Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

zvezdi bi taj  fmp cak vise koristio kada bi igrao aba2, moglo bi da se igra sa mladjim igracima. ovako se gomila igraca salje u tamis, okk, slobodu i slicno jer nisu dovoljno dobri za ovakav fmp koji se takmici u aba1.

obaska sto su sada i bokanova i ostojina filijala u aba2, a s obzirom na tanku konkurenciju tamo, oni bi glat mogli da uvedu te klubove u aba1, pa da imamo totalni cirkus. onda je bolje zauzeti kategorican stav da filijale ne mogu u istu ligu sa maticom, i kraj. makar i 10 godina nakon pocetka poslovno- tehnicke saradnje zvezde i fmp-a.

Edited by Nikodije
Link to comment
55 minutes ago, Joe D said:

Navijam da im uspe, iz koje god da je pobude. FMP u Abi samo Covicu licno koristi, Zvezda od toga nema nista. A regularnost? Kad je to uopste bilo u opticaju?

Izvini, ali ja se sa ovim ne slažem. FMP je organizovan i stabilan klub u kom odličan mladi trener radi sa nekoliko odličnih mladih igrača koji bi morali da stagniraju u nekom Zadru, Dinamiku, Poljskoj, Rumuniji itd. Imaju izuzetnu tradiciju i titulu u ABA. Možda Čović ima ličnu korist, ali je imaju i Radanov, Uskoković i Pecarski, kao što su je imali Dobrić, Davidovac i Lazić, da ne govorim o najboljim generacijama. Ove godine sam vrlo rado gledao njihove tekme i realno su bili bolji od 80% neupitnih ABA ligaša. 

 

Mislim da je Limarova prijava klasična srpska svinjarija da komšiji crkne krava i stidim se što moj klub takvu svinjariju inicira.

Link to comment
20 minutes ago, goofs said:

 

S obzirom na bold, kako je moguce da to pitanje nije povedeno jos ranije? Sta ostale ekipe imaju od toga, jedan dodatni dolazak u Beograd godisnje?

otkud znam. kako moze najjaci menadzer u regionu da ima privatni klub u ligi i da niko to ne dovodi u pitanje?

Link to comment
Just now, April said:

Izvini, ali ja se sa ovim ne slažem. FMP je organizovan i stabilan klub u kom odličan mladi trener radi sa nekoliko odličnih mladih igrača koji bi morali da stagniraju u nekom Zadru, Dinamiku, Poljskoj, Rumuniji itd. Imaju izuzetnu tradiciju i titulu u ABA. Možda Čović ima ličnu korist, ali je imaju i Radanov, Uskoković i Pecarski, kao što su je imali Dobrić, Davidovac i Lazić, da ne govorim o najboljim generacijama. Ove godine sam vrlo rado gledao njihove tekme i realno su bili bolji od 80% neupitnih ABA ligaša. 

 

Mislim da je Limarova prijava klasična srpska svinjarija da komšiji crkne krava i stidim se što moj klub takvu svinjariju inicira.

zvezda je od fmp-a igracki dobila penis od kada se vratio u aba ligu. ima to u teoriji tu funkciju, u praksi je to vecito jurenje neke sredine tabele i razigavanje poluigraca za eventualnu prodaju. 

Link to comment
26 minutes ago, goofs said:

 

S obzirom na bold, kako je moguce da to pitanje nije povedeno jos ranije? Sta ostale ekipe imaju od toga, jedan dodatni dolazak u Beograd godisnje?

 

Bolje u Beograd nego da se jebavaju do Cacka, Kraljeva, Nisa, Kragujevca i ostalih omiljenih turistickih srpskih destinacija, u narodu poznatijim kao vukojebine. Igrala bi i Mega u Beogradu da je mogla, onih godina kad su igrali u Sremskoj Mitrovici. Za sve njih je FMP isto kao i bilo koji drugi srpski klub, regularan protivnik koji protiv njih igra kao i svaki drugi, jedino Partizan misli da su im velika pretnja Pot, Uskokovic, Seslija i Jeremic.

 

FMP treba da leti iz ABA 1 jer u toj ligi vec postoji jedan klub iz tog sistema i tu se sva prica zavrsava. Ove bizarne teorije da je za mlade igrace bolje da igraju ABA 2 i da ce silaskom u taj rang takmicenja FMP da pruzi vecu sansu klincima su totalne besmislice. Naravno da je za mladog igraca bolje da igra u sto je moguce jacoj konkurenciji jer se brze privikava na zahteve seniorske kosarke, mada ni to nista ne mora da znaci. Ono sto Covica mnogo vise brine je sto ce kurac da mu dodje u FMP neki Bolden, Ulubaj ili Rit da pokusa da se nametne Zvezdi ako taj klub bude igrao ABA 2, a to odmah znaci manju zaradu i manji protok igraca iz FMP-a u Zvezdu.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Joe D said:

zvezda je od fmp-a igracki dobila penis od kada se vratio u aba ligu. ima to u teoriji tu funkciju, u praksi je to vecito jurenje neke sredine tabele i razigavanje poluigraca za eventualnu prodaju. 

Potpuno se slažem sa boldovanim: oni su ove godine zaslužili ulaz u F4, a onda namerno povukli ručnu.

 

To, međutim, ne mora da bude slučaj kad se jednom Čović vrati nazad u Železnik. Taj smo film već jednom gledali.

 

Problem je smrdljivi trag Partizana koji će ostati posle svega. Muda su trebali da pokažu komesaru Leonu koji je napravio sprdačinu od domaće lige, a ne da u ABA šuruju sa Bokanom i sličnom bagrom.

Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 

 Ove bizarne teorije da je za mlade igrace bolje da igraju ABA 2 i da ce silaskom u taj rang takmicenja FMP da pruzi vecu sansu klincima su totalne besmislice. Naravno da je za mladog igraca bolje da igra u sto je moguce jacoj konkurenciji jer se brze privikava na zahteve seniorske kosarke, mada ni to nista ne mora da znaci. Ono sto Covica mnogo vise brine je sto ce kurac da mu dodje u FMP neki Bolden, Ulubaj ili Rit da pokusa da se nametne Zvezdi ako taj klub bude igrao ABA 2, a to odmah znaci manju zaradu i manji protok igraca iz FMP-a u Zvezdu.

 

problem je sto ovaj fmp nema bas puno mladih igraca. jbt radonjina zvezda iz cuvene, najvaznije,  sezone 14/15 bila je mladja nego danasnji fmp. ima tu igraca (pot, seslija, bursac, radovanovic, jeremic...) koji su godinama tu, verovatno vise nisu ni tako jeftini (a finansiraju se sa zvezdinog kazana), a koji nisu nikakva perspektiva, niti ce ikada zaigrati za zvezdu. a ako vec i postoji neki talenat, to se moze resiti pozajmicama, igranjem aba2, postoje modeli. kada se sve sabere i oduzme u ovih 9 godina, prilicno sam siguran da je fmp kostao vise nego sto je zaradio. ok, tu je patkometrijski momenat kada fmp izbaci partizan u polufinalu kls-a, ali to je cisto coviceva perverzna satisfakcija, nama to ne treba da znaci nista.

Edited by Nikodije
Link to comment
40 minutes ago, Joe D said:

otkud znam. kako moze najjaci menadzer u regionu da ima privatni klub u ligi i da niko to ne dovodi u pitanje?

 

tako sto tacno zna gde mu je mesto, pa ne prelazi granicu ;)

ne cacka mecku.

Link to comment
24 minutes ago, Nikodije said:

 

problem je sto ovaj fmp nema bas puno mladih igraca. jbt radonjina zvezda iz cuvene, najvaznije,  sezone 14/15 bila je mladja nego danasnji fmp. ima tu igraca (pot, seslija, bursac, radovanovic, jeremic...) koji su godinama tu, verovatno vise nisu ni tako jeftini (a finansiraju se sa zvezdinog kazana), a koji nisu nikakva perspektiva, niti ce ikada zaigrati za zvezdu. a ako vec i postoji neki talenat, to se moze resiti pozajmicama, igranjem aba2, postoje modeli. kada se sve sabere i oduzme u ovih 9 godina, prilicno sam siguran da je fmp kostao vise nego sto je zaradio. ok, tu je patkometrijski momenat kada fmp izbaci partizan u polufinalu kls-a, ali to je cisto njegova perverzna satisfakcija, nama to ne treba da znaci nista.

 

Ima onoliko koliko moze da ima, tolika je produkcija iz mladjih kategorija. Ne znam odakle vam ta sumanuta ideja da Covic voli sto ima te matore olupine u timu koje ne moze da uvali nikome, igralo bi njemu 11 klinaca + poslovicni Filip Covic stalno kad bi mogao toliko da ih proizvede. Taj sistem je i zamisljen kao proizvodni pogon a svaki proizvodni pogon je zainteresovan da mu proizvod bude sto bolje pozicioniran na trzistu.

 

Sto se uloge FMP-a tice, to treba posmatrati kroz ceo sistem i to koliko taj sistem donosi Zvezdi, a oko toga nema nikakve dileme osim kod nekog ko je slep, glup, zloban ili vatreni navijac konkurencije. Zvezda je vec godinama jedan od najorganizovanijih evropskih klubova, o cemu svedoce brojne izjave relevantnih stranih kosarkasa, trenera i menadzera drugih klubova, a pre toga je bila sprdnja od kluba koja nije ugasena iskljucivo zbog toga sto je Crvena Zvezda nekakav brend u ovoj zemlji. Covicu se na licnom planu ima svasta zameriti ali kad je vodjenje kosarkaskog sistema u pitanju tu zamerke prosto ne stoje. Tacno je da Zvezda dobija mnogo para od drzave, dobijala je i ranije pa smo videli kako se to  zavrsavalo, tacno je da bi se bez tih para taj Covicev sistem raspao kao kula od karata, tacno je da je u ovih devet godina napravljena gomila gluposti od kojih se za neke znalo unapred da ih ne treba praviti. Takodje je tacno i to da je Zvezda od kluba koji je predstavljao jedno veliko nista postala najjaca kosarkaska sila u regionu, maltene redovni evroligas, klub koji na raspolaganju ima sopstvene resurse za razvoj i boravak igraca, klub ciju organizaciju su javno pohvalile takve velicine kao sto su Dejvid Blat, Zeljko Obradovic ili Pini Gerson, klub iz kojeg svake godine odlaze igraci u vece i bogatije klubove na vece i bogatije ugovore, klub kojem su mnogi igraci postali i ostali zahvalni sto im je unapredio karijeru (poslednji u nizu Kevin Panter), klub za koji su neki igraci poput Cirbesa izjavili da nikada u zivotu nisu radili u organizovanijem sistemu, klub koji vodi racuna o stvarima koje su u Evropi postale rutina a mi se i danas sprdamo s tim jer smo zaostali u mentalnom razvoju, kao sto su PR i marketing. Bilo da se kritikuje ili hvali, cinjenicama uvek treba gledati u oci, bez obzira na preferencije. A sve ovo sto sam nabrojao i kao kritiku i kao pohvalu su lako proverive cinjenice.

 

Sad, ja kapiram da ima kosarkasih zaludjenika kojima nije bitno da navijaju za ovakav klub i radije bi da njihov klub bude drugorazredna organizacija, pod uslovom da proizvodi mlade igrace za potrebe reprezentacije i srpske kosarke ali takvi likovi su uglavnom licemeri koji sviraju kurcu po forumima o nasoj deci a ne propustaju nijednu utakmicu Evrolige. Kako god bilo, u pitanju je beznacajna manjina mrsomuda cije misljenje je relevantno koliko i bunda na 40 stepeni.

Edited by harper
Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

nije to taj zoran toskovic   :sleep:

 

2 hours ago, dragance said:

ah, od kada su cinjenice bitne?

 

2 hours ago, Nikodije said:

naravno da je isti zoran toskovic u pitanju, zezao sam se. ma smejurija, sada su kao otkrili vezu zvezde i tzv fmp-a, samo je pitanje zasto bas sada i kome to odgovara.

 

Hahaha, sjajno! Baš razmišljam da li je realno da postoje dvojica.

Link to comment

problem je sto je fmp vise pogon za merenje patke i pogon za bavljenje kosarkom covicevog netalentovanog sina, nego proizvodni pogon.  moze zvezda da bude vrhunski organizovan i ugledan klub i bez te sprdnje sa svojom filijalom u istom rangu takmicenja. pa da je to ne znam kakav pogon koji izbacuje sve same teodosice i gudurice na dnevnom nivou, opet ne treba da bude tu. a posebno ne treba da bude sa potom i seslijom. i sinom filipom koji kroz pogon odrzava iluziju da je kosarkas.

Link to comment
3 hours ago, April said:

Izvini, ali ja se sa ovim ne slažem. FMP je organizovan i stabilan klub u kom odličan mladi trener radi sa nekoliko odličnih mladih igrača koji bi morali da stagniraju u nekom Zadru, Dinamiku, Poljskoj, Rumuniji itd. Imaju izuzetnu tradiciju i titulu u ABA. Možda Čović ima ličnu korist, ali je imaju i Radanov, Uskoković i Pecarski, kao što su je imali Dobrić, Davidovac i Lazić, da ne govorim o najboljim generacijama. Ove godine sam vrlo rado gledao njihove tekme i realno su bili bolji od 80% neupitnih ABA ligaša. 

 

Mislim da je Limarova prijava klasična srpska svinjarija da komšiji crkne krava i stidim se što moj klub takvu svinjariju inicira.

 

nije to taj fmp.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...