Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

ček da vidim jesam dobro razumeo:

 

radi im poso = dobro

ne radi im poso = zlo

 

jery tako?

zar je tebi logično da se resursi takve države angažiraju just for the Lulz?

Link to comment

pa to pitaj Erasera, on pominje nekakvu borbu Dobra i Zla

pa koliko vidim, podržavali su DOS da strmeknu Slobu. to im je i pragmatički odgovaralo. pravo je pitanje, i to za tebe, što je tebi Zlo? Eras je po tom ptanju sasvim jasan.

Link to comment

Pa meni Zlo, tako sa velikim Z, malo detinjasto traziti u politici. U svakom slučaju, nijedna strana tu nije i moja strana, niti se njima jebe bilo za mene, bilo za Dobro i Zlo.

Link to comment

Pa meni Zlo, tako sa velikim Z, malo detinjasto traziti u politici. U svakom slučaju, nijedna strana tu nije i moja strana, niti se njima jebe bilo za mene, bilo za Dobro i Zlo.

to je dobro, onda očito nema šanse da postaneš autošovinist koji mrzi Srbe jer održavaju Vučića kao nekad Slobu. Stay water my friend.

Link to comment

a dok je USA održavala Slobu, faktora stabilnosti? ili sad kad podržava Vučića?

 

Ja sam potpuno za to da se i USA najede govnima i takvim slucajevima, a sloba nije jedini. S tim sto ja ne verujem da su ga oni odrzavali vec da su ga koristili. Cisto da ne ispadne da bismo ga mi skinuli da nije bilo njih. 

 

E sad ja generalno nisam protiv petljanja u procese u drugim drzavama kada se podrzavaju demokratske opcije. Ono sto bode oci jeste da oni koji su protiv petljanja kukaju sto neko ne podrzava borbu protiv slobe ili vucica. 

Edited by Eraserhead
Link to comment

@rodja

 

pazi, kapiram ja da je tebi to možbit teško za shvatiti, ali nisu ni Srbi na nekakvoj mojoj strani.

 

@eraser

 

sve to lepo zvuči dok se ne dodje do suštine, a nju mi je lepo objasnio rođa na prethodnoj strani: radi poso americi - Dobro (demokratska opcija), ne radi poso americi - Zlo (diktatura, sumrak civilizacije)

 

eto, sve sam lepo naučio, ne bih vas više zadržavao :D

Link to comment

 

 

 

 

Jer nije tu samo bitno da li se mesaju u izbore vec na cijoj strani se mesaju. Tako nije isto kada USA u Srbiji pomaze DOS i kada Rusija pomaze Dveri ili kada pomaze Le Pene, Trampove i ostali ekstremisticki olos koji je njoj blizak.

 

Tako da ovo u neku ruku jeste sukob dobra i zla samo linije nisu tako postavljene.

 

Znači odgovor na pitanje što je tebi to bitno je jasan, ti svet vidiš kao borbu između dobra i zla. Jebiga ja bih razumeo taj stav da imaš 17 godina. Čak i u ovom kratkom osvrtu ti si se prisetio te jedne situacije kad je US of A podržala neku normalniju opciju a preskočio si gomilu slučajeva kada je podržavala ološ. A navodno nemaš problem da i Ameriku nahraniš govnima. Pakao. 

Link to comment

Pa meni Zlo, tako sa velikim Z, malo detinjasto traziti u politici. U svakom slučaju, nijedna strana tu nije i moja strana, niti se njima jebe bilo za mene, bilo za Dobro i Zlo.

Ako ti nije jasno kome se jebe za tebe a kome pak ne, samo pogledaj koliki iznos novcanih donacije stizu u Srbiju od EU, koliko od Amerike, a koliko pak od Rusije. 

Link to comment

@aram

Dobro su ti objasnili ali ti nisi dobar... [emoji6]

 

borba dobra i zla se svodi na borbu vecitog progresa protiv malignog protekcionizma pojedinih nacija. eto birokratija EU skace sebi u usta i guta sve redom: Ukrajinu, izbeglice, Brexit. Toliko ovo progredira unazad da izgleda da ce opet biti "pomirena" sama sa sobom kao 18 i 45. Sta ce biti sad uzrok/povod? Uzrok je galopirajuci protekcionizam Istoka a povod mozda progresivni protekcionizam Zapada.

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Edited by mlatko
Link to comment

@obiw

 

ne, ne, pobrkao si nešto. meni je sve potpuno jasno... tebi nije najjasnije.

 

ja npr. jako dobro znam i iznose donacija tzv. "demokratskoj opoziciji" u svim godinama Miloševićeve vladavine. kao i koliko desetina puta su te donacije odjednom porasle kad su jednom odlučili da im više "ne radi poso". a znam i koliko je to bila sitna lova za USA...

Edited by aram
Link to comment

to je dobro, onda očito nema šanse da postaneš autošovinist koji mrzi Srbe jer održavaju Vučića kao nekad Slobu. Stay water my friend.

Роџер пл. Санчез Објективни и Нешристрасни, Сверазумевајући :fantom:

 

Novouvedene titule koje se dodeljuju novopecenim Zapadnjacima, dobijaju se cijepljenjem™ i udisanjem plemenitog zraka slobode i demokratije.

Link to comment

@obiw

 

ne, ne, pobrkao si nešto. meni je sve potpuno jasno... tebi nije najjasnije.

 

ja npr. jako dobro znam i iznose donacija tzv. "demokratskoj opoziciji" u svim godinama Miloševićeve vladavine. kao i koliko desetina puta su te donacije odjednom porasle kad su jednom odlučili da im više "ne radi poso". a znam i koliko je to bila sitna lova za USA...

Meni nije jasno? Meni je savrseno jasno da se sad vadis, jer kako drugacije da objasnim prelaz sa "svi su oni meni isti" na "dobro, nisu nam Rusi davali pare, al' ni ovo sto nam je Amerika davala realno nije neka para za njih".  

Link to comment

@rodja

 

pazi, kapiram ja da je tebi to možbit teško za shvatiti, ali nisu ni Srbi na nekakvoj mojoj strani.

 

@eraser

 

sve to lepo zvuči dok se ne dodje do suštine, a nju mi je lepo objasnio rođa na prethodnoj strani: radi poso americi - Dobro (demokratska opcija), ne radi poso americi - Zlo (diktatura, sumrak civilizacije)

 

...

 

sve to lepo zvuči dok se ne dodje do suštine, a nju mi je lepo objasnio rođa na prethodnoj strani: radi poso americi - Dobro (demokratska opcija), ne radi poso americi - Zlo (diktatura, sumrak civilizacije)

 

 

 

Zasto lazes? Nisam primetio da bilo ko recimo podrzava pomoc SAD zemljama poput KSA. Podrzava se SAD iz slucaja do slucaja kada radi posao - kao recimo skidanje Milosevica.

E sad, to sto je tebi podrska demokratskim procesima (ma kako poblematicni bili) i podrska diktaturama jedno te isto, je vec tvoj problem, tj. time se svrstavas upravo u one koji su podrzavali Milosevica devedesetih ili su im i opozicija i Milosevic bili isti. Taj vas svejetoisto argument nije nista novo i naslusao sam ga se od apologeta Milosevicevog rezima sasvim dovoljno. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...