Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

pbg je prvi poceo sa mastanjem, samo sam se nadovezao  :sleep:

slazem se za borac, nadam se da ce potrajati duze nego radnicki. treba nam sto vise klubova na visem nivou. trenutno imamo situaciju da zvezda i partizan jure najvise moguce rezultate, a mega i fmp su razvojni klubovi, pa imamo situaciju da masa nekih solidnih domacih igraca zapravo nema gde da igra. upravo radnicki, ili metalac jedno vreme, su uspevali da pokupe te neke solidne igrace koji nisu za zvezdu i partizan, a nisu ni prospekti, i afirmisu ih. borac bi mogao da popuni taj prazan prostor.

Link to comment

borac nema ama bas nikakve slicnosti sa radnickim i nadam se da nikako nece krenuti tim putem

zapravo, siguran sam da nece

u kg se nikad nije igrala vrhunska kosarka, radnicki je jbg vestacki klub, koji se uzdigao onih godina kad su dinkicevi urs bili na vlasti

tad je kragujevac odjednom dobio "vrhunske klubove" u svim bitnijim sportovima

 

cacak kao sredina je neuporediv sa bilo kojim gradom u srbiji, osim donekle kraljevom

basket se izuizetno voli i igra

gomila klinaca trenira i jako bitno ima ko da radi sa njima, jer je cacak prepun bivsih igraca/ sada trenera

bas pre neki dan me pita jedan eminentni forumas u tihovanju, poznat po neodoljivom humoru i ljubavi prema kosarci :fantom:ko gura borac

dobra stvar je da ga zapravo ne gura niko

jednostavno svi su zajedno, nema 10 struja, i eto sama cinjenica sto niko ne gura klipove u tockove je dovoljna da cacak iznedri aba ligasa

opstina ih naravno pomaze, najplaceniji su klub iz budzeta kako i dolikuje uostalom, ali daleko od toga da su to neki veliki novci

vecina igraca je iz cacka, imaju i dosta klinaca 18-20 godina, nekoliko su reprezentativci

 

ovo sto su imali ove sezone, eventualno centar i jos jedan igrac i to je to

nece oni sigurno dovoditi matore isluzene a skupe (za cacak) igrace

 

ne znam sta ce biti sa halom, sumnjam da ce uraditi ista do sledece godine

kapiram da bi bez problema punili i 5-6000 mesta

 

atmosfera je kao onda kad je malina pocinjao :D a stigli stepi, grusanovic

tad je borac bio 4 klub u scg na polusezoni

 

e: mislim da ljudi u beogradu (pa i ns) ne mogu ni shvatiti sta je ovo za cacak

njima na noge posle 30 i vise godina stize elita ex-yu prostora

mozda se moze donekle uporediti sa ovim nasim nislijama i njihovim donosom prema fk radnicki (onaj pozitivni aspekt)

nama koji gledamo blizance i navikli smo na titule, zapravo samo evropske utakmice pricinjavaju ikakvo zadovoljstvo, pa smo se u velikoj meri cudili otkud oni toliko puni entuzijazma prate radnicki u jsl

 

e pa za cacane, navijace kk borac, aba je sve to, samo mnogo vise

Edited by pbg12345
Link to comment

nisam ih poredio po tradiciji, niti sam istrazivao ko je prirodni™, a ko vestacki™ klub, vise sam mislio na ulogu radnickog, koji je bio treci ozbiljan srpski klub u jednom trenutku, i koji je uspevao da privuce razne dobre srpske igrace ispod radara,  i afirmise ih, praveci pri tom i dobre rezultate, igrali su cak i uleb kup.

valjda ce u vucicevoj srbiji, u kojoj velikih para ima samo za blizance, moci da se nadje i neka crkavica da borac opstane na sceni malo duze nego taj radnicki koji je dosta trosio, ali se brzo i ugasio.

Edited by Nikodije
Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

nisam ih poredio po tradiciji, niti sam istrazivao ko je prirodni™, a ko vestacki™ klub, vise sam mislio na ulogu radnickog, koji je bio treci ozbiljan srpski klub u jednom trenutku, i koji je uspevao da privuce razne dobre srpske igrace ispod radara,  i afirmise ih, praveci pri tom i dobre rezultate, igrali su cak i uleb kup.

i ja se nadam da ce ostati stabilni i da nece vec sledece sezone visiti za opstanak

nema ni razloga da bude drugacije, nista ovo nije preko noci, pa oni su sve tri godine bili na korak od aba

nisu ovisni od jednog sponozora, jednog coveka, ne dovode neke preskupe igrace kojima se duguje

 

 

radnicki je igrao one jedne sezone uleb kup, kad je malinica bio tamo

prvi asistent takmicenja te sezone, sa gotovo 9 asistencija po utakmici :fantom:

 

Link to comment

uzgred, vredi notirati ozbiljnu ekspanziju kosarke u sumadiji i zapadnoj srbiji. borac u aba, sloboda i zlatibor u aba2, novi pazar igrao aba2 prosle godine, pominjana sloga se vraca u kls, nadam se da ce i oni napraviti neki iskorak. pride, jedini od svih njih imaju dobru dvoranu.

a vraca se i radnicki kg u kls, samo ovaj put to nije vestacki radnicki, bivsi lajonsi, vec praaaavi radnicki :)

Edited by Nikodije
Link to comment

zapadnoj srbiji pre svega, od toga samo je kg sumadija :fantom:

ne znam koji je ovo radnicki, da li loncarev ili onaj drugi, imali su 3 radnicka valjda u jednom trenutku pre koju godinu

znace neko od kragujevcana

u uzcu kosarka ima tradiciju, a trener je cacanin, dalje je sve jasno :fantom:

cajetina i novi pazar mislim da guraju po politickoj liniji i ekonomskom ulaganju u te opstine

cajetina u fudbalu i kosarci, a pazar u odjednom u vrhu u svim klupskim sportovima plus se verujem i u fudbalu vracaju u superligu

 

nemojmo zaboraviti i zele :)

borili su se za opstanak u drugoj, prekinuta je sezona bili su iznad crte, nadam se da to znaci da ostaju

ne bi me zacudilo da se malo pogura  od borca i da zele napadne kls

pa da ko nekad cacak ima a i b ligasa :)

znacilo bi za mlade igrace da cacak ima i klub u kls

inace cacak posle beograda i novog sada ima ubedljivo najvise kosarkaskih klubova u srbiji, pored ova dva tu su cacak94 (prva srpska, borili se za ulazaka u drugu ligu), mladost i morava (druga srpska), cacak basket tim koji trenutno nema seniorsku ekipu i top zicer samo mladje kategorije

Link to comment

inace, ovo sto smo pisali za sfrj

ima ovde zbirna tabela

taman se ovih prvih 10klubova izdvaja

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Прва_лига_Југославије_у_кошарци

zanimljivo drugi najuspesniji srpski klub, van bgd je proleter zrenjanin

 

 

ujedno i potvrda, ako je neko imao sumnju koji je najuspesniji sfrj klub :fantom:

isti klub je prvi i na zbirnoj tabeli jadranske lige

https://sr.wikipedia.org/wiki/Јадранска_лига_у_кошарци

Link to comment
4 minutes ago, dragance said:

Pa šta te čudi ko je najuspešniji i zašto su napravili projekat da unište Zvezdu i u fudbalu i košarci. 

Kad je napravljen taj pakleni plan da se uništi Zvezda u košarci?

Link to comment
10 minutes ago, dragance said:

Pa šta te čudi ko je najuspešniji i zašto su napravili projekat da unište Zvezdu i u fudbalu i košarci. 

:laugh:

 

 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...