Jump to content
IGNORED

Westworld


Ajant23

Recommended Posts

nije do tebe Simovicu, sa ovim sf nesto ne valja

definitivno ne valja, bar meni

posle 15 min. sam počeo da vatam zjale unaokolo

 

odjavljujem se

:mellow:

Link to comment

Ne bih rekao, mislim konstantno se provlaci ta ideja kroz seriju, ali evo danas matori Heris rece da kad je prvog hosta rasporio da je nasao unutra milion delicja (dakle robota), a ovi sto Vilijam ubija su uveliko humanoidni.

 

I dalje se zahuktava, ali i dalje nista ne znamo. Fazon ovaj.

 

 

I nije mi jasno kako vade hostove za one privatne shrink seanse bez da gosti to primete. Je l imaju po dve replike svakog hosta, pa samo prebace "svest" u ovog u bazi, ispricaju se i vrate svest na teren?

Link to comment

Nisam 100% siguran (moraću večeras ponovo da odgledam na HBO HD), ali mi se čini da je ove nedelje na pijanu:

 

 

 

 

 

 

Nije na pijanu, nego je orkestrirana obrada u sceni orgije, ali ta je pesma :)

 

 

izgleda samo meni i jeremiji tempo po volji :-|

 

I meni. Svaka epizoda sama za sebe je dinamicna, a overall prica se razotkriva sasvim zadovoljavajucim tempom. Osecam da ljudima postaje problem da serijski program prate na duge staze (i sve se vise vracaju filmu zbog toga, sto je dobra strana), posebno ovako redovno iz nedelje u nedelju, mada i bindzovanje ide sve teze. To je mozda jedan od razloga sto veliki broj novih serija pocinje da pati, jer se trude da sto brze i lakse uhvate gledaoca, pa je kvalitet u proseku opao poslednjih godina. Ovo je, naravno, samo moj osecaj, nisam sproveo empirijsko istrazivanje.

 

Ne znaci da ce se ispostaviti da je ova serija nesto epohalno, ali meni za sada prija. 

Link to comment

I nije mi jasno kako vade hostove za one privatne shrink seanse bez da gosti to primete. Je l imaju po dve replike svakog hosta, pa samo prebace "svest" u ovog u bazi, ispricaju se i vrate svest na teren?

 

to je dobro pitanje koje i mene zanima. i jos mnogo stvari koje treba da prikazu i objasne i oko toga kako park funkcionise i kako izgleda stvarni svet. Ono sto brine je plan od sest sezona :D ali pristajem na slow moving kao sto rekoh iznad

Link to comment

Sve cekam da host ubije gosta, a ne desava se.

 

Fakat smo razmazeni sa mnogo brzim tempom desavanja, kada pogledas i ovako dobijes dovoljno svake nedelje, nije nikako dosadno.

Link to comment

Nije na pijanu, nego je orkestrirana obrada u sceni orgije, ali ta je pesma :)

 

 

 

 

 

Nisam mislio na orkestriranu verziju prilikom orgije, već na pijano koji svira prilikom susreta Hopkinsa i Harisa.

 

 

pianotqlmx.png

 

 

 

 

 

Sad kad si me "naterao" da uključim HBO GO, moraću dobro da načuljim uši. :)

Edited by Jeremija
Link to comment

Nemam problem sa tempom, ali vata me pomalo stra' da što je duži build up to će rasplitanje biti antiklimaktičnije.

Kako god, do tad ću nastaviti da se radujem svakoj epizodi. Izgradili su svet koji rado posećujem, a to je trenutno najbitnije. Nije meni ovo do sad bilo ni malo dosadno.

Link to comment

Btw, užasno je serija zahtevna. Svaku epizodu sam morala po dvaput da gledam. 

Doduše, ima i toga da ništa na ovom svetu više ne može da ima moju nepodeljenu pažnju.

Link to comment

Debisi 1/1, svako ko se ocčešao o klavir u kakvoj muzičkoj školi je prepoznao na keca. Gledao sam sa ekipom koja je poslije prvog takta provalila da je Debisi u pitanju :D

Link to comment

E, pa ja iskreno uopšte nisam, i čak da Sludge Factory nije napisao šta je, opet ne bih prepoznao, pri tom mislim na deo kad ustaju od stola a Hopkins daje znak pijanu da svira.

Link to comment

Nemam zamerki na tempo, meni ovo drži pažnju. Otkriva se malo po malo.

 

Sva je prilika da je Vilijam zapravo Ed Heris kroz nekoliko decenija.

Teško, spominjao mu kolega da se park umalo raspao kada se drugi tvorac(tj Arnold) godinama ranije ubio. A MiB je bio prisutan u parku tada.

Link to comment

Imam nekoliko nedoumica.

 

1. Da li postoji više primeraka robota istog lika?

2. kako ljudi razlikuju robote od samih sebe?

3. Kako osoblje iz održavanja odnosi oštećene robote, a da niko to ne primeti?

4. Ako se npr. robot ošteti u priči koja traje više dana  (kao ova sada u kojoj je Dolores) kako se onda vrši održavanje oštećenih robota, a da ne remete priču ?

5. Koji je vek uopšte?

5. Da li su svi roboti?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...