomislim kako vas je povredio neki neandertalac, i veoma sam tuzan zbog toga, nisu svi muskarci stoka...

 

ma jok bre, zenski sam ljubomorna sto nemam ovakvog jednog dasu da mi objasnjava™ :D

 

 

"Muškarci su stoka", to me je Emir naučio da kažem" rekla je Belučijeva. A proslavljeni je potvrdio:

 

"Da, da, naučio sam je to da kaže, ali sam joj rekao i da nisu baš svi muškarci stoka", našalio se proslavljeni reditelj.

Link to comment

Ja bih od ovogodišnjeg izbora izdvojio dva filma.

 

Manchester by the Sea

Svakako jak film koji tera na razmišljanje. Vidimo da je krivica jedno od najjačih osećanja kod čoveka. Čak je jača i od tuge. Teško se prevazilazi. To se prelama u sceni kada Aflek razgovara sa Mišel Vilijams, sa bebom u kolicima. Lično ne volim filmove u kojima se od početka vidi da se nešto što obeležava film dogodilo u prošlosti i da su neminovni flešbekovi.

Recimo, da bih i ja dao prednost filmu The Light Between Oceans. Jednako tretira dobru temu, a i tu su glumci koje više volim. Film malo podseća na biblijsku priču kada je Solomon presudio u sporu između dve majke. Baca svetlo na majčinski odnos i da li je to nešto što se ne može dovesti u pitanje. U tom smislu me je malo podsetio na Room.

 

Hell or High Water

Pomenuo sam već gore da ovaj film nosi kvalitet jer je kroz njega dosta toga rečeno ili pokušano da se kaže. Dijalozi su pažljivo osmišljeni, a mnogo toga se dešava kao sa strane. Ima tu i istorijskog konteksta, sadašnjeg stanja duha ljudi, realnosti današnjice viđene iz ugla običnih ljudi. Muzika je odlična.

 

Odmah iza ova dva bih stavio

 

Hacksaw Ridge

Dobar spektakl. Velika i dobro uklopljena glumačka ekipa. Scene borbe su nekako inovativno efektne. To sam se iznenadio, jer je to već podignuto na viši nivo u nekim skorijim ratnim filmovima. Verovatno je zato dobio oskara za montažu.

 

Arrival

Napisao sam već na jednoj od prethodnih strana moj utisak o filmu. Inače, volim dobar sci-fi, a ova priča mi je dovoljno intrigantna i dobro izvedena.

 

Od ostalih koje sam gledao

 

Moonlight

Mogu da kažem da je film ostavio na mene utisak autentičnosti, ali ništa više posebno od toga. Sličan osećaj sam imao kada sam gledao The Tree of Life. Sve je lepo urađeno, ali nisam pod nekim jačim utiskom.

 

Florence Foster Jenkins

Nekako kada gledam Frirsove filmove uvek se prijatno osećam u toku gledanja. Fino sve to teče. Nema nekog praznog hoda. Dobar je humor. Pošto je bazirano na istinitim događajima, deluje da je slučaj fino istražen, a prikazani su bitni detalji.

 

Nocturnal Animals

Jedan dobar psihološki triler/drama.  Uvek aktuelno pitanje - koliko utičemo na svoj životni put, a koliko je on predodređen onim što mi zaista jesmo. Od glumaca mi je tu dobar bio Majkl Šenon. Kao i kod Džef Bridžisa (Hell or High Water) dopalo mi se to teksaško kuliranje i olako susretanje sa teškim životnim situacijama.

 

Elle

Opet jedan psihološki triler sa odličnom Isabel Iper. Vredi pogledati.

 

Toni Erdman

Ima kod ovog filma malo sporog hoda, ali je to nadoknađeno. Ima nekoliko dobrih, intrigantnih scena, situacija banalnosti i humora. Tema je takođe zahvalna i fino predstavljena.

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...