Jump to content
IGNORED

USA Izbori


Miralem

Tko?  

121 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ne razumem tvoju posalicu.

 

ja sam pristalica socijalizma. komunizam bar sfrj komunizam je svakako bio bolji nego ovaj 'kapitalizam'

 

i vi svi sto velicate ovaj sjajan globalizovan sistem i obamu...ko ste vi? imate li vi firme u usa? imate li vi vise od 10 zaposlenih? placate li  takse za firmu ako je corp. iza zaposlene osiguranje, bonuse, overtime, workers comps?

 

dajte primenite taj obamin sistem na vas zivot. pa mi javite kako je.

Link to comment
  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Eraserhead

    276

  • Prospero

    185

  • Budja

    162

  • Toni Sumaher

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

Obamacare je solidarno osiguranje uspostavljeno za ljude koji inace nisu osigurani. Alternativa je da ti ljudi umru kad se razbole ili da se zaduze. U zavisnosti od visine plate i godina, osiguranje moze biti subvencionirano. Takodje, osiguranje se odbija od poreza tako da je ukupan iznos koji ide iz dzepa manji.

 

Naravno da iznosi koje je Mustang napisala nisu tacni. Neko ko zaradjuje 50k godisnje (2.5k neto iz Mustanzovog primera) i zivi u LAu za srebrni plan placa:

 

- 250$ samo za sebe (pre-tax, iz dzepa ide verovatno oko 200$)

- 400$ za sebe i supruga/u (iz dzepa oko 300$)

- 400$ za sebe, supruga/u i koliko god dece (ovde krecu subvencije).

 

Za bolji plan (manja participacija) bi to bilo vise.

 

Obamacare je zamisljen kao prvi korak u reformi zdravstvenog sistema koji pati od velikih agencijskih troskova i overheada. U prevodu, izmedju pruzalaca usluge i pacijenata ima previse posrednika parazita koji korumpiraju sistem. Tu ekipu stite republikanci. Sa druge strane, postoje inicijative (i pilot programi) da se reformise zdravstveni sistem i da se naplacuje stvarno pruzena usluga (vise razlicitih outcome based modela). 

 

Aspirin sam platio par dolara pre nekoliko nedelja. 

 

 

okej, trazicu drugarici racun od bolnice pa ces da vidis. keiser hospital.

 

a prijatelji sa dvoje dece placaju 700$ obamacare. ima li ovde iko ko stvarno ima obamacare ili samo drkate po statistikama koje vam sajtovi izbace?

Link to comment

Aham znaci ukinemo Obamacare i uvedemo komunizam i problem resen. Pa sto ne rece tako odmah...

 

Na sta ja trosim vreme, jebo mi pas mater.

ako si tako razumeo onda nema sta da pricam sa tobom. nisi bas intelEgentan. ali drago mi je da neko zivi odlicno :) u americi

 

ti i host :)...good for u 2.

 

 

host...problem sa osiguranjem i bolnicama se samo nagomilava od baby boomersa, a clinton  je plandzirao kada je skinuo cap.

 

tramp jos nije seo za predsednicku stolicu a vi ga vec sahranjujete. jebo vas obama. ne postoji stvar koju je obecao u na izborima a da je ispunio. i ne, necu da prihvatim da su rep. krivi za sve...jednostavno obama je kupljen i oni se samo zajebavaju sa nama.

 

da li znas da na granici sa ca/mex postoje ustanove koje drze decu mladju od 15 godina koja su odvojena od svojih roditlljea..svi su ilegalci. neka deca su tamo zatvorena po 8 meseci vec, nemaju skolu, nemaju dodir sa roditeljima...hello??? ti odvojas dete od roditelja? naravno da im nije uvedena amnestija. to je eto poslednji put uradio regan...zamisli republikanac !

 

sta je sa meningom? gde su njegova prava? ma idi...a da, gvantamo su zatvorili :D...

 

btw, nisam stranacki opredeljena.

 

 

reforma ne pocinje od dna nego od vrha! znaci on je prvo trebao da sredi odnos i cene medicinskih ustanova i farmakologije a posle tek da se donesu adekvatne mere zdravstvenog osiguranja....

Edited by mustang
Link to comment

i od tebe dizem ruke...procitaj za drugaricu ...zavrsila je u bolnici zbog povrede zgloba a onda je tamo dobila aritmije srca ...racun je izasao oko 25000 za 9 sati sto je bila tamo. nesto ce platiti osiguranje ali oko 10000 ce morati ona.

 

cisto sumnjam da su zaradili 90K obzirom da je ona izgubila posao, i ostala na EDD sa450$ nedeljno za 18 nedelja a on nikad nije presao 50K ... i jos joj trebalo 4-5 meseci da nadje drugi posao.

Edited by mustang
Link to comment

znam....dajem primer za 2015. godinu.

 

vise me kopka u kojoj je bolnici host platio aspirin a ispod 10$, a intervencija je...makar state da znam. pa da zavidim :)

Link to comment

Medjutim, mi pricamo o necem drugom: ti kazes da je Obamacare los zato sto je skup, da pogadja siromasne i da ga zato treba ukinuti. Sta mislis, koliko bi tvoja drugarica platila aspirin™ da nije imala zdravstveno osiguranje?

ne znam samo zašto tim svim pametnjakovićima ne padne na pamet da repealaju car insurance, nek svako tko skrivi udes plaća bruto za dva skršena SUV-a i sve nastale hospitalizacije, nije fer da svi plaćaju te grozne sume, i deke i bake i klinci i tate i mame, kogod auto ima, a bar ih se 80% ne razbije na cesti

Link to comment

Aspirin sam kupio u Walgreensu, nije kostao vise od 5 dolara. Ne vidim zasto bih isao u bolnicu za to.

 

Medjutim, mi pricamo o necem drugom: ti kazes da je Obamacare los zato sto je skup, da pogadja siromasne i da ga zato treba ukinuti. Sta mislis, koliko bi tvoja drugarica platila aspirin™ da nije imala zdravstveno osiguranje?

 

host, "pa nemoj me jebati" sto bi Jaran rekao...

 

ja pricam o ceni aspirina u bolnici, kada ti lekar ili sestra uvale da popijes dok si jos onako lud od svega sto ti se desava a ti mi dajes cenu iz prodavnice!

 

neozbiljan si.

 

 

fyi za prescription drugs ako neko od vas ima, najjevtiniji costco.

 

 

drugarica da nije imala osiguranje platila bi 10 puta manje. svi vole kesh :) trust me :)

i potpuno druge cene su ljudima sa osiguranjem i ljudima koji placaju u keshu. da ne pricam sto mozes da se cenkas.

 

najsiromasniji imaju besplatno osiguranje ali moraju kod jednog doktora ici. to je tek druga prica. i redovi su malo manji nego kod nas. ali ceka se i zakazuje kao kod nas.

Edited by mustang
Link to comment

Baš je sinoć u onih 7min što sam gledao cnn bio Bob Bekel njihov čuveni ekspert za sve i svašta i kaže kako je glupost što je Asanž rekao da je 14godišnjak mogao da hakuje Podestu, da je to bila sofisticirana operacija. Očigledno čovek ne zna šta je phishing

 

Ne znam isto dal je bilo, ali Podestina šifra je bila password :D

password ili 123456 - pa biraj...

Link to comment

 

 

James Woolsey, bivsi direktor CIA napistio Trampov tim.

 

Zanimljiv citat:

 

"We may see as time goes on an improved technology for sorting things out in the hacking world, but it is probably not always a good idea to say in these days and times that we know it was Russia, it was only Russia," he told CNN. "No, I'd be a little more cautious than that. ... I think the Russians were in there, but it doesn't mean other people weren't."

Link to comment

WP i NBC objavljuju top secret report koji je Obama dobio danas i prenose da su ruski zvaničnici slavili pobedu Trampa :lolol:

 

Cold war histerija jebote

Edited by theanswer
Link to comment

WP i NBC objavljuju top secret report koji je Obama dobio danas i prenose da su ruski zvaničnici slavili pobedu Trampa :lolol:

Cold war histerija jebote

 

Tacno tako, lazi i podmetacine, nema sanse da je Putin hakovao, posebno ne iskljucivo DNC iako samo oni imaju prljavog vesa.

A i da je jeste, koga briga za Trampove/republikanske mahinacije, vazno da Kilari sude za sve zivo jer je mrzimo, dok moguce mesanja jedne supersile u najvazniji unutrasnji proces druge treba da bude deveta rupa na svirali.

Link to comment
×
×
  • Create New...