Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Znaci Tramp je sada zvanicno poceo da pravi veliko sranje. Ovo do sada su bile sitnice (gledajuci spolja; unutrasnja americka politika me ne zanima mnogo), sada je poceo da pravi veliku stetu na globalnom nivou. Ovoga sam se najvise i plasio.

 

No kako bese, kada neka zemlja objavi povlacenje, mora se pridrzava sporazuma jos 4 godine, ne moze tek tako? Naravno, u te 4 godine se verovatno nece zapravo raditi nista konkretno da se sporazum sprovodi...

Link to comment

Kina i EU se ne slazu s tim gledistem. Kao ni ostatak G7, minus SAD. Zapravo drzave koje se pridrzavaju sporazuma imaju pravo da uvode carine onima koje se ne pridrzavaju. Ovo ce Kinezi da drze Trampu nad glavom svaki put kada pokusa da prica o nekakvim velikim carinama prema njima. A obice mu se o glavu i tokom pregovaranja o izmeni NAFTA sporazuma.

Link to comment

Kina i EU se ne slazu s tim gledistem. Kao ni ostatak G7, minus SAD. Zapravo drzave koje se pridrzavaju sporazuma imaju pravo da uvode carine onima koje se ne pridrzavaju. Ovo ce Kinezi da drze Trampu nad glavom svaki put kada pokusa da prica o nekakvim velikim carinama prema njima. A obice mu se o glavu i tokom pregovaranja o izmeni NAFTA sporazuma.

 

Daj boze da si u pravu. Ja se bojim da ce sada sve da se pretvori na nadjebavanje a da je ovaj sporazum mogao da postoji jedino kao prijateljski dogovor i kompromis. Evropljani ce svakako ostati da guraju sporazum ali bez Kine, Indije i Rusije nema nista. Videcemo.

Link to comment

Kina i EU se ne slazu s tim gledistem. Kao ni ostatak G7, minus SAD. Zapravo drzave koje se pridrzavaju sporazuma imaju pravo da uvode carine onima koje se ne pridrzavaju. Ovo ce Kinezi da drze Trampu nad glavom svaki put kada pokusa da prica o nekakvim velikim carinama prema njima. A obice mu se o glavu i tokom pregovaranja o izmeni NAFTA sporazuma.

 

Tacno tako. Posto je Tramp ovo napravio da bi americku industriju ucinio konkurentnijom sada samo treba lepo sesti, izracunati koliko americke kompanije dobijaju ovim, pomnoziti sa tri i za toliko odrapiti carinu za uvoz sve americke robe. Nadam se da ce EU, Kina i Rusija zauzeti isto stanoviste po ovom pitanju jer posle ovoga dok je ovaj klovn na vlasti SAD nema sta da traze u pristojnom drustvu. Pa Amerikanci neka ga roknu, impicuju ili sta vec rade sa svojim odmetnutim predsednicima.

Link to comment

Znaci Tramp je sada zvanicno poceo da pravi veliko sranje. Ovo do sada su bile sitnice (gledajuci spolja; unutrasnja americka politika me ne zanima mnogo), sada je poceo da pravi veliku stetu na globalnom nivou. Ovoga sam se najvise i plasio.

 

 

Cemu pesimizam? Za 100 godina ce Amerika da potone, a Srbija da dobije izlaz na more. Win-win.

Link to comment

Kina valjda ima sopstvene incentives, nezavisne od neobavezujućih sporazuma. Ideja da će posle američkog istupanja sve ostale zemlje sveta kao leminzi za njima proizilazi direktno iz popularne basne o izuzetnizmu™.

 

Hihihihohohohnjhnjhnj kako se samo takvo gadno ponasanje smesno.

 

Ne nego je smešno "pacov iz ambasade", "ne borac za slobodu informacija već jedan manipulativni čovek", i ostala proseravanja.

Link to comment

Nisi napisala, prepisala si.

Od mene i Cercila ;)

Imas par strana u nazad.

 

laskavce;)

 

O prihvatljivosti ili neprihvatljivosti trampare odlucio je njegovo velicanstvo americki glasac.

 

pa to ti kazem, jedina svetla tacka u komplet cirkusu je upravo to: demokratija, kakva takva, ipak postoji. dakle, opovrgava raznorazne teorije zavere oko svemocnog establishmenta - glas ipak nesto znaci. meni je to prilicno ohrabrujuce i prakticno jedina antidota trenutnom apsurdu.

 

A da je trampara samo incident, miteser na besprekornom tenu klasicne predstavnicke demokratije, kome se, eto, posrecilo, plus nesto muljatorskih vestina - nece biti.

Sistem skripi, i to ozbiljno, ima zakrecenje krvnih sudova, omogucava pojave i uspeh likova poput trampare i to ne samo u SAD...

Dakle, nece biti da je dovoljno da ga se makne pa da sve bude kako treba.

Jer nije kako treba.

 

ko i gde uopste kaze da ce da bude sve kako treba samim skidanjem trampare?

 

po n-ti put, sistem nije savrsen i promene su potrebne ali izbor trampa samo odmaze tom procesu.

 

zapravo, sistem samo jos vise trpi i tone sve dublje dok manki bezumno lupka po dugmicima kako mu u kom trenutku padne na pamet. dakle, po kojoj logici je tramp bio promena koja je bila potrebna? meni je taj argument nadrealan.

 

 

Pa, sad...

Hocu reci, imam utisak da se nisi bas ni polomila oko kritike iste  :P

 

pa nisi se ni ti polomio da kritikujes trivijalni izvor iste vec si se cisto obazirao na sadrzaj fotografije. dakle, kakvi su to sad dupli standardi, a;)) ?

Link to comment

Ovim sporazum prakticno prestaje da postoji.

 

dakle, vrag je zaista odneo salu...

 

if i may, samo bih da kvotiram tvoj potpis:

 

"bravo kreteni".

Link to comment
×
×
  • Create New...