Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

14 minutes ago, Budja said:

Sta se to desilo u poslednjoj godini prvog mandata Obame?

Ja tu vidim i granice i interior deportacije na max.

kako su deportacije unutar SAD na maksimumu 2012-e? stabilan pad od prve godine (2009) do kraja (2016). 

 

237K (2009e) > 181K (2012e) > 65K (2016e)

Edited by Gandalf
Link to comment
3 minutes ago, Gandalf said:

kako su deportacije unutar SAD na maksimumu 2012-e? stabilan pad od prve godine (2009) do kraja (2016). 

 

237K (2009e) > 181K (2012e) > 65K (2016e)

 

Zavarala me boja.

 

Link to comment
5 minutes ago, ObiW said:

 

 

Zavisi da li imaš nekretninu u vlasništvu ili ne. Ja sam imao paralelno nekretnine u državi koja nije imala state income tax i u onoj koja je imala, i razlika u porezu nekretnina u te dve države je bila tačno onolika koliko sam uštedeo na tome što nisam plaćao porez na dohodak. Ali sam zato i dalje plaćao duplo veći porez na maloprodaju u državi koja nema porez na dohodak.

 

federal-tax-by-per-capita.pngpercentage-of-income.png

 

Zanimljivo kako usprkos prosperitetu™ moraš dosta niz stepenice dok ne dođeš do prve GOP države

Link to comment
21 minutes ago, ObiW said:

 

Nek zaradi više para pa će joj elej biti lepši. To je sve što imam da kažem na tu temu.

 

 

 

a beskucnike, crack heads, raspale puteve, nemanje struje u sred leta zbog “klimatskih promena” cu da ignorisem?

 

Edited by mustang
Link to comment
2 hours ago, Gandalf said:

ja se nadam da će Bajden ukinuti ICE i ograničiti se na kontrolu na granici. što mu u praksi dođe slično onome što je Obama uradio, ali bi ukidanje ICE smanjilo mogućnost zloupotreba U budućim administracijama. 

 

Znam ja da se ti nadaš resetovanju na Obamino zlatno doba, samo što po običaju ne gledaš ni linkove ni grafike koje sam kačiš.

 

Čak i ako uzmemo samo interne deportacije a granicu zanemarimo, Trump u svojoj najberićetnijoj godini (2018) sa 95k deportacija nije uspeo da dobaci čak ni do Obaminih brojki iz 2014. (102k), a kamoli iz prethodnih godina (133k, 180k, 223k, 229k, 237k, 234k).

 

Ali ti samo pričaj prijateljima da ih pod demokratama neće deportovati, tj. da su bezbedni čim su prešli granicu. Lažeš ih kao što lažeš sebe.

 

2 hours ago, Gandalf said:

Interior and Border Removals by ICE, 2008–2018:

fig12018.jpg?itok=3HREWjrC

 

 

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, mustang said:

mrtva sam. robija tj kapiralizam me zakucao danas

 

o kom ti socijalizmu pricas? 

ne razumem te. 

 

 

pa ajd da krenemo prvo od najtaksativnijih stejtova tipa kalifornija, njujork gde moras da pravis minimum $5K kako bi preziveo a guse se u losoj infrakstuturi, beskucnicima i kad seres placas taksu na govno i sta su ti kvazi ppliticki korektni stejtovi postigli ili oces od onih u kojima nema income tax uospte i koliko su one bolje za prosecnog gradjanina. 

 

ko bolje finansijski zivi? obiw i 3orge ili ja, cist mali kapitalista kome je u februaru otislo $20K kroz prozor. a ova dvojica zvalave o trampu iz udobnih fotelja, okruzeni populacijom sapca u vrh glave i bez crnog coveka, koga vide na zoom preko posla. cista bela sabrbija. 

 

ne znam u kom si ti stejtu al ne bi me cudilo da si bulju uvalio u neki republikanski stejt i odatle dirigujes. dodjite malo u “socijalizam” u los andjeles ili san francisco medju vase drugare, best friends forever pa da vidimo kako cete onda da pevate. 

 

 

Evo ja sam u san Franciscu, u cemu je problem? Kada kenjas o republikancima kao tvorcima nekog ekonomskog raja, lepo se preseli u Mississippi ili Alabamu pa da vidis ekonomskog blagostanja.

Link to comment
16 minutes ago, Weenie Pooh said:

Znam ja da se ti nadaš resetovanju na Obamino zlatno doba, samo što po običaju ne gledaš ni linkove ni grafike koje sam kačiš.

Obama je pokušao i značajnoj meri uspeo povratak u Reganovo/Klintonovo zlatno doba.

 

jer je u suštini pokušaj povratka na status quo ante 911: kontrola (skoro samo) na granici i deportacije onih koje uhvatiš na granici. ne tražiš i ne diraš one koji uspeju da se ušunjaju plivanjem Rio Grandea ili turističkom vizom, oni mogu ceo život da provedu kao ilegalci i da im ništa ne hvali. ne moram ja to da objašnjavam, zeme u NYC znaju bolje od mene.

 

pa salonski socijalisti mogu da smrde o tome kako je ste to isto jer je radnička klasa i dalje eksploatisana, stara kurva kapitalizam i dalje hara gradom, itd... mojima u NYC i mnogim drugima širom SAD je svinjina praksa sto po leđima.

Edited by Gandalf
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Budja said:

Sta se to desilo u poslednjoj godini prvog mandata Obame?

Ja tu vidim i granice i interior deportacije na max.

 

Stavise, ceo prvi Obamin mandat deportacije rastu.

 

jesi uopste procitao post iznad tvog? Ako ti bas nista niej jasno uvek mozes da pogledas Imigrant nation umesto da ponavljas Fox krilaticu " I Obama je deportovao"

Link to comment
10 minutes ago, NevenMan said:

Evo ja sam u san Franciscu, u cemu je problem? Kada kenjas o republikancima kao tvorcima nekog ekonomskog raja, lepo se preseli u Mississippi ili Alabamu pa da vidis ekonomskog blagostanja.

 

 

ako tebi nije problem sto seru i pisaju ispred tvoje zgrade, ne mogu ja da se brinem za tvoje navike i ukuse. 

 

sf je toliko lose otisao dole, prelep jedan grad BIO, sad je septicka jama. 

svaka ti cast na takvom izboru zivota. ja zelim bolje za mene ili barem kako je bilo pre

pet godina

Edited by mustang
Link to comment
5 minutes ago, Gandalf said:

Obama je pokušao i značajnoj meri uspeo povratak u Reganovo/Klintonovo zlatno doba.

 

:lol: :smiley_hail: 

 

Quote

jer je u suštini pokušaj povratka na status quo ante 911: kontrola (skoro samo) na granici i deportacije onih koje uhvatiš na granici. ne tražiš i ne diraš one koji uspeju da se ušunjaju plivanjem Rio Grandea ili turističkom vizom, oni mogu ceo život da provedu kao ilegalci i da im ništa ne hvali.

 

Ne vredi :D Sam okačiš linkove na kojima se eksplicitno navodi da su ljudi u stotinama hiljada godišnje bili deportovani pod Obamom, i to ne na granici nego posle "ušunjavanja"... a onda trubiš kako je kontrola postojala "skoro samo" na granici dok su ostali imigranti bili bezbedni. 

 

Dakle, čak ni ne pokušavaš da racionalizuješ: bukvalno izmišljaš drugačiji svet i insistiraš da živiš u njemu, facts be damned.

 

Uživaj.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, mustang said:

osecam se kao vinijev grupi ili cheerleaders-ica :laugh:

 

:wub:

 

:isuse:

 

 

To i je taj neki mikromodel tog postojećeg velikog djelotvornog vicious partnershipa, WWG1WGA pratiteljka Jamesa Woodsa na twitteru i socijalistički™ sektaš, zajedno mlate tuđim kurcem po gloginjama

Link to comment
14 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ne vredi :D Sam okačiš linkove na kojima se eksplicitno navodi da su ljudi u stotinama hiljada godišnje bili deportovani pod Obamom, i to ne na granici nego posle "ušunjavanja"... a onda trubiš kako je kontrola postojala "skoro samo" na granici dok su ostali imigranti bili bezbedni.

šućur dragom Alahu, ovo je još uvek demokratija. u demokratiji, predsednik nije Vođa koji odluči nešto i svi slušaju. već je veliki deo onoga što se dešava birokratska inercija, spore promene, pregovoranje... Obama je bio vešt igrač koji je u svim sferama radio oprezno i lagano, tiha voda breg roni i te fore. što je imalo i pozitivnih i negativnih strana.*

 

ko voli brzo i žustro, uz prateću galamu, busanje u grudi, i govore sa balkona uzbuđenim masama...

 

edit:

*barem za nijansu previše oprezan za moj ukus, ali mu se mora priznati da mu je uglavnom uspevalo.

Edited by Gandalf
Link to comment
30 minutes ago, mustang said:

 

 

ako tebi nije problem sto seru i pisaju ispred tvoje zgrade, ne mogu ja da se brinem za tvoje navike i ukuse. 

 

sf je toliko lose otisao dole, prelep jedan grad BIO, sad je septicka jama. 

svaka ti cast na takvom izboru zivota. ja zelim bolje za mene ili barem kako je bilo pre

pet godina

Ja pocinjem ozbiljno da mislim da sedis u nekom Arilju ili Babinoj Travi i siljis polni organ odatle a da Californiju, a posebno San Francisco nikada u svom zivotu nisi videla. Tvoj opinion o San Franciscu je bukvalno kreiran na Fox Newsu za hilbilly trailer retarde po Tenesiju.  Znas ona prica kako Seatlle gori dok ja sedim u centru i uzivam u kafi i Portlandu po kom se Antifa terroristi sire i ubijaju a i San Franciscu koji pliva u govnima . kakvo jedno jebeno trolovanje teme sa Fox fasistickim pricama. :frust:

Edited by NevenMan
  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...