Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

6 hours ago, *edited by mod said:

Bilo bi zanimljivo videti ko bira.

 

Biraju treneri sa 85% glasova, novinari 10 i navijači 5. Utoliko mi je ovo glasanje čudnije, jer treneri valjda gledaju. 

  • +1 1
Link to comment

Basketaš Majstorović kad je bio kod Jao Mileta, priča doživljaje iz mlađih kategorija. I kaže, udvaja te Branko Lazić - sam :)

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Nikodije said:

Ti ljudi što dele nagrade ne gledaju košarku već se ta nagrada za defanzivca deli po difoltu, jer eto Lazić je poznat kao vrhunski defanzivac. Da su gledali pažljivije mogli su da vide kako Malovec iz Mege brani od 1 do 5 sve, dečko će biti odbrambena zver, i baš bi bila fora da je on to dobio, npr. Ili recimo Lakić iz Zadra, brani i preuzima sve. To su mladi momci, značilo bi im. Ali ne, mora Lazić.

U sezoni 21/22 trebalo je da je dobije Holins, ali jbg stranac, plus Lazićeva reputacija.

  • +1 2
Link to comment
On 8. 4. 2024. at 12:01, б1lme3 said:

da nije bilo nakaradnih odluka pred zadnje kolo, itekako bi se borili za opstanak/baraz

plus tu je i borba za PO

 

liga koja menja pravila i to ona od sustinske vaznosti u toku takmicenja je sprdnja od lige

 

ja volim aba ligu, ali mi deluje da se propustaju sanse da to postane daleko ozbiljnije takmicenje nego sto jeste

na prvom mestu uzurpacijom blizanaca, pre svega medijskom, gde se liga fakticki pretvorila u njihove kvalifikacije za evroligu

kao da liga sama po sebi, bez toga nema smisao

pa preko ucesca b timova, najpre fmpa,a onda i studentskog

vlasnicka struktura, gde split i borac i dalje zajebavaju i ne daju im udeo

menjanje sistema takmicenja u toku sezone

ranije one besomucne promene termina

itd itd itd

 

nadam se da ce ulazak dubaija promeniti stvari na bolje, ako nista razbice se ovaj monopol blizanaca, a to bi onda posledicno moglo povuci sve ostalo

Ljudi stalno zaborave da pomenu igose kada prikenjavaju o b timovima

Link to comment
4 hours ago, smooth.Op said:

Basketaš Majstorović kad je bio kod Jao Mileta, priča doživljaje iz mlađih kategorija. I kaže, udvaja te Branko Lazić - sam :)

Tacnije pricao je kako je video rezultat da je FMP nekog ubio 40-50 razlike pa je zvao Deksija Kovacevica da ga pita kako pa mu se ovaj pozalio brate ja predjem pola a Lazic me sam udvaja.

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, Nikodije said:

Ti ljudi što dele nagrade ne gledaju košarku već se ta nagrada za defanzivca deli po difoltu, jer eto Lazić je poznat kao vrhunski defanzivac. Da su gledali pažljivije mogli su da vide kako Malovec iz Mege brani od 1 do 5 sve, dečko će biti odbrambena zver, i baš bi bila fora da je on to dobio, npr. Ili recimo Lakić iz Zadra, brani i preuzima sve. To su mladi momci, značilo bi im. Ali ne, mora Lazić.

naravno

 

malovec je cesto upadao u problem sa licnim, bas je bilo vidljivo koliko fali megi kad je van igre

ozbiljan igrac ce da bude

 

birts iz borca je isto imao odlicnu defanzivnu sezonu

dosta cudne gradje, kratke noge, nisko teziste, lepa kradja borca, posto je lik do sad igrao po finskoj i islandu

 

ovo sa lazicem je budalastina

narocito sto je od mogucih 1040 odigrao svega 246minuta

 

mnogo me nerviraju takve stvari u ABA ligi

 

Link to comment
1 minute ago, б1lme3 said:

naravno

 

malovec je cesto upadao u problem sa licnim, bas je bilo vidljivo koliko fali megi kad je van igre

ozbiljan igrac ce da bude

 

birts iz borca je isto imao odlicnu defanzivnu sezonu

dosta cudne gradje, kratke noge, nisko teziste, lepa kradja borca, posto je lik do sad igrao po finskoj i islandu

 

ovo sa lazicem je budalastina

narocito sto je od mogucih 1040 odigrao svega 246minuta

 

mnogo me nerviraju takve stvari u ABA ligi

 

 

Od ovih prosečnih klubova Borac je bio najteži mečap za Zadar baš zato jer je Birts mogao da čuva Božića 1 na 1, što može malo igrača u ligi. Naravno da nije bio u konkurenciji.

Sad mi padoše na pamet i Ramljak iz Zadra i Drežnjak iz SC, takođe ozbiljni defanzivci. Eto, već smo nabrojali petoricu koji su mogli da dobiju nagradu umesto Lazića.

Link to comment
8 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ko je ovaj debil što prenosi Mega-Olimpija?

Ovo je nemoguće izmisliti...

I onaj na Zvezdi je skroz genijalan, a inače redovno komentarišu nba u tandemu.

Link to comment
2 minutes ago, kralj said:

I onaj na Zvezdi je skroz genijalan, a inače redovno komentarišu nba u tandemu.

"Senzibilni slovak koji prati muziku šezdesetih i zna svaku i najmanju grupu iz tog perioda"

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Micko8 said:

Zasto je razvucen ovoliko plej of??? Mogli su onda da razvuku na svaki mesec dana:rolleyes:

 

Vecina klubova je tako izglasala

Link to comment

U finalu  ABA U19 lige igraju Mega i Studenski Centar. Mega nabila Cibonu pedesetak ralike, Studenski Centar dobio Igokeu u polufinalu . Mirkovic dabl dabl u Studenstkom , kod Igoke dobar Stankovic 30 poena. Vidim Ikokeje nisu igrali Mahitan i Radosic.

Edited by Micko8
Link to comment
On 15. 4. 2024. at 22:54, Micko8 said:

Zasto je razvucen ovoliko plej of??? Mogli su onda da razvuku na svaki mesec dana:rolleyes:

Neki su zamalo jos u EL...

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...