Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

jbg za ovih pedeset godina blesak kk vojvodine u košarci je po intervalu bliži halejevoj kometi nego nekakvom košarkaškom klubu. vršac bar ima infrastrukturu(ne spominjati spens u tom kontekstu)

Link to comment

Zapravo ne, jer je iza Hemofarma stajao u to vreme veliki privredni gigant, a Vojvodina nikad nije imala nekog tako jakog iza sebe.

Link to comment
15 minutes ago, Ted said:

 

da, sad kad kažeš ime, poznato mi je. verovatno sam upamtio taj period i neke utakmice sa njima, a uvek mi se činilo da je Novi Sad sredina koja bi mogla da ima pristojan košarkaški klub. pre nego Vršac npr.

 

Bila je jedna tekma u Novom Sadu koju smo izgubili, Vojvodina je dala 47 poena (!!!) u poslednjoj četvrtini, Gurović utrpo jedno 40. A bili smo jaki tada, Dule vodio ekipu.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

smeta Vojvodina zbog Rebrače :lol:

mora pošten neko da nađe, neko kao Ostoja 

:fpalm:

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

vojvodina je treci najuspesniji srpski klub van beograda u prvoj ligi bivse drzave

pred raspad su usli u prvu ligu (duda bio trener) i bili dobri narednih nekoliko godina

 

onda su krenule one fuzije od bfc nadalje, par bljeskova i po pravilu sunovrat nakon godinu, dve

 

 

 

novi sad je u svakom smislu uz beograd i cacak najvazniji srpski kosarkaski grad

po broju igraca, klubova, trenera, reprezentativaca

ali, na najvisem klupskom nivou u seniorskoj konkurenciji to nije ispraceno u punoj meri

Link to comment

Voše je imala dosta solidnu deceniju u 00s. najpre tim gde je bio Mijajlo, Bolić, Plisnić, Vukas, Pokrajac, Vučurović, Savo Rajković itd itd. Peakovali su par godina kasnije (2003-2004) kad su bili Gurović, Čanak, Šuput i kad su bili u ravnopravnom fajtu za Partizanom, Zvezdom, Hemofarmom i FMP-om. 2007 (ili to beše 2008) su skurcali, poslednje kolo im odlučivala utakmica protiv Partizana na Spensu, mene drugar ubeđivao da će ih naši pustiti da bi opstali u jadranskoj, ali ih Partizan nabio 30 razlike i od tad su u glibu

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Kamings je iz Hemofarma dosao. Nesto mi u secanji da je i Zlatko Bolic bio tamo, doduse verovatno ranije.

 

da, Kamings je u Hemofarmu bio......a za Bolića bih se zakleo da je bio u Voši......pa je posle otišao kod komšija

Link to comment

Kibu Stjuart :ziga:

 

Kakav blast from the past. To je bila ta Voša pre sto godina. Nemet, Gurović, Kibu, beše i onaj Frimen koju godinu igrao u Voši.

Tada su bili blizu ali nikad nije došao taj zadnji korak.

 

Danas smo pukli od MZT Skoplja u Novom Sadu. Ako SNS hoće da ih ugura u ABA 1, mora to ozbiljnije.

Edited by Nevernik
Link to comment

ako je neko propustio na sve strane se pricalo da ce igokea odigrati "rezervisano"

kvota jos sinoc bila ispod 1,5 na fmp

 

na kraju neizvesno koliko i kad igraju zvezda i fmp

 

sto im majki jebem, dabogda se ugasili i fmp i dodikova govna

 

  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, б1lme3 said:

ako je neko propustio na sve strane se pricalo da ce igokea odigrati "rezervisano"

kvota jos sinoc bila ispod 1,5 na fmp

 

na kraju neizvesno koliko i kad igraju zvezda i fmp

 

sto im majki jebem, dabogda se ugasili i fmp i dodikova govna

 


Ma nije do toga, nego je
 

10 hours ago, booyaka said:

Utego Nikita FMP


;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...