Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

ovaj put si preskočio slobu i odmah se fokusirao na hitlera, zauzet si?

Samo je u pitanju jedan siri fenomen podanickog ponasanja i nesposobnosti da se odvoji bitno od nebitnog.

 

U svakom slucaju, zbog toga je dobro sto postoji plejada raznih Kolbera da fokusiraju paznju na ono sto jeste bitno. Mada ja licno nisam fan. John Oliver mi je bolji.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Samo je u pitanju jedan siri fenomen podanickog ponasanja i nesposobnosti da se odvoji bitno od nebitnog.

 

U svakom slucaju, zbog toga je dobro sto postoji plejada raznih Kolbera da fokusiraju paznju na ono sto jeste bitno. Mada ja licno nisam fan. John Oliver mi je bolji.

 

šta je tu tačno bitno? to što su rusi pokušali da uticaju na izbore u americi koja day in day out isto to radi praktično od kad je kročila na kuglu zemaljsku? zašto je tebi lično bitno da je to u fokusu 24/7 umesto pitanja koja su daleko bitnija? ja razumem kolbera, to donosi rejtinge i pobedu nad falonom, živ nisam da znam šta tebi to lično donosi?

Edited by theanswer
Link to comment

Ne znam sta je smesno osim da si prevideo da je ono bila 2012 - pre rata u Ukrajini, sukoba sa EU, NATO i full blown nacionalizma. 

Bice da demokrate prosto nisu uvek bile "anti-ruske" nego da se bune tek sada kada vide da imaju i da su uvek imali posla sa apgrejdovanim KGB-om koji upravlja najvecom i najbogatijom drzavom sveta kao svojom prcijom.

Potcenili su ih, tj. pre svega Obama svojom arogancijom i sada se kuvaju. 

Sto ce reci - nadali su se pacifikovanju Rusije kojoj ne bi palo na pamet cak ni da glumi silu u komsiluku a kamoli svetsku silu (namerno ne kazem super-silu)

Sustina je da ne postoji preveliki eticki rascep izmedju Rusije i SAD, naravno postoje razlike u "ljudskim pravima" ali je problem sto to SAD poteze neiskreno i zarad nekog drugog cilja (nadam se da se slazemo da imas X primera u istoriji kad je SAD podrzavala diktatore i ubice)

Mislim da vecina onih koje optuzujete da brani Rusiju je u stvari isprovocirana time sto se ceo sukog prikazuje kao stvar etike, kao sukob dobra i zla ....

Link to comment

Sve ce to istorija pozlatiti. Cr(ve)no-belo ce pobednik da pise a naco fasizam ce svakako biti porazen. Iz toga ce se izaci (samo) 2 put pametniji al meni je dosta. Problem je samo kako organizovati kecerski duel Trump&co. Vs. Putin&co. ???

Link to comment

mustang i ja smo pre jedno mesec dana pricaii o ljudima koji su ilegalno usli (ili ilegalno ostali duze nego sto je trebalo) i kako eventualna zenidba/udaja za Amerikanca utice na deportaciju. Da podsetim, mustang je rekla (otprilike) da je nemoguce da takve deportuju, jer je ona licno pred deportaciju zenila/udavala takve slucaje sa Amerikancima, i puj pike deportacija ne vazi. 
 
A onda je dosao Donald Trump:
 

Under previous administrations, it was more common for immigrants with US citizen wives or minor children or with other special circumstances to reach deals. During the first five months of the Trump administration, the number of immigrants whose deportation cases were closed via prosecutorial discretion dropped to less than 100 per month, compared to about 2,400 per month during the same period in 2016.

http://www.chron.com/about/article/Deferrals-of-immigrants-deportations-nearly-11297493.php?ipid=hpctp

Edited by ObiW
Link to comment

Mustang će ti reći:

 

a) da ona to nikad nije rekla/napisala

b) da se njoj zapravo sviđa ovo kako Trump radi i uvijek je to htjela, to željela i za tim čeznula.

 

She's a Trumpkin, lest you forgot.

Link to comment

Mustang će ti reći:

 

a) da ona to nikad nije rekla/napisala

b) da se njoj zapravo sviđa ovo kako Trump radi i uvijek je to htjela, to željela i za tim čeznula.

 

She's a Trumpkin, lest you forgot.

c) Obama ih je mnogo vise deportovao...

Link to comment

Sto ce reci - nadali su se pacifikovanju Rusije kojoj ne bi palo na pamet cak ni da glumi silu u komsiluku a kamoli svetsku silu (namerno ne kazem super-silu)

Sustina je da ne postoji preveliki eticki rascep izmedju Rusije i SAD, naravno postoje razlike u "ljudskim pravima" ali je problem sto to SAD poteze neiskreno i zarad nekog drugog cilja (nadam se da se slazemo da imas X primera u istoriji kad je SAD podrzavala diktatore i ubice)

Mislim da vecina onih koje optuzujete da brani Rusiju je u stvari isprovocirana time sto se ceo sukog prikazuje kao stvar etike, kao sukob dobra i zla ....

 

Izgleda da je jedini prihvatljiv nacin da se bude "regionalna sila" taj da se komsije drze u podanickom statusu. Upravo takav stav je rezultirao time da danas sve evropske komsije Rusije a i neke azijske vide Rusiju kao neprijatelja i potencijalnu pretnju. Takav odnos sa svojim susedima nemaju ni Amerika ni evropske regionalne sile. Imaju samo Rusija (i u nekoj meri Kina). To je proizvod kombinacije istorijskih frustracija i nesposobnosti politicke evolucije u kojoj susedi postaju partneri i otklanja se mogucnost da im se dogodi ono sto se dogodilo Ukrajini. Upravo Ukrajina je dokaz da su ostali bili u pravu kada su utociste potrazili u NATO. Da nije tako dogodilo bi im se svima slicno cim su se obnovile sovjetske aspiracije.

 

Eticki rascep izmedju USA i Rusije je sa Trampom na vlasti sve manji. Medjutim ovde se i ne vodi borba izmedju USA i Rusije vec izmedju liberalne demokratije i onoga sto se moze opisati kao ideologiju u povoju koja kombinuje neke od ovih elemenata: jak lider (koji navodno donosi stabilnost), ksenofobija (strah od imigranata), teorije zavera (od sletanja na mesec pa do pizzagatea), homofobiju, "porodicne vrednosti", tradicionalizam... U americi se do zove alt right, u evropi su to Le Pen ili neko slican ali je taj pokret vec postao globalan. Rusija u kojoj je na vlasti autoritarni diktator i koja je predvodnik ideje tradicionalnih vrednosti postaje epicentar te nove ideologije u koju se svaka ekstremisticka bitanga ugleda. Rusija opet koristi svoj uticaj da takve bitange promovise. Zato nisi u pravu kad kazes ovo:

 

 

šta je tu tačno bitno? to što su rusi pokušali da uticaju na izbore u americi koja day in day out isto to radi praktično od kad je kročila na kuglu zemaljsku? zašto je tebi lično bitno da je to u fokusu 24/7 umesto pitanja koja su daleko bitnija? ja razumem kolbera, to donosi rejtinge i pobedu nad falonom, živ nisam da znam šta tebi to lično donosi?

 

Jer nije tu samo bitno da li se mesaju u izbore vec na cijoj strani se mesaju. Tako nije isto kada USA u Srbiji pomaze DOS i kada Rusija pomaze Dveri ili kada pomaze Le Pene, Trampove i ostali ekstremisticki olos koji je njoj blizak.

 

Tako da ovo u neku ruku jeste sukob dobra i zla samo linije nisu tako postavljene.

Link to comment

a dok je USA održavala Slobu, faktora stabilnosti? ili sad kad podržava Vučića?

Slobu su održavali njegovi Srbi, kao i Gospodara Vučića.

 

A USA su ga podržavali koliko Gadafija, dok je bio čvrst i radio im posao, nije im se isplatilo ljuljati ga. Ali su ga s radošću dočekali kad se nakrivio na krivini

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...