Jump to content
IGNORED

Ubice mog oca


Kanzas siti zez

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    96

  • renne

    63

  • Milosh76

    48

  • Timmy

    45

Ako si zeljan necega domaceg sto nije ocajno i ako imas dosta slobodnog vremena-gledaj.

jery vredno cimanja

traženja u luci, skidanja, gledanja...

:fantom:

Jedini razlog zašto sam se cimao da skidam epizode je višak slobodnog vremena, inače serija je 3/10

 

Sent from my ONE A2005 using Tapatalk

Link to comment

jery vredno cimanja

traženja u luci, skidanja, gledanja...

:fantom:

Verovatno je da si gledao i gora sranja, a opet domaće je više ćeš se nervirati...

Uzmi, gledaj u velikoj dokolici, ako batališ na pola nije neka šteta...

Link to comment

1. jel mora bas svako ubistvo da se resi?

2. scenaristi je u nekom momentu palo na pamet da bi prica mogla dobiti i taj momenat gde se glavni glumac lomi oko toga da bude posten kao caca ili "igrac" poput marjanovica. kasno se setio jbg

3. u nekoj 6,7 epizodi upravo kostic nagovara fehmiua (?) da se "uozbilji" i postane "kalif namesto kalifa", scena o kojoj pises je valjda trebala da nam kaze da ga je ovaj poslusao

4. poruka mladima da se zivot dilera i zivot pevaca-narkomana pre ili kasnije zavrsi tragicno

 

5. (?) poruka mladima da po svaku cenu (brak, deca, sopstveni zivot) treba slusati i "ispostovati" starijeg kolegu, a sa druge strane kad se dodje u poziciju starijeg kolege da po svaku cenu treba jebati u mozak mladje kolege, samo ce tako ocvrsnuti i jednog dana oni eventualno dobiti priliku da budu "kalif umesto kalifa"

 

nadam se da su ti sad neke stvari jasnije :fantom:

 

Aaaabsolutno, hvala na prosvetljenju :fantom:

 

 

3. Fehmiu je neko ko je pratio i kontrolisao Aleksandra za Marjanovica. Ocigledno saradnik sluzbe tj Marijanovica licno. A Marjanovic vuce sve konce, pa i kriminalne.

4. Pa Fehmiu je navukao Srleta da ode na sastanak sa sefom, pa je zavrio prerezanog grla, sto bi se reklo Fehmiu je namestio ubistvo pa on mora i da bude ubijen.

 

3. Hm, pa sad ako je "očigledno"... :D Meni tu ništa nije očigledno, možemo samo da nagađamo i sami da čekićamo neki model koji bi se uklopio u narativ, ali, hm, to baš i nije naš posao nego posao pričopričača. Čitav arc Fehmiua je ovakav: propali džanki koji mrmlja Aleksandru mistične mrvice o ćaći / prekosutra ulazi kao drugi čovek, uglađen, sređen, odjednom radi i za Srleta a i za pevača / Aleksandar mu govori da ovaj treba da postane kalif umesto kalifa, tj bos, i šta, Fehmiu eto to snagom volje i dobrih misli postaje? To sugeriše da je on preuzeo Srletov posao, a... kako? Jbt biti narko bos nije baš kao obućar, ne moš da budeš propalitet i anonimus u ponedeljak, u sredu da se središ i budeš neki soldier, a u subotu da preuzmeš celu operaciju samo zato jer si navukao starog bosa da bude ubiven. Pored toga, deux ex machina nevidljive službe koja operiše svuda a kojoj Marjanović vuče konce je malo bez veze jer vidimo da je i Marjanović sve vreme u opasnosti, od Srleta, od direktorke policije, od ministra, ako verujemo u vrlo moćnu službu, ove stvari bi za njega bile sitnica. Ne možemo i ovamo i tamo.

 

4. Da, ovo se uklapa u neki mali deo priče, ali opet... ko ih je pobio, Marjanović i Sluuuužba koji se rešavaju piona (u tom slučaju, čemu i pevača jebo te? :lol: ), ili osveta za Srleta, u kom slučaju, ko rukovodi osvetom, verni Srletovi momci?

 

Vidim da na kraju nije bilo iskorišćeno ni ono da kad su provalili u Marjanovićev stan da su našli sve fotografije Aleksandra, prema tome Marjanović mu je kanda otac, mada ništa nisu učinili u tom smeru.

 

Možda i ja očekujem previše, sve mi se čini da su svi bili srećni sa "Ma koga zabole, daj da zamrsimo kraj, ostavimo tri klifhengera, do naredne sezone jel misliš da će se iko sećati ičega, samo teraj dalje" :D

Link to comment

Meni je taj "slučaj" lika tipa iz kafića onako suština režijskog i dramaturškog promašaja serije.

Ono u stilu

"Gledali smo dovoljno ovih modernih krimi serija, sad ćemo to da primenimo, ulazak milion likova, motivacija lika nula, nema veze... Uh sad ovaj lik , šta ću sa njim, ajd nek "odmori" malo...

Čekaj imam sad ovu novu liniju radnje, šta ima veze, ovo prethodno mi je mnogo cimanja ko će to da razvija, nek stoji tu tako leba ne jede...Uh došli smo do devete od deset ajd da privodim lagano stvari kraju, ostaviću repove za sledeću sezonu ako uspem da ih nagovorim da uzmu..."

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...