Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

„KK Partizan Mozzart Bet se nakon sednice Skupštine ABA j.t.d. lige javno obraća sa željom da pojasni svoju poziciju prilikom današnjeg donošenja odluka.

Želja KK Partizan jeste bila da se prvo odlučuje o izmeni Društvenog ugovora, prijemu novih članova koji su na to ostvarili pravo po Statutu ABA Lige, preoblikovanju Javnog trgovinskog društva u d.o.o. , a tek potom o proširenju lige i prijemu Dubaija.

 

Ipak, kako na prve dve teme u ovom trenutku nije postignut dogovor, uz uveravanja da će se dve navedene tačke okončati do 30.06. Klubovi su pristupili glasanju o prijemu Dubaija i proširenju Prve ABA lige.

 

KK Partizan ovu proceduru smatra apsurdnom, jer je Dubai praktično prvo primljen u Ligu, da bi mu tek naknadno bilo traženo mesto u istoj.

 

Ono što KK Partizan želi da naglasi, jeste da Klub principijelno nije bio protiv ulaska Dubaija u ABA ligu, već protiv načina na koji je ta odluka doneta. Takođe, Klub je veoma zabrinut zbog proširenja kalendara takmičenja na još četiri utakmice koje predstavljaju dodatno opterećenje za igrače.

 

U prilog konstruktivnom pristupu KK Partizan rešavanju ovog pitanja ide i činjenica da je finansijska ponuda Dubaija povećana upravo na inicijativu i insistiranje crno-belih.

Na kraju ili početku, KK Partizan izražava zadovoljstvo zbog situacije u kojoj će od naredne sezone u Prvoj ABA ligi moći da se takmiči šest srpskih timova. Uprkos zabrinutosti zbog zgusnutog kalendara i neslaganju sa redosledom donošenja odluka, KK Partizan pozdravlja mogućnost da se kvalitet srpskih klubova potvrdi kroz povećan broj učesnika u najvišem rangu regionalnog šampionata, ujedno i najkvalitetnijem takmičenju na našim prostorima.“

Link to comment
4 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ono što KK Partizan želi da naglasi, jeste da Klub principijelno nije bio protiv ulaska Dubaija u ABA ligu, već protiv načina na koji je ta odluka doneta.

 

 

mi nismo protiv aba lige, nego protiv ovakve™ aba lige

  • +1 1
  • Haha 6
Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

 

mi nismo protiv aba lige, nego protiv ovakve™ aba lige

 

Kao sto ti nisi protiv ovog foruma, ali si protiv ovakvog uredjivanja foruma..

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Kao sto ti nisi protiv ovog foruma, ali si protiv ovakvog uredjivanja foruma..

Nikodije latentni grobljanin?

Link to comment
40 minutes ago, MiddleClass said:

Imaju Nenovaka Djokovica i Karija Pesica

 

Koliko ludi Novak sipa para familiji, ludilo, jebem ti moju sreću pa mi brat toksikolog :angry:

  • Haha 4
Link to comment
19 minutes ago, Nikodije said:

 

 

mi nismo protiv aba lige, nego protiv ovakve™ aba lige


ćoroskop završio kombinu da sledeću sezonu počinje sa 4-0

 

respekt za strateški menadžment

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:


ćoroskop završio kombinu da sledeću sezonu počinje sa 4-0

 

respekt za strateški menadžment

 

hoces da kazes da su sandfuckersi jos jedna u nizu nasih filijala? ne verujem, nenovak nije takav covek.

Link to comment
53 minutes ago, Valkyrie said:

 

Koliko ludi Novak sipa para familiji, ludilo, jebem ti moju sreću pa mi brat toksikolog :angry:

 

Da, razlika je ogromna ako ti zanimanje završava na -er u odnosu na -olog

  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

možda zato što nisu bili protiv

Pa naravno da odbijanje da glasaš nije veto nego moraš da glasaš protiv. Da je samo jedan klub glasao protiv Dubai ne bi ušao u ABA. 
 

7 minutes ago, levi said:

bgm, imaju dosta da se da odužuju za 12 glasova 'za'

Ne 12 nego 14 koji nisu bili protiv. Mogli su i Partizan i Budućnost da ih blokiraju, ali nisu. Glas za ili odbijanje da glasaš je suštinski isto na glasanju na kome se odluke moraju doneti jednoglasno. 

  • +1 1
Link to comment

Glasalo je 11, tj 9 uz 2 uzdržana, toliko je vlasnika dok ne uđu Borac, SCD i Split, a nisu ušli pre ovog glasanja

Link to comment

Da, 11…

svakako je i Partizan zaslužio da im se Dubai oduži, mogli su jednim dizanjem ruke da spreče njihov ulazak u ligu a nisu to uradili 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...