Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Sunce ti jebem, morning joe trenutno.. uz pokrivanje parade iz Severne Koreje.. "testament donaldu trampu, kako je jedan predsednik mogao da severnu koreju shvati tako pogrešno"... kreće se u novi warmongering, priprema se teren za bajdenovu administraciju.. 

Link to comment


@iDemo  A dobro, mozda je ObiW delimicno u pravu za taj “blam” od okoline, mada cisto sumnjam da bi neko kome je ugrozena egzistencija odbio da radi u trafici da ga ne bi zvali trafikant. Tako je bilo mozda do pocetka 90tih, dok smo jos imali taj luksuz da budemo malogradjani. 

Link to comment
Just now, Leia said:


@iDemo  A dobro, mozda je ObiW delimicno u pravu za taj “blam” od okoline, mada cisto sumnjam da bi neko kome je ugrozena egzistencija odbio da radi u trafici da ga ne bi zvali trafikant. Tako je bilo mozda do pocetka 90tih, dok smo jos imali taj luksuz da budemo malogradjani. 

Naravno, niti je on (bio) budala niti smo mi (ostali) - to 'trafikant' je bilo dobro zezanje - mi smo 'radili u struci' i svejedno presipali gazdi/direktoru benzin iz kanistgera u kola (ne secam se ni sta je vozio)... 1994/5

  • +1 1
Link to comment

Gledo sam juče, televizor ja
igrao je Tramp, moja simpatija
odmah na početku, počelo tepanje
Dotad mirna publika,poče s navijanjem

udri Tramp, ritaj Tramp, pobi gi svi
nedaj niko da preživi od ovi ološi
udri Tramp, ritaj Tramp, pobi gi svi
nedaj niko da preživi od ovi ološi

Link to comment
On 11.10.2020. at 18:58, Fins fleet said:

Aj sad recite meni neukom: Jesu konc logori, vadjenja materice i odvajanja dece od roditelja krenuli pre 2016?

1) konc logori:

objekti su postojali i pre 2017-e i u njima su pritvarani ilegalni imigranti pre deportacije.

2) materice:

ma kakvi.

3) odvajanje dece od roditelja:

za Obamina vakta su porodice uhvaćene na granici držane u pritvoru i deportovani. deca nisu odvajana od roditelja, već su deca odvajana jedino kada je postojala sumnja da je u pitanju nekakva trgovina decom. to jest, deca jesu odvajana od ljudi za koje se sumnjalo da im nisu roditelji. pa to nije bio skandal jer su klinci po pravilu bili u pritvoru sa roditeljima i brzo vraćani preko grane. 

 

svinja je uspostavio praksu odvajanja dece od roditelja kako bi se brutalnim tretmanom odvratili potencijalni budući imigranti. imaš ovde (mogu okačiti ceo članak ako je potrebno): https://www.nytimes.com/2020/10/06/us/politics/family-separation-border-immigration-jeff-sessions-rod-rosenstein.html

Edited by Gandalf
Link to comment
3 hours ago, Leia said:


Trustno ti li si? :D Bas vala, Amerika place za jos jednom priucenom “programerkom”, a i ja sam kao luda za likovima koji misle da mogu da se bave dizajnom jer “imaju ukusa”.

A sto se tice skola, tek toga me mani, probala videla dobila t-shirt, nije to za ljude koji imaju kratak fitilj.

 

 

Pa dobro, nisam ja ovde dosao da resavam tvoje probleme u smislu sta bi ti mogla da radis ako ti propadne to sto radis, nego da kazem da se Amerikanci mnogo manje drze zacrtanog zivotnog puta od nas. I da se takav zarazni optimizam da ce sve biti OK ako krenemo u nesto novo prenosi i na imigrante. Poznajem bracni par sa Balkana (nisu Srbi), gde je muz batalio korporativnu karijeru da bi otvorio zeni privatan biznis. I lepo im to ide ima vec 5-6 godina. Kaze da je to uradio kada je video kolegu koji je posle 20 godina izgubio posao, i to ga je nateralo da "razmislja kako da sam sebi bude gazda".  

.

3 hours ago, Leia said:

 

Elem, nema sve to nikakve nikakve veze s blamom, no nije bas tek tako promeniti profesiju sa 40-45 i to u ovakvoj ekonomiji.

 

 

Nije lako ni ici da kupis cigare u eleju, a spopadaju te manijaci na ulici. Pitaj mustanga da ti objasni tu muku.

 

3 hours ago, Leia said:

 

A mnogi prosto i ne zele, niti su obavezni da zele da se bave necim za sta nisu ni strucni ni zainteresovani, ne bi li dokazali da to u Americi moze. 

 

 

Nisu, dok ih nevolja ne natera. Ni moj prijatelj nije bio zainteresovan da bude sam sebi gazda dok ga nevolja u najavi nije naterala da razmislja u tom smeru. 

 

3 hours ago, Leia said:

 

Mislim po toj logici moze se takav san ziveti i u Srbiji, imas fakultetsku diplomu a nema posla u struci - zaposli se u trafici i pevaj. Vucic i Brnaba forsiraju bas taj narativ, ima posla, otvaraju fabrike levo i desno, al narod “nece da radi” :dry:

 

Jasta. Profesor ili trafikant, pukovnik il pokojnik. Malo binarno pa malo banalno.

Link to comment

Druze ako je neko binaran i banalan ovde, to si nekako bas ti.

Cuj, ja od tebe trazim savet sta da radim :lolol: Pa ti si poceo sa licnim primerima iz svoje okoline, ako to nije validan argument onda ga prvo ti batali.


I mani me molim te posebnosti Amerikanaca i njihove “pozitivnosti”, svugde na svetu imas jedan broj ljudi koji preferira privatni biznis ali to nigde, pa ni u Americi nije vecina.

Prosecan covek i u Americi, i u Srbiji i u Boliviji zeli sigurnost i da zna kad mu stize plata. I da menja posao kad se njemu hoce, a ne kad ga nevolja natera.

 

E sad sto pristalice ovog divljackog kapitalizma zele sve da nas pretvore u Uber style “preduzetnike”, drugim recima bednike koji grebu za golu egzistenciju, bez zdravstvenog osiguranja, bez ikakvih socijalnih beneficija, koji se raspadaju na 6 poslova a jedva krpe za kiriju - tu ciglu meni neces prodati :fantom:

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
37 minutes ago, Leia said:

I mani me molim te posebnosti Amerikanaca i njihove “pozitivnosti”, svugde na svetu imas jedan broj ljudi koji preferira privatni biznis ali to nigde, pa ni u Americi nije vecina.

ovde je verovatno veći procenat nego drugde jer su ljudi koji su dolazili i dolaze u SAD preduzimljiviji od proseka. 

 

But some did make it to the great melting pot called Ankh-Morpork. They arrived with no money – sailors charged what the market would bear, which was everything – but they had a mad gleam in their eye and they opened shops and restaurants and worked twenty-four hours a day. People called this the Ankh-Morpork Dream (of making piles of cash in a place where your death was unlikely to be a matter of public policy). And it was dreamed all the stronger by people who didn’t sleep.

Edited by Gandalf
Link to comment
16 minutes ago, Gandalf said:

ovde je verovatno veći procenat nego drugde jer su ljudi koji su dolazili i dolaze u SAD preduzimljiviji od proseka. 

 


I u Indiji je sigurno veci procenat onih koji se sami “bore” jer im drzava pruza malo do nista, what’s your point :fantom:

Link to comment
14 minutes ago, Leia said:

I u Indiji je sigurno veci procenat onih koji se sami “bore” jer im drzava pruza malo do nista, what’s your point :fantom:

auto-selekcija je dovela do toga da ovde nisu u pitanju ljudi koji su prinuđeni da se sami bore. upravo suprotno, ljudi dolaze ovamo sa idejom da im sledi nemilosrdna borba. oni koji tripuju da je sve med i mleko su prvi koji zglajzaju.

 

Sink or swim. Chuck her in the deep end.

Edited by Gandalf
Link to comment
2 minutes ago, Gandalf said:

auto-selekcija je dovela do toga da ovde nisu u pitanju ljudi koji su prinuđeni da se sami bore. upravo suprotno, ljudi dolaze ovamo sa idejom da im sledi nemilosrdna borba.

 

Sink or swim. Chuck her in the deep end.


Ok ti sto dolaze, ali sta je sa vecinom koji su rodjeni tu, imaju li izbora osim mortal combat? Ili mislis da je vecini sve potaman ovako?

Nije bas rasprava za topik o Trumpu, no dobro

Link to comment
29 minutes ago, Leia said:

Ok ti sto dolaze, ali sta je sa vecinom koji su rodjeni tu, imaju li izbora osim mortal combat? Ili mislis da je vecini sve potaman ovako?

drugoj i inim imigrantskim generacijama je znatno manje mortal combat. ali društvene i privatne norme imaju nekakvu inerciju i prenose se u određenoj meri sa kolena na kolena, pa je za očekivati da je i druga generacija preduzimljivija od proseka. treća ili četvrta generacija možda postaju prosek, ali su u međuvremenu pristigli sveži radni i preduzimljivi...

 

da li tako treba? ima to svoje pozitivne i negativne strane. negativno je to da su jebena strana oni kojima preci nisu birali (tj. Afro-Ameri & Amero-Indijanci). a to što će neki Meksikanac ili Kinez oteti posao nekom belom i debelom, to mene ič ne tangira.

Edited by Gandalf
  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, Leia said:

mislis da je vecini sve potaman ovako?

propustih ovo...

 

ima tu stvari koje bi valjalo menjati, i neke od tih promena imaju većinsku podršku. npr. univerzalno zdravstvo je jedna od tih stvari, jača zaštita za nezaposlene, viši porezi za bogatune... ali je u pitanju i malo pipava stvar. znatno manje brutalan sistem bi možda doveo do toga da su imigranti manje dobrodošli, što znači i manje preduzetničkog duha.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...