Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

41 minutes ago, aram said:

Iz teksta: "[...] For the Palestinians, the "right of return" means that Israel should allow millions of Palestinians to move to Israel -- a demand no Israeli government could ever accept as it would means turning the Jews into a minority in their own state. [...]"

 

U cemu je razlika izmedju ovog stava i situacije kada bi npr. Srbija silom povratila Kosovo, pa drzala milione ne-Srba u getu, posto ne bi znala sta drugo da radi? 

Link to comment
21 minutes ago, aram said:

zato što ja ne zamenjujem teze nikad, prosto iznosim svoj stav o tome ko je takođe veliki krivac za ovo što se desilo, uz naravno trampa. ja ovde dolazim da razgovaram, a ne da me optužuju da sam bednik. a ne bih da mi završiš na IL, jer ne mislim da zaslužuješ inače.

 

Pa ti ako ne zamenjuješ teze inače, nemoj ni sad. Ali evo, priznajem: tehnički nije zamena teza nego relativizacija.

 

Sad, ako ti stvari interno prevodiš na lični nivo i misliš da ti kažem da si bednik ako kažem da je bedno to što radiš, tu ja na žalost ne mogu ništa. Kroz ovaj tip komunikacije, mišljenja i stavovi se iznose samo o drugim mišljenjima i stavovima, ređe o ličnostima.

 

Mogao sam isto tako da kažem da je ružna ta relativizacija zločina koju iznosiš. Da li bi se i onda uvredio jer ne dolaziš ti ovde da ti govore da si ružan? 

Link to comment

Ne bih jer jesam ružan :D

 

ali da samo ponovim još jednom, nikako nisam relativizovao ništa. Ali stvarno ne mogu da pišem u svakom tekstu tri puta da su glavni krivci za ovo Trump i Bibi, jebi ga.

Link to comment
5 hours ago, aram said:

Dobro, da se ne lažemo, tu jeste bilo desetine hiljada Palestinaca koji su došli samo na protest. Ali hamas, organizacija koja se zaklela na uništenje Izraela, je poslao par hiljada da probijaju liniju razgraničenja, da seku žicu noževima i urlaju kako će tim istim noževima da povade srca svim prljavim Jevrejima, znajući da će Izrael morati da odgovori. Da li je odgovor adekvatan je drugo pitanje, ali se mora uzeti u obzir i da na svega par kilometara odatle žive neke porodice. A dok se sve to dešava, lideri hamasa otišli u Egipat na nekakve kobajagi pregovore, a i da malo provere stanje na svojim računima - slabo plaćaju Saudijci u poslednje vreme, otkako su ih provalili da milijarde odlaze u privatne džepove...

 

koje si gledao poslednje, got ili vikings? ovo sto radi izrael je cist sadizam i dokazivanje da moze im se i da ne moze im niko nista. i jesu u pravu, nijedan znacajan svetski medij kao i vecine drzava ne sme nazivati ovo pravim imenom - masakr, nego koriste neke prazne fraze. neverovatan je strah od izraela i disproporcionalna moc koju izrael ima u svetu

Link to comment
1 hour ago, marv said:

koriste neke prazne fraze. neverovatan je strah od izraela i disproporcionalna moc koju izrael ima u svetu

 

Ivanka-Ghoul-Daily_news.jpg

Link to comment

nek ostane upisano da je država Srbija jedna od 30 i kusur zemalja koja je učestvovala u ovoj proslavi

 

edit. ny daily news je baš značajan svetski medij :ajde:

ne znam dal je gore to ili ovo selektivno kvotovanje na nivou trećeg razreda. 

 

a i liberalni msm kao npr msnbc, morning joe ekipa itd su više sada navodno naklonjeni palestincima iz samo jednog razloga - tramp. 

Edited by theanswer
Link to comment
14 minutes ago, theanswer said:

nek ostane upisano da je država Srbija jedna od 30 i kusur zemalja koja je učestvovala u ovoj proslavi

Pametno :)

Link to comment
4 hours ago, Gandalf said:

 

Ivanka-Ghoul-Daily_news.jpg

 

Ima li Daily News koju o Chuck Schumer-u?

 

Da znamo da li je naslovna strana jedan u nizu "Vucicu Peder" napada ili je po sredi nekakav principijelan stav.

 

 

Link to comment

Sa druge strane, Bernijeva svaka na mestu.

 

Quote

Sen. Bernie Sanders condemned Israel's response to violence on the Israel-Gaza border during an interview Monday with Mehdi Hasan of the Intercept, saying: "Innocent people are being killed."

"Do you believe, as many human rights groups — American, Israeli, Palestinian, European — are saying, that the IDF snipers shooting kids, people in wheelchairs, are those war crimes?" Hasan asked.

"Those are terrible actions," Sanders said. "Instead of applauding Israel for its actions, Israel should be condemned. Israel has a right to security, but shooting unarmed protesters is not what it is about."

 



"Today’s violence seems to be almost in direct response to the embassy move — some would say an illegal embassy move — how much do you think Donald Trump is responsible for today’s violence?" Hasan asked.

"It doesn't matter what it is," Sanders said. "Obviously Trump is playing a very counterproductive role in every sense."

About Iran, Sanders said he worries closeness with Saudi Arabia could lead to "an Orwellian nightmare of never-ending war." 

"This is a despotic regime run by a number of multi-billionaires," Sanders said about Saudi Arabia.

"We talk about the war on drugs being a failure, well what about the war on terrorism, should we start rethinking that?" Sanders asked.

 

Link to comment
11 hours ago, theanswer said:

nek ostane upisano da je država Srbija jedna od 30 i kusur zemalja koja je učestvovala u ovoj proslavi

Demantovalo MSP.

Link to comment
21 hours ago, Eraserhead said:

 

Blizu istine. Ja uzivam u tome da govnima kazem da su govna i u njihovim reakcijama kada su suoceni s istinom (uvrede). Posto me uvrede tih istih ne interesuju onda smo match made in heaven. Cak nikog ni ne prijavljujem. Ovo mesto je davno prestalo da bude mesto za zdrave debate i razmenu misljenja a populacija je retardirala na politicki nivo Informera kao uostalom i cela zemlja.

 

ne postoji forumas koji ima manje prava od tebe na ovakvu konstataciju. 

 

 

Link to comment
10 hours ago, Budja said:

Da znamo da li je naslovna strana jedan u nizu "Vucicu Peder" napada ili je po sredi nekakav principijelan stav.

 

 

Vučiću pederu, nema tu mnogo principijelnosti.

Edited by Gandalf
Link to comment
×
×
  • Create New...