Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Niko ne ispada, nema baraža, ulaze Dubai i šampion aba 2, 16 klubova do 2030.

Liga bez briga.

 

Link to comment
18 hours ago, booyaka said:

Mislim da Zvezda osvaja ABA ligu.

Polako, sada nam je samo Efes u mislima.

Link to comment

potpuno revijalno ovo poslednje kolo, bukvalno se niko nije borio ni za sta. secam se one sezone koja je prekinuta zbog korone, pred poslednje kolo svi su se borili za nesto u poslednjem kolu. tada je bilo 12 klubova u ligi. sada kada prosire na 16 bice jos bezbriznije a to je verovatno i cilj.

Edited by Nikodije
Link to comment

da nije bilo nakaradnih odluka pred zadnje kolo, itekako bi se borili za opstanak/baraz

plus tu je i borba za PO

 

liga koja menja pravila i to ona od sustinske vaznosti u toku takmicenja je sprdnja od lige

 

ja volim aba ligu, ali mi deluje da se propustaju sanse da to postane daleko ozbiljnije takmicenje nego sto jeste

na prvom mestu uzurpacijom blizanaca, pre svega medijskom, gde se liga fakticki pretvorila u njihove kvalifikacije za evroligu

kao da liga sama po sebi, bez toga nema smisao

pa preko ucesca b timova, najpre fmpa,a onda i studentskog

vlasnicka struktura, gde split i borac i dalje zajebavaju i ne daju im udeo

menjanje sistema takmicenja u toku sezone

ranije one besomucne promene termina

itd itd itd

 

nadam se da ce ulazak dubaija promeniti stvari na bolje, ako nista razbice se ovaj monopol blizanaca, a to bi onda posledicno moglo povuci sve ostalo

Link to comment

makabi je one dve sezone u aba igrao dosta ozbiljno, ali to je ozbiljan klub pa ne bi ni dozvolili da se zajebavaju ako su vec usli, videcemo za ovaj dubai, da li ce to biti ozbiljan kkub ili putujuci cirkus. sada je tesko zamisliti kako ce to izgledati jer klub zapravo jos uvek i ne postoji.

Link to comment

Ne vidim kako Dubai može da popravi situaciju na bolje, samo se otvora prostor za još više priča o regularnosti kada npr. nalete na jednog od blizanaca u polufinalu, a drugog u finalu i slične kombinacije, a njima kao to ništa ne znači, a blizancima navodno znači sve.

 

a kakvi će da budu, pa ne bih rekao da ne znamo ništa jer eto ne postoje. to je naznaka da su neozbiljni, oni za par meseci treba da igraju pripremne utakmice, a za jedno 5 meseci zvanične a ne postoji ni naznaka sportske strategije, ne postoje ljudi. Utovariće u avgustu na kamion 15 igrača i vozi. 

  • +1 2
Link to comment
Just now, Heaviside said:

Utovariće u avgustu na kamion 15 igrača i vozi. 


Barnum And Bailey Circus GIF

  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

Utovariće u avgustu na kamion 15 igrača i vozi. 

 

zvuci kao sportska strategija na malom kalemegdanu, nenovak uci od najboljih

Link to comment

Tamo u decembru počinje da priča da on sa utovarom iz avgusta nema ništa, to je sve Kari izabrao

Edited by Heaviside
  • Haha 2
Link to comment

Bravo za Luku, Valensija je dobar klub, igrali EL ili EK, imaće priliku da se pokaže i nametne.

Link to comment

svakako ce biti zanimljivo videti kako ce se ovaj put snaci na visem nivou, gde igra nije bazirana za/oko njega

acb + ec/el je definitivno najvisi evropski nivo na kom se moze oprobati

 

protiv borca je ove sezone oba puta bio los, timska odbrana borca, ali pre svega birts su ga potpuno ustopovali i uveli u nervozu, a kad se izbaci iz konforne zone onda je sklon da srlja iz greske u gresku

 

u svakom slucaju svaka cast za ovo u zadru najpre njemu, ali i jusupu i saigracima

ja sam bio ubedjen da su se "istrosili" prosle sezone i da nece biti u stanju da to ponove ove, a oni jos bolji

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...