Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

58 minutes ago, Roger Sanchez said:

To i je taj neki mikromodel tog postojećeg velikog djelotvornog vicious partnershipa, WWG1WGA pratiteljka Jamesa Woodsa na twitteru i socijalistički™ sektaš, zajedno mlate tuđim kurcem po gloginjama

 

 

nemoj da si ljubomoran!

razumem te....

 

jbga one tvoje poludepresivne bledunjave histericne liberalke pod raznim lekovima naspr mini mi....stabilna, pocrnela, seksi u tri lepe, zdrava, prava, rumena

Link to comment
1 hour ago, NevenMan said:

jesi uopste procitao post iznad tvog? Ako ti bas nista niej jasno uvek mozes da pogledas Imigrant nation umesto da ponavljas Fox krilaticu " I Obama je deportovao"

 

Ja samo vidim da je Obama nesto smanjivao, ali da fasista Tramp jos nije dostigao te cifre.

Link to comment
1 hour ago, Gandalf said:

šućur dragom Alahu, ovo je još uvek demokratija. u demokratiji, predsednik nije Vođa koji odluči nešto i svi slušaju. već je veliki deo onoga što se dešava birokratska inercija, spore promene, pregovoranje... Obama je bio vešt igrač koji je u svim sferama radio oprezno i lagano, tiha voda breg roni i te fore. što je imalo i pozitivnih i negativnih strana.*

 

ko voli brzo i žustro, uz prateću galamu, busanje u grudi, i govore sa balkona uzbuđenim masama...

 

edit:

*barem za nijansu previše oprezan za moj ukus, ali mu se mora priznati da mu je uglavnom uspevalo.

Al koje su ovo škare.

 

Qanonka koja bi deportirala sama da može i prezire demonkrate što su ih pustili.

 

Socijalist koji prezire demonkrate više nego republikance jer demokrati isto deportiraju, umjesto toga da ne.

 

Glenn Greenwald škare. Demonkrati su najgori od sve dece i točka.

Link to comment
4 minutes ago, Roger Sanchez said:

Al koje su ovo škare.

 

Qanonka koja bi deportirala sama da može i prezire demonkrate što su ih pustili.

 

Socijalist koji prezire demonkrate više nego republikance jer demokrati isto deportiraju, umjesto toga da ne.

 

Glenn Greenwald škare. Demonkrati su najgori od sve dece i točka.

 

Pre ce biti da je u pitanju "Svi su isti."

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

 

Pre ce biti da je u pitanju "Svi su isti."

 

 

Mustangu nisu isti. Jedne mrzi ko sotonin okot. Zato što su isti? ne bih rekao

 

Isto i ova luđakinja koja i dalje ima samo jednu opsesiju, ponovno biti izgubljene bitke s demonkratima. Ni njoj nisu svi isti, samo su joj jedni na pameti.

 

 

''Svi su isti''

giphy.webp

Link to comment
20 minutes ago, Budja said:

Ja samo vidim da je Obama nesto smanjivao, ali da fasista Tramp jos nije dostigao te cifre.

šta je Obama želeo? šta Tramp želi?

 

Obama je pokušao i u velikoj meri uspeo da vrati situaciju u kojoj su ilegalni imigranti bezbedni i zadovoljni onog trenutka kada uspeju da uđu u SAD. takvim pristupom, neki lik iz mog rodnog kraja "samo" treba da nađe način da dođe ovamo, i ovde može da nađe posao, oženi se ili nekako prebaci i porodicu... pri tome, moj zemo ima završenu srednju školu i ne zna ništa o finesama američke politike, ali je od prijatelja i rođaka čuo da to može.

 

intenziviranim ganjanjem ilegalaca koji su uspeli da se prebace, svinja stvara situaciju u kojoj ljudi sada znaju da neće biti bezbedni čak i ako uspeju nekako da se ušunjaju. nekome je to sve isto, njima definitivno nije.

Link to comment

P.S.

pre-9/11 pristup je efikasan metod privlačenja imigranata. legalizacija nisko-kvalifikovane imigracije ne bi mogla da prođe, pa je prosto neganjanje ilegalaca verovatno najbolji mogući pristup. koristi poslodavcima koji dobijaju jeftinu radnu snagu, koristi državi koja dobija radnu i preduzetničku demografsku injekciju, koristi ilegalcima koji ovde bolje žive, koristi matičnim im državama u koje ilegalci šalju teško zarađeni novac...

Edited by Gandalf
Link to comment
4 hours ago, mustang said:

 

a beskucnike, crack heads, raspale puteve, nemanje struje u sred leta zbog “klimatskih promena” cu da ignorisem?

 

Sad ćeš da se iznenadiš: u svakom gradu imaš beskućnike i crackheads. Kad sam bio dosta mladji poznavao sam ljude koji su živeli u takvom delu grada. Kako je vreme prolazilo, oni su nalazili bolje poslove pa su se preselili u delove grada gde nema crackheads i beskućnika. Nikada nisam sreo osobu koja je u zrelim godinama, ne radi na minimalcu, nema problema sa drogom ili alkoholom, a živi u takvom delu grada. 

 

Raspalih puteva ima i gde ja živim, nije to specijalitet eleja. Generalno, ulice po velikim gradovima su u dosta lošijem stanju u Americi nego u Beogradu. S druge strane autoputevi se bolje održavaju nego u Srbiji.

 

Što se tiče rolling blackouts, to se nama povremeno dogodi, ali zimi. Grad nije naštelovan da funkioniše kad padnemo u minus duže od nekoliko sati.

 

4 hours ago, Leia said:


Bravo (Zen) majstore! :lolol:

Ti to posmatraš iz ugla Beograda. Ako  ti je u Beogradu loše, nemaš izlaza jer je u unutrašnjosti još gore. Ovde imaš 20 Beograda, i u svakom je standard života drugačiji. Ako ti je skupo u jednom, preseli se u drugi. Možda ti klima neće biti po volji, ali bar nećeš morati na časove Krav Mage da bi otišao do prodavnice. 

  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, Gandalf said:

pri tome, pre-9/11 pristup je efikasan metod privlačenja imigranata. legalizacija nisko-kvalifikovane imigracije ne bi mogla da prođe, pa je prosto neganjanje ilegalaca verovatno najbolji mogući pristup. koristi poslodavcima koji dobijaju jeftinu radnu snagu, koristi državi koja dobija radnu i preduzetničku demografsku injekciju, koristi ilegalcima koji ovde bolje žive, koristi matičnim im državama u koje ilegalci šalju teško zarađeni novac...

Ako ne plaćaju porez, to je problem. Infrastruktura se plaća iz poreza. Ako imaš 10% njih koji ne plaćaju porez a koriste infrastrukturu...

Link to comment
28 minutes ago, Gandalf said:

 

Obama je pokušao i u velikoj meri uspeo da vrati situaciju u kojoj su ilegalni imigranti bezbedni i zadovoljni onog trenutka kada uspeju da uđu u SAD.

Da, jedino što je ulazak tj. granica u US bio malo rastegnut pojam na južnoj granici. Podrganične patrole su (iz mog iskustva od 2009 do 2012 u Arizoni) išle minimum oko 40/50 km od granice (punktovi na putu, helikopteri & patrole po brdima po ceo dan). Mi stranci smo uvek morali da nosimo pasoše sa sobom. Jednom su me zaustavili sa kolegom čak i kada smo vozili džip sa vladinim registracionim tablicama, a naročito kada bismo bili u rentiranim automobilima. Ali ovo je bilo ne samo zbog ilegalne imigracije, nego i krimilaca, švercera, coyotes itd. Jednog Irca kolegu su držali sat na ispitivanju (rentirao je bio auto neke jarke crvene ili narandžaste boje u Fenixu i krenuo prema jugu gde nam je opservatorija gde su ga pokupili- delovao im je sumnjivo, onda su nam lokalci rekli da se optrilike opisom renitranog auta i maršutom kojom je išao poklapao sa profilom švercera :ph34r:. Dakle, onaj ko bi uspeo da se kroz brda provuče bar jedno 100km severno od granice, je mogao da se nada da bude bezbedan. 

Link to comment
5 minutes ago, ObiW said:

Ako ne plaćaju porez, to je problem. Infrastruktura se plaća iz poreza. Ako imaš 10% njih koji ne plaćaju porez a koriste infrastrukturu...

slažem se, valja naći način da ih se natera da plate poreze. jedan od načina bi bio da se obeća nekakva legalizacija statusa ako su plaćali porez u proteklih (lupam) 10 godina.

Link to comment
18 hours ago, mustang said:

ja, cist mali kapitalista kome je u februaru otislo $20K kroz prozor.

Jbg neko mora da plati nakon što vrhunski pravednik Trampara na svoje meleone godinama plaća $750 godišnje 

Link to comment
1 hour ago, Roger Sanchez said:

Socijalist koji prezire demonkrate više nego republikance jer demokrati isto deportiraju, umjesto toga da ne.

 

Ne znam gde si to pročitao, meni za broj deportacija milozvučno zvone testisi. Nisam nikad zagovarao Open Borders budalaštine, ne sumnjam nimalo da će se blokada južnoameričkih migracija samo pooštravati (pod bilo kojom administracijom).

 

Moj problem sa Gandalfovim narativom po kom "Svinja" deportira više od Obame je to što je očigledno šupalj, potpuno nevezan sa realnošću. Baš kao i tvoja sumanuta teza da cene rastu pod ACA (uveden 2010) zbog republikanske sabotaže individual mandate (ukinut 2019).

 

Dakle, samo konstatujem za kakve se bedne, majušne, imaginarne slamčice hvatate da vam worldview ne bi potonuo. 

 

A prezira, alhamdulillah, ima dovoljno za sve. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Gandalf said:

šta je Obama želeo? šta Tramp želi?

 

Obama je pokušao i u velikoj meri uspeo da vrati situaciju u kojoj su ilegalni imigranti bezbedni i zadovoljni onog trenutka kada uspeju da uđu u SAD. takvim pristupom, neki lik iz mog rodnog kraja "samo" treba da nađe način da dođe ovamo, i ovde može da nađe posao, oženi se ili nekako prebaci i porodicu... pri tome, moj zemo ima završenu srednju školu i ne zna ništa o finesama američke politike, ali je od prijatelja i rođaka čuo da to može.

 

intenziviranim ganjanjem ilegalaca koji su uspeli da se prebace, svinja stvara situaciju u kojoj ljudi sada znaju da neće biti bezbedni čak i ako uspeju nekako da se ušunjaju. nekome je to sve isto, njima definitivno nije.

 

 

"šta je Obama želeo? šta Tramp želi?"
 

Koga je to briga?

Put u pakao poplocan je dobrim namerama.

 

 

"Obama je pokušao i u velikoj meri uspeo da vrati situaciju u kojoj su ilegalni imigranti bezbedni i zadovoljni onog trenutka kada uspeju da uđu u SAD. takvim pristupom, neki lik iz mog rodnog kraja "samo" treba da nađe način da dođe ovamo, i ovde može da nađe posao, oženi se ili nekako prebaci i porodicu... pri tome, moj zemo ima završenu srednju školu i ne zna ništa o finesama američke politike, ali je od prijatelja i rođaka čuo da to može."

 

Neki uporedni podatak ili je u pitanju anecdotal evidence? Reko mi zema.

 

 

"intenziviranim ganjanjem ilegalaca koji su uspeli da se prebace, svinja stvara situaciju u kojoj ljudi sada znaju da neće biti bezbedni čak i ako uspeju nekako da se ušunjaju. nekome je to sve isto, njima definitivno nije."

 

Vidi pod prethodni komentar. Neki uporedni podatak ili je u pitanju anecdotal evidence?

 

 

 

Stavise, meni, priznajem, nije jasno principijelno zasto bi oni koji nisu na grani bili privilegovaniji od onih koje uhvate na grani. Hunger games, sta li.

Link to comment
×
×
  • Create New...