Jump to content
IGNORED

USA Izbori


Miralem

Tko?  

121 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

obamacare raspad sistema, korporacije ne zaposljavaju za stalno vec drze ljude na part-time kako bi izbegli placanje obaveza i zdravstvenog,....

 

 

Ovo naravno nema veze s mozgom.

 

 

Moze li malo vise o ovome? 

Link to comment
  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Eraserhead

    276

  • Prospero

    185

  • Budja

    162

  • Toni Sumaher

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moze li malo vise o ovome?

Moze. Obamacare kao sistem tek sada pocinje da sljaka u neku ruku. Exchanges koje je sistem uspostavio daju sansu ljudima da se prijave ukoliko nisu odigurani preko posla. On pociva na pretpostavci da ce se svi prijaviti i da ce niski troskovi na zdrave osiguranike pomoci finansiranje bolesnih. I u startu su se prijavljuvali oni najbolesniji podizuci rizik za osiguravajuca drustva. Medjutim sada se prijavljuju sve zdraviji ljudi sto ce uticati na usporavanje rasta premija. Naravno, sistem ima problema. Kazna za neucestvovanje je jos uvek preniska i uz rast premija neki zdraviji ljudi se mogu opredeliti za to da plate kaznu, ali americki sistem zdravstvenog osiguranja je uzasno kompleksan i Obamacare je takav kompleksan sistem uspeo da ucini pristupacnim za 20 miliona novih osiguranika. Meni ne smeta da placam vise a da ti ljudi budu pokriveni. Medjutim znam ljude koji su glasali za Trampa najvise zbog toga jer im je Obamacare podigao premije na zdravstveno osiguranje.

 

Cak i da imaju nesto s tim, valjda akcenat treba da bude na onome sto je otkriveno hakovanjem a ne na samom hakovanju.

A sta je to hakovanjem otkriveno?

 

Akcenat treba da bude i na jednom i na drugom. Za ocekivati je da ce zla imperija da da podrsku kandidatu koji siri mrznju ali to ne treba da bude prihvaceno kao normalno.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Hvala na objasnjenju. Da sam u americi i ja ne bih bio protiv veceg placanja da bi svi bili pokriveni.

Ono sto me je iznenandilo je da za ove sto su na part-time,korporacije ne trebaju da placaju zdrastven ni obaveze.

 

Vjerujem da Mustang zna sta prica. Takav sistem samo podstice ovo sto je mustang napisala (povecanje part-time zaposljenja) i podize netrpljivost obicnih ljudi prema tom sistemu. 

Link to comment

 Medjutim znam ljude koji su glasali za Trampa najvise zbog toga jer im je Obamacare podigao premije na zdravstveno osiguranje.

 

i takvih ljudi nije mali broj, u USA se ne gleda blagonaklono na takve stvari..nije to Skandinavija

 

 

 

Akcenat treba da bude i na jednom i na drugom. Za ocekivati je da ce zla imperija da da podrsku kandidatu koji siri mrznju ali to ne treba da bude prihvaceno kao normalno.

 

Akcenat treba da bude na dokazivanju, ono što su oni predstavili kao "dokaz" je smijurija, pogotovo što phishing danas rade i klinci koji još nisu postali ni tinejdžeri...ko je kriv debilu što se upecao, nije mu sigurno Rus otvorio taj mail isto kao što nije ni zlobabi postavio posebni server.

 

Ali postalo je standardno kod modernih "ljevičara" da se greške nikako ne prihvataju već da je uvijek kriv neko drugi, i to ne važi samo za one u partiji već i za poklonike. Takođe nije teritorijalno ograničeno na USA, evo je i merkelovoj neko drugi kriv što joj je par miliona doktora i inženjera upalo u državu i sad ne zna šta da radi sa njima.

Link to comment

. Jednostavno covek je zlo.

 

Ne znam, meni ne deluje toliko ali videćemo. I Puin i Obama i Klintoni su se pokazal dobri u hladnokrnim lkvidacijama a sad kad je njemu to u opisu posla mislim da on nema petlju za to, pre će to prepustiti nižim nivoima.

 

A što ga mogu zamislit da u afektu rokne Koreju il Iran il nebitno to ja više gledam ko stvar temperamenta :D

Edited by francuski sobar
Link to comment

Hvala na objasnjenju. Da sam u americi i ja ne bih bio protiv veceg placanja da bi svi bili pokriveni.

Ono sto me je iznenandilo je da za ove sto su na part-time,korporacije ne trebaju da placaju zdrastven ni obaveze.

 

Vjerujem da Mustang zna sta prica. Takav sistem samo podstice ovo sto je mustang napisala (povecanje part-time zaposljenja) i podize netrpljivost obicnih ljudi prema tom sistemu.

Ja recimo verujem da ne zna i da kao i mnogo puta do sada ponavlja ono sto joj je iskocilo na twitter feedu. A tu se kao sto znas pojedini slucajevi pretvaraju u aksiome. To je kao kad republikanci donesu grudvu u senat kao dokaz da nema globalnog zagrevanja.

 

Prema ACA part time su svi koji rade 30 i vise sati a obavezu da ponude zdravstveno osiguranje imaju poslodavci sa 50 i vise zaposlenih. Radjeno je vise istrazivanja na tu temu i nijedno nije pokazalo da postoji znacajam trend prelivanja u part time zaposlenost. Postoje pojedinacni slucajevi i indikacije da do prelivanja moze doci ali to je argument za popravljanje Obamacarea a ne za ukidanje.

Link to comment

 

Ja sam vec jednom pisao zasto je insistiranje na hakovanju bitno, a to je zato sto baca senku na legitimnost Trampove pobede. Sve se zaboravlja, ali se sumnjiva pobeda pamti. To Tramp vrlo dobro razume, i zato pokusava da skrene paznju sa istrage na pricu o tome kako su CIA i ostale spijunske agencije "previse politizovane". Delegitimizacija pobede je pratila Busa mladjeg sve do 9/11, kao i Kenedija sve do krize sa nuklearnim raketama na Kubi. To je dobra strategija jer vezuje ruke predsedniku makar do prve medjunarodne krize.  

 

Koja sprdnja, oni isti koji su dokazano hakovali pola sveta, godinama prisluškivali evropske predsednike itd. sad kukaju zbog navodnog hakovanja izbora.

Link to comment

Ja recimo verujem da ne zna i da kao i mnogo puta do sada ponavlja ono sto joj je iskocilo na twitter feedu. A tu se kao sto znas pojedini slucajevi pretvaraju u aksiome. To je kao kad republikanci donesu grudvu u senat kao dokaz da nema globalnog zagrevanja.

 

Prema ACA part time su svi koji rade 30 i vise sati a obavezu da ponude zdravstveno osiguranje imaju poslodavci sa 50 i vise zaposlenih. Radjeno je vise istrazivanja na tu temu i nijedno nije pokazalo da postoji znacajam trend prelivanja u part time zaposlenost. Postoje pojedinacni slucajevi i indikacije da do prelivanja moze doci ali to je argument za popravljanje Obamacarea a ne za ukidanje.

 

Ok, hvala.

 

Znaci poslodavci koji imaju vise od 50 zaposlenih moraju ponuditi zdrastveno osiguranje i part time radnicima, a ovi ispod, ne?

Edited by borris_
Link to comment

Koja sprdnja, oni isti koji su dokazano hakovali pola sveta, godinama prisluškivali evropske predsednike itd. sad kukaju zbog navodnog hakovanja izbora.

 

2yosx81.jpg

Link to comment

kao prvo, ajde objasni nam kako su to izbori "hakovani". da li to iko zna? drugo, ako jesu to nije razlog da se predsedniku "vezuju ruke" vec da se izbori proglase nelegitimnim i ponove. ako nisu, to je jedna velika svinjarija, koja na duzi rok urusava pravni i izborni sistem, te demokratiju.

 

Zna Washington Post i njegovi anonimni izvori iz raznih obaveštajnih službi, koji sve dokaze imaju crno na belo samo ih ne iznose jer su, eto, classified -_-

 

Cela priča se sastoji od insinuacija nadovezanih na nagađanja nadovezana na wishful thinking, ali se sve to zaobilaznim putem iznosi u javnost kao da su egzaktne nauke u pitanju. Na CNN pre neki dan neko retorski pita kako dovesti u red cybersecurity da bi se nacija osigurala od napada kao što su phishing i ostali. Phishing, jebote! "Dobar dan, mi smo iz Gugla, kliknite ovde i upišite svoju lozinku da bismo zaštitili vaš email nalog od zlih hakera."

 

Naravno, Obija ne tangira ovosvetska realnost, on gleda više ciljeve i ceni da je smart money na delegitimizaciji manijakalnog predsednika (preko Rusije, no less) jer je istorija pokazala da se ta priča obično završava međunarodnim incidentom. 

Link to comment

U cemu je problem sa amerikom?

 

Jel' to retorsko pitanje? Ljudi se oslanjaju na privatno zdravstveno osiguranje, čiji su akteri motivisani da pružaju što je manje usluga moguće, a da ih naplaćuju što je skuplje moguće. 

 

Ako si mislio u čemu je problem sa njima što drže takav sistem, dugo se gusla da svaka alternativa vodi direktno u staljinističku diktaturu.

Link to comment
×
×
  • Create New...