Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Anduril priznao, znaci dosla maca na vratanca. Sutra kupujem 100K onih kanadskih bitkoinova sto podrzavaju world social equality. Oh wait, a od koga da ih kupim?

Link to comment
12 hours ago, Takeshi said:

 

sjw fenomen je posledica nepostojanja alternative kapitalizmu.

 

SJW fenomen na američkim univerzitetima nije nikakva posledica nepostojanja alternative kapitalizmu. Ako je neko izolovan od kapitalizma, to su redovni profesori na američkim univerzitetima. A oni su krivi za taj fenomen

Link to comment

Taj SJW fenomen se nije spontano razvio i ovako dobro primio. Takeshi je u pravu, SJW identitetska sranja se ljudima drip-fiduju odavno kao poor man's levičarenje. To jeste posledica činjenice da u dvopartijskom sistemu imaš sa jedne strane business-friendly desnicu koja podržava rasizam, seksizam, i homofobiju, a sa druge business-friendly desnicu koja se protivi rasizmu, seksizmu, i homofobiji. 

 

Mladi ljudi koji bi pre pola veka učestvovali u anti-ratnim protestima danas su by and large nezainteresovani sa činjenicu da im zemlja vodi sedam-osam (proxy) ratova istovremeno. Nisu zainteresovani ni za to koliki bi minimalac trebalo da bude, čak ni da zaštite javno obrazovanje od privatnog. Ne, hot topic je njihov identitet po rasnoj i polnoj osnovi jer to smatraju osnovom svakog političkog angažmana. Za to IMHO odgovornost više snosi politička levica™ nego akademija.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
19 hours ago, hazard said:

Da ne postoje horde pomahnitalih levičarskih SJWs (ali bukvalno) po severnoameričkim univerzitetima, Jordan B Peterson ne bi postojao kao pojava. U kontekstu severnoameričke akademije, 1 JPB nije nikakav problem. I naravno da moraš da budeš lajavac, možda i ludak da im se suprotstaviš, jer kad im neko normalan kaže da se iskuliraju oni dovode rulju na vrata koja te uhodi dok im se ponizno ne izviniš uz obavezan otkaz.

ovo je stvarno wtf situacija. dok nisam pogledala intervjue sa profesorom, nisam mogla da bas ukapiram da je tako nesto moguce.

jbg, izgleda da su jedino ekstremne reakcije svake vrste dovoljno fotogenicne za drustvene mreze.

Link to comment
2 hours ago, hazard said:

 

SJW fenomen na američkim univerzitetima nije nikakva posledica nepostojanja alternative kapitalizmu. Ako je neko izolovan od kapitalizma, to su redovni profesori na američkim univerzitetima. A oni su krivi za taj fenomen

To zadnje je tačno, ali to ne kontrira tome što je kvotovano od Takeshija. (Naprotiv, kao što mislim da Uini pojašnjava.) U stvari, na ovo tačno odgovara onaj video o Justin Trudeau-u koji je na rodnoj ravnopravnosti okačio Uini.

Link to comment
2 minutes ago, Indy said:

To zadnje je tačno, ali to ne kontrira tome što je kvotovano od Takeshija. (Naprotiv, kao što mislim da Uini pojašnjava.) U stvari, na ovo tačno odgovara onaj video o Justin Trudeau-u koji je na rodnoj ravnopravnosti okačio Uini.

 

Ja bi samo da napomenem da je SJWisanje uglavnom fenomen srednje i više klase. Dakle ne govorimo o ljudima koji nešto ispaštaju u kapitalizmu, naročito kada pričamo o nekome ko je dovoljno privilegovan da bude student nekog Jejla ili Harvarda.

 

Radnička klasa kada je nesrećna s nedostatkom alternative kapitalizmu, pre ode na populističku i radikalnu desnicu (UKIP, Le Pen, Tramp) nego na neke SJW vedete. Njima je to SJWisanje uglavnom strano i neshvatljivo.

Link to comment

Mislim da nisi ukapirao... to (što vi zovete SJW - lično ne priznajem taj termin) je upravo simptom nepostojanja prave levice, tj. fake levica (kao Billary et al.)

Link to comment

Mislio sam da govorimo o uzrocima SJWisanja (nisam ni ja nešto privržen terminu, ali se on lako kuca, a bolji me mrzi da smišljam). Da oni ,,okupiraju" neki politički prostor koji bi trebalo da ima neka tradicionalna levica, to se skroz slažem.

 

Meni je inače potpuno smešno pričati o tradicionalnoj, ekonomskoj levici u mejnstrim američkoj politici...a ja nisam neki levičar kao što znaš. U Americi postoji, zavisno od trenutka, desni centar i centar, ili desnica i desni centar.

Link to comment
13 minutes ago, hazard said:

 

 

Meni je inače potpuno smešno pričati o tradicionalnoj, ekonomskoj levici u mejnstrim američkoj politici... 

Pa to je isto što i Takeši napisao, s tim što njemu možda nije smešno. Ti znaš da u američkom diskursu™ ono što nazvah fake levica (ili levica(tm)) se tako i zove, ali neironično. Ako si pogledao video koji je poslao Uini, a koji sam referencirao, on u stvari jasnije kaže to što ja hoću da kažem.

 

Meni to, inače, nije baš ni malo smešno. Naime, sindikalizam je prilično brutalno ugažen u USA, posebno u vreme hladnog rata (a i dan danas) po automatizmu asociran sa Staljinom/Sovjetima. Npr

Link to comment

Ne bih Bernija ili Vorenovu nazvao nekom biznis-friendly desnicom. 

Ako pricamo o ekonomskoj desnici, ovo danas je jos uvek daleko od ekonomskih liberala pre 2. Svetskog rata ili u 19. veku. 

Ono sto jeste krahiralo je levica koja se zalaze za drzavno vlasnistvo, drzavne firme itd., dakle drzavni socijalizam u nekim domenima drustva.

 

Danas u okviru levice ali i kod liberala kao i na desnici itekako postoji znazan pokret koji se bavi rastucom nejednakoscu.

Cak i Ekonomist pise o tome a ne o identitetskim problemima a to je osnovna levicarska tema a ne desnicarska. 

Problem je sto levica jos nije dosla sa nekim konsekventnim planom koji bi smanjio nejednakost a da istovremeno ne smanji generalni rast. 

Nejednakost je osnovna tema i svi drugi problemi prava, identiteta itd. se zapravo mogu svrstati pod taj termin.

Svi pricaju o nejednakosti ali na kraju to ipak znaci da nekome treba konsekventno rebnuti porez cime se problem prebacuje na internacionalni nivo.

 

Po mom misljenju, jedini zaista fer nacin da se to resi je flat tax gde se i gradjani i kompanije tretiraju jednako. Isto vazi i za transakcije - trgovinu i finansije i tu dolazi do problema, internacionalno. Dakle, Amazon i Jim bi trebali da placaju 25% na dohodak kao sto bi i VAT na prodaju hleba, auta, deviza ili akcija trebao biti isti. Ne moze se pricati o jednakosti ako vaze razlicita osnovna pravila u zavisnosti ko si ili delatnosti.

Edited by Anduril
Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

Taj SJW fenomen se nije spontano razvio i ovako dobro primio. Takeshi je u pravu, SJW identitetska sranja se ljudima drip-fiduju odavno kao poor man's levičarenje. To jeste posledica činjenice da u dvopartijskom sistemu imaš sa jedne strane business-friendly desnicu koja podržava rasizam, seksizam, i homofobiju, a sa druge business-friendly desnicu koja se protivi rasizmu, seksizmu, i homofobiji. 

 

Mladi ljudi koji bi pre pola veka učestvovali u anti-ratnim protestima danas su by and large nezainteresovani sa činjenicu da im zemlja vodi sedam-osam (proxy) ratova istovremeno. Nisu zainteresovani ni za to koliki bi minimalac trebalo da bude, čak ni da zaštite javno obrazovanje od privatnog. Ne, hot topic je njihov identitet po rasnoj i polnoj osnovi jer to smatraju osnovom svakog političkog angažmana. Za to IMHO odgovornost više snosi politička levica™ nego akademija.

 

Za to IMHO odgovornost više snosi nepostojeca politička levica™ nego akademija.

Link to comment
×
×
  • Create New...