Jump to content
IGNORED

Književni RIP


אַף אֶחָד

Recommended Posts

3 hours ago, Profesionalac said:

Fenomenalan je General.

 

Dobra je i Palata snova, samizdat je izdao nju i još jednu knjigu eseja/razgovora i mislim da nema na srpskom drugih njegovih knjiga.

 

Razgovor o brilijantima... nije knjiga eseja, vežć zbirka pripovedaka: Razgovor o brilijantima jednog decembarskog popodneva (samizdatb92.rs)

 

Moj poslednji susret sa Kadareovom prozom usledio je po objavljivanju tih knjiga za Samizdat. Komentarisali smo ovde na forumu i tada sam dobio link i za Lutku (portret majke)

 

Knjižara Karver (Podgorica) objavila je Pad kamenog grada što nisam čitao i voleo bih da nađem. Kameni grad je naravno opet Đirokastra, a ni tamo nisam išao, a voleo bih da odem.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
52 minutes ago, Ras said:

 

Razgovor o brilijantima... nije knjiga eseja, vežć zbirka pripovedaka: Razgovor o brilijantima jednog decembarskog popodneva (samizdatb92.rs)

 

Moj poslednji susret sa Kadareovom prozom usledio je po objavljivanju tih knjiga za Samizdat. Komentarisali smo ovde na forumu i tada sam dobio link i za Lutku (portret majke)

 

Knjižara Karver (Podgorica) objavila je Pad kamenog grada što nisam čitao i voleo bih da nađem. Kameni grad je naravno opet Đirokastra, a ni tamo nisam išao, a voleo bih da odem.

Hvala, nisam čitao, ali mi je očigledno ostao naslov u glavi pa sam povezao za razgovorima i razmišljanjima :mellow:.

Link to comment
13 hours ago, kralj said:

Iskreno se nadam da si promašio topik. 


Dobro ovo će te izbaciti, ovu račenicu….magnetoskop zapišite ovaj trnutak, izbacite, nisam video

Link to comment
  • 2 months later...

nisam znala da je umro frederik dzejmson, prije par dana. doduse nisam znala ni da je nadrndani marksista do prije par dana bio ziv.

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

nisam znala da je umro frederik dzejmson, prije par dana. doduse nisam znala ni da je nadrndani marksista do prije par dana bio ziv.

 

Nisam ni ja dok sad nisam proscitao ovo sto si napisala. Meni on bio kul skroz lik, volim njegove tekstove koje sam citao. Odlicno je objasnjavao ovu tastinu prazninetm.

 

A bas sam skoro, bukvalno pre dve nedelje, trazio onaj citat:

 

[quote]It is safest to grasp the concept of the postmodern as an attempt to think the present historically in an age that has forgotten how to think historically in the first place.[\quote]

 

Edited by Sludge Factory
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...