Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

8 minutes ago, Nikodije said:

 

da ne ulazimo u kosarkopismenometriju, prica je bila o borcu, i stvarno je simpaticno videti kako na pristojan nacin proslavljaju uspeh svog kluba, bez huligana i divljanja, bez placenih navijaca, ultra kopa i janjicara iz kavackog klana, vec o svom trosku™. 

 

 

Dobro, već si do grla ušao u priču o poznavanju - nepoznavanju košarke organizovanih i neorganizovanih navijača, čak si ih i rangirao na osnovu iskustava kad si bio mali i kao odrastao. Imao si tu nekih podbačaja pa eto...

Link to comment
31 minutes ago, Mark Rothko said:

 

 

 

Pravodatikažem, više smeta ovaj mit o nekoj pismenoj čačanskoj publici, Imali par poznatih košarkaša i trenera i odmah sve sami Edini Avdići. Ni Čete nisu ništa bolje od neorganizovanih Čačana.

Smeo bih ruku u vatru da stavim da je užička publika daleko bolja i više poznaje košarku, čak i kada im Fridom fajtersi nisu na tribinama.

wtf

sta pises ti

niko nije ni napisao da u publici sedi sve sam greg popovic do greg popovica vec da "dobar deo sasvim pristojno poznaje basket"

prvenstveni razlog za to nije "par poznatih kosarkasa i trenera" vec to sto je borac decenijama igrao prvu ligu ex yu i sto cacak ima ozbiljnu kosarkasku tradiciju

ne znam cemu uvodjenje uzica u pricu, ali uzice ima 1 jednu sezonu u prvoj ligi, pred rat, cacak 23 borceve

 

pominjanje jebenih ceta i ff u smislu poznavanja kosarke nije ni za komentarisanje

Link to comment
On 8.6.2020. at 11:14, Mark Rothko said:

 

 

 

Pravodatikažem, više smeta ovaj mit o nekoj pismenoj čačanskoj publici, Imali par poznatih košarkaša i trenera i odmah sve sami Edini Avdići. Ni Čete nisu ništa bolje od neorganizovanih Čačana.

Smeo bih ruku u vatru da stavim da je užička publika daleko bolja i više poznaje košarku, čak i kada im Fridom fajtersi nisu na tribinama.

 

 

Mislim da Uzice,Cacak,Kraljevo zaista imaju pismenu kosarkasku publiku.Ne racunam tu naravno ove organizovane grupe u kom god klubu,pricamo o pravim ljubiteljima kosarke i sporta.

Link to comment

moka slavnic se ne bi slozio :D

jel se seca neko kad je valjda nemce neke vodio, igrao prijateljsku u kraljevu i uspeo da se iznapusava sa publikom

pa posle pricao kako je "edukovao seljacine" :D

 

Link to comment
18 hours ago, Блок_64 said:

 

 

Mislim da Uzice,Cacak,Kraljevo zaista imaju pismenu kosarkasku publiku.Ne racunam tu naravno ove organizovane grupe u kom god klubu,pricamo o pravim ljubiteljima kosarke i sporta.

 

Isto koliko i svaki drugi veci grad u Srbiji, manje od 10% od onih koji dolaze na utakmice. Mi smo skloni tome da sve one koji nisu organizovani drekavci, namely, roditelje sa decom, sredovecne gospodje s ladnom trajnom, starije vodnike prve klase u sakou i s kravatom, studente i srednjoskolce koje u halu prosvercuje Zika koji cepa karte, smorene muzeve s kesama iz granapa i pijace koji odlazu odlazak kuci, lokalne najvisprenije kosarkaske trenere na svetu koji naprave malu sportsku pauzu u igranju preferansa i bistrenju svetske politike po kafanama kad se igra utakmica, ceo taj sareni svet normalnih ljudi, posmatramo kao pismenu kosarkasku publiku. To je, zapravo, pristojna kosarkaska publika, sarena i raznolika grupa ljudi koja redovno dolazi na kosarku jer su te utakmice ponekad jedina javna i nesvakodnevna stvar koja se uopste desava, otkako je lokalni bioskop zatvoren zbog nedostatka fondova. Ujedno su i roditelji dece koja najcesce zbog tih utakmica cepaju basket ispred zgrade i od kojih se ponekad napravi i poneki igrac.

 

Ovo zna svako ko je u takvim halama gledao utakmice, sve drugo su lokalni urbani mitovi o nekoj sopstvenoj umisljenoj posebnosti tipa "prao ruke u Moravi" i slicno.

Edited by harper
Link to comment

da, ne znam zasto se zapatio taj termin "pismena" publika to je floskula.  svaki pojedinac poznaje kosarku u skladu sa svojim mogucnostima. i to je u redu, dovoljno je da voli, da podrzava lokalni tim i da se pristojno ponasa.

Link to comment

Pranje ruku u moravi nije nikakva umisljena superiornost, vec lokalna sprdacina osobena za taj kraj, sto zna svako ko je 2 puta krocio u cacak

Superiornost se ogleda u necem drugom :)

 

Link to comment
13 minutes ago, pbg12345 said:

Pranje ruku u moravi nije nikakva umisljena superiornost,...

 

 

Niti je to iko napisao osim tebe. Opet se raspravljas sam sa sobom.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...