Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

17 hours ago, Budja said:

"šta je Obama želeo? šta Tramp želi?"
 

Koga je to briga?

Put u pakao poplocan je dobrim namerama.

propustih ovo.

 

bitno je, jer nam ono što su želeli omogućava da pretpostavimo šta će raditi jedni i drugi. predsednik Bajden će verovatno nastaviti sa onim što je Obama želeo, možda malo jače jer su demokrate sada više pro-imigrantski nastrojeni. dok bi predsednik svinja nastavio da bude svinja.

 

mada... svejetoisto, obzirom da Bajden nema nameru da ukine graničnu kontrolu i dopusti imigraciju svima koji to žele.

Edited by Gandalf
Link to comment
5 hours ago, Leia said:


Pa ne bas, ako radis u filmskoj ili modnoj industriji kao Mustang ili ja, u Americi imas LA i NYC. 
Mozda za tvoj posao nije vazno gde zivis, ali nisu svi u situaciji da spakuju laptop i odu u Alabamu ili Nepal.

Lepa stvar u vezi Amerike i Amerikanaca je da, kada vide da im ne ide u poslu u koji su krenuli, oni promene karijeru. Nije to blam uraditi ovde.

Imao sam kolegu koji je imao pravilo da svakih 10 godina promeni karijeru. Radili smo zajedno moj posao, eno ga sada predaje u srednjoj skoli.I zamisli, nije morao da ode u Alabamu ili Nepal, eno ga na istoj lokaciji gde je i bio.

 

edit: Ah sad se setih... imao sam i koleginicu koja je radila moj posao, sada radi nesto vezano za tvoj posao, nisam siguran sta tacno ali znam da je promenila karijeru 180 stepeni.

Edited by ObiW
Link to comment
6 hours ago, dragance said:

 

Znaci nisi nikada bio. Nemoj dalje, leba ti :D 

Sto? Eno ti drugarica prica o SF ko da je zivela tamo, pa se ne bunis. Istrpi tako i mene. 

Link to comment
5 hours ago, Filozof manijak said:

Dakle, lakse je pobeci iz okoline u kojoj zivis i u kojoj ti nešto smeta, umesto potruditi se da je menjas na bolje.

Tipicno gastarbajtersko razmisljanje :fantom:

Znas ono kad se zaljubis, a devojka ti ne uzvraca ljubav? Mozes da se trudis kolko hoces da ona promeni misljenje, al slaba vajda od toga.

 

Tako ti je i sa gradom u kome zivis. Zaljubljen si u njega, on ti ne uzvraca ljubav. Bolje je za oboje da se rastanete na vreme.  

Link to comment
6 hours ago, Filozof manijak said:

Dakle, lakse je pobeci iz okoline u kojoj zivis i u kojoj ti nešto smeta, umesto potruditi se da je menjas na bolje.

Tipicno gastarbajtersko razmisljanje :fantom:

 

tipicno srpsko razmisljanje: ima da ostanem u Beogradu jer se tu dovukla cela Srbija sa pokrajinama pa makar crko.

 

 

Link to comment
6 hours ago, Filozof manijak said:

Dakle, lakse je pobeci iz okoline u kojoj zivis i u kojoj ti nešto smeta, umesto potruditi se da je menjas na bolje.

Tipicno gastarbajtersko razmisljanje :fantom:

:laugh::thumbup:

 

dobar... ali nije baš tako. ogromna zemlja, ogromne razlike među državama, među gradovima, visok nivo mobilnosti... kakva god da si osoba, kakvi god bili lični prioriteti, možeš naći ćeš okruženje koje ti leži skoro 1/1. pa u značajnom meri ne fercera ta fora kako bi valjalo da menjaš na bolje, jer je lokalcima baš potaman. ti si taj koji štrči, miči se otale ako možeš.

Edited by Gandalf
Link to comment
21 hours ago, Roger Sanchez said:

I mean this is too easy

 

Ne čitaš do kraja: 

 

Spoiler

Democrats routinely and inaccurately blame Trump for creating “cages” for children. They are actually referring to chain-link fencing inside the McAllen center — Obama’s creation. Conditions for detained migrants deteriorated sharply during a surge of Central American arrivals under Trump, particularly in El Paso, Texas.

 

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Ne čitaš do kraja: 

 

  Hide contents

Democrats routinely and inaccurately blame Trump for creating “cages” for children. They are actually referring to chain-link fencing inside the McAllen center — Obama’s creation. Conditions for detained migrants deteriorated sharply during a surge of Central American arrivals under Trump, particularly in El Paso, Texas.

 

 

bas je smesno kad sam sebe napucas u glavu:

Conditions for detained migrants deteriorated sharply during a surge of Central American arrivals under Trump, particularly in El Paso, Texas.

Link to comment
5 hours ago, 3opge said:

 

bas je smesno kad sam sebe napucas u glavu:

Conditions for detained migrants deteriorated sharply during a surge of Central American arrivals under Trump, particularly in El Paso, Texas.

 

Ne bas. Originalno pitanje je bilo da li su kavezi postojali i pre Trampa.

Odgovor je da.

Link to comment
5 hours ago, Budja said:

 

Ne bas. Originalno pitanje je bilo da li su kavezi postojali i pre Trampa.

Odgovor je da.

 

Pa da, pita čovek "da li je odvajanje dece od roditelja krenulo pre 2016", ja mu kažem da jeste i čak se potrudim da istaknem da se stanje pogoršalo pod Trampom...

 

Ali džabe, ako nećeš da se pretvaraš da su stvari crno-bele, automatski si #svejetoisto belolostićar :yawn2: Tramp je izmislio deportacije, trpanje dece u kaveze, i kišu za vikend! Svega toga nije bilo u zlatno doba Regan-Klinton-Obamine vladavine. (Bušovi su valjda bili bronzani.)

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment

Putting kids in cages je praksa koja je bila i za vreme Obame samo je medije boleo kurac jer je bio Obama, sada kada je Orange man bad došao na vlast to je bila udarna vest mesecima. Klasična priča kako mediji i DNC deluju da zajedno oblikuju vesti kako njima odgovara. Mislim, to je toliko jasno kao dan da je tragedija da ozbiljni ljudi o tome uopšte raspravljaju. 

  • +1 2
Link to comment
16 hours ago, ObiW said:

Lepa stvar u vezi Amerike i Amerikanaca je da, kada vide da im ne ide u poslu u koji su krenuli, oni promene karijeru. Nije to blam uraditi ovde.

Imao sam kolegu koji je imao pravilo da svakih 10 godina promeni karijeru. Radili smo zajedno moj posao, eno ga sada predaje u srednjoj skoli.I zamisli, nije morao da ode u Alabamu ili Nepal, eno ga na istoj lokaciji gde je i bio.

 

edit: Ah sad se setih... imao sam i koleginicu koja je radila moj posao, sada radi nesto vezano za tvoj posao, nisam siguran sta tacno ali znam da je promenila karijeru 180 stepeni.


Trustno ti li si? :D Bas vala, Amerika place za jos jednom priucenom “programerkom”, a i ja sam kao luda za likovima koji misle da mogu da se bave dizajnom jer “imaju ukusa”.

A sto se tice skola, tek toga me mani, probala videla dobila t-shirt, nije to za ljude koji imaju kratak fitilj.

Elem, nema sve to nikakve nikakve veze s blamom, no nije bas tek tako promeniti profesiju sa 40-45 i to u ovakvoj ekonomiji. A mnogi prosto i ne zele, niti su obavezni da zele da se bave necim za sta nisu ni strucni ni zainteresovani, ne bi li dokazali da to u Americi moze. Mislim po toj logici moze se takav san ziveti i u Srbiji, imas fakultetsku diplomu a nema posla u struci - zaposli se u trafici i pevaj. Vucic i Brnaba forsiraju bas taj narativ, ima posla, otvaraju fabrike levo i desno, al narod “nece da radi” :dry:

 

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Leia said:

Srbiji, imas fakultetsku diplomu a nema posla u struci - zaposli se u trafici i pevaj. Vucic i Brnaba forsiraju bas taj narativ, ima posla, otvaraju fabrike levo i desno, al narod “nece da radi”

Moj kolega Mika negde 1993/4 - kad mu je istekao 'arandzman' preko omladinske - poceo da radiu trafici u Knezu. Dobar decko al' nije izbegao ono "Mika trafikant" i taj rad. Nisam pratio sta radi al' vidim pre 7-8 godina da je direktor u toj istoj 'radnoj jedinici' u institutu u kome smo radili 1993/4. Zivot k'o zivot... 

Link to comment
×
×
  • Create New...